Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: Julian »

kretu pisze:Samodzielnie zbudowany model czegoś uczy chociażby jego budowy to tak jakby powiedzieć że budowa modelu według planów z internetu nie uczy. Jasne samemu zaprojektować model i go zbudować to jest znacznie większe wyzwanie ale trzeba od czegoś zacząć. Osobiście jestem zwolennikiem nauczania najpierw robienia takich rzeczy z drewna/pianki ale wiem że łatwiej zainteresować na początku gotowcem do złożenia i wtedy elementy drukowane to choć mały krok w dobrą stronę zamiast totalnego gotowca.

Czy stojak na ołówek i breloczki są społecznie użyteczne bardziej niż figurka bym się kłócił. Uważam że drukarka 3d w szkole do drukowania stojaków pod ołówki breloczki i gadgety reklamowe z internetu to pieniądze wyrzucone w błoto.

Dobra ja już się przestaję udzielać w tym temacie zdanie moje znacie więcej nie zaśmiecam.

Kretu, Nie zaśmiecasz tylko dyskutujemy.
Masz rację W większości szkół gdzie dostarczam materiały, modelują sami. Nauczyciel sprawdza, i np. drukują jeden z wykonanych na zajęciach modeli.

Jeżeli nawet mieliby drukować pliki z bibliotek, to wydaje mi się, że jest to lepsze spędzenie czasu po godzinach lekcyjnych, niż granie na kompie, czy picie wina w parku (tak gimnazjaliści i ucznie szkół podstawowych to robią). Po pierwsze zapoznają się z nową technologią, która ma być podobno w każdym domu (?) - więc będą już o krok przed rodzeństwem czy starymi, a po drugie jednak się rozwijają. Ich mózgi wielkości orzeszka piniowego, pracują chociażby próbując zrozumieć technologię.

Jeżeli chodzi o stronę biznesową, szkoły to najgorsi klienci :)
Kupują bez Vatu, wymagają ofert i płacą po miesiacu ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: FlameRunner »

Julian pisze: Obsługujemy kilka szkół - on dostawy drukarki po dostawy materiałów! Nie jedno korpo by się powstydziło ile szkoły drukują.
10 kg miesięcznie? No problem!
To są tylko wyjątki. Chlubne bo chlubne, ale wyjątki.
Powiedzmy, że każdy większy sklep z naszej branży ma podobnie. Ile razem tych szkół wyjdzie i jaka to będzie część ogółu szkół? Kropla w morzu. ;)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: mcxmcx »

Wszystko zalezy od nauczyciela i programu.

Ale rodzić też ma coś do powiedzenia i może wymagac, i warto.

Mogą być i też rozwiązania i systemowe, przykładowo w pierwszej klasie gimnazjum. w szkole mają CDT Czyli takie ZPT, i w programie jest obsługa CAD, druk 3d, wycinanie na laserze i na CNC, oraz montowanie tego wszystkiego do kupy wg swojego projektu.

I żeby zaliczyć rok, musisz sam zaprojektować, zrobić i zlozyc.

Na razie proste rzeczy, ale np. w zakresie następnego roku są upgrady do pistoletów NERF na bezszczotkowe. Czyli całkiem skomplikowane kształty, wymiarowanie i techniki obróbki.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: kretu »

mcxmcx Ja dobrze zrozumiałem tak jest w jakiejś szkole? czy chciałbyś żeby było? Bo jeżeli jest to gratulacje dla szkoły ja 5 lat temu na studiach kierunku gdzie CAD to podstawa miałem nauczanie na gorszym poziomie przez cały tok nauki niż obejrzenie kilku filmików na YT. A wykładowca na zaliczeniach jak robiło się coś inną szybszą metodą to nie zaliczał bo on jej nie umiał...
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: Julian »

kretu pisze:mcxmcx Ja dobrze zrozumiałem tak jest w jakiejś szkole? czy chciałbyś żeby było? Bo jeżeli jest to gratulacje dla szkoły ja 5 lat temu na studiach kierunku gdzie CAD to podstawa miałem nauczanie na gorszym poziomie przez cały tok nauki niż obejrzenie kilku filmików na YT. A wykładowca na zaliczeniach jak robiło się coś inną szybszą metodą to nie zaliczał bo on jej nie umiał...
Widzisz, dochodzimy do Meritum. Nie ważne co, ważne jak. Podejrzewam że robienie chińskich supełków przy koszulach lnianych może być ciekawe, jeżeli bedziesz umiał zainteresować tym słuchaczy, wytłumaczyć i bedziesz otwarty na to co i jak robią.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: kretu »

Ale Julian ja o tym mówiłem właśnie. Jeżeli zajęcia polegają że dzieciaki same uczą się coś zaprojektować potem narysować a potem wykonać na dowolnych maszynach nie ważne czy to cnc/druk 3d/ploter/laser czy nawet piła i wiertarka to jestem całym sercem za i o tym pisałem. Bo to zupełnie co innego niż drukowanie breloczków z internetu.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: Julian »

Jednak wydaje mi sie ze samo drukowanie jak nspaisales breloczkow moze zainteresowac technologia i chyba tez o to chodzi.
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: tpila1 »

Wtrącę się tutaj z jeszcze jedną ideą, która akurat zadziałała w moim przypadku, wprawdzie nie odnośnie samego druku 3D, ale projektowania pod druk 3D. Chodzi mi mianowicie o przerabianie gotowych modeli. Niejednokrotnie miałem pomysł, co mogę zmodyfikować w drukarce (chociażby ostatnio napinacz paska w osi Y) ale nie miałem pomysłu lub czasu (głównie to ostatnie) aby przysiąść do porządnego projektu. Szukałem więc interesujących mnie projektów na thingy i kiedy takowy znalazłem modyfikowałem go - suwmiarka w dłoń i pomiary co i jak mi potrzeba, a następnie modyfikacja pobranego stl w Blenderze. Myślę, że też jest to sposób na ćwiczenia dla osób poznających druk 3D, a niezbyt ogarniętych w projektowaniu sensownych rzeczy całkowicie od zera.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: kapi »

Czytając wasze wpisy przypomniał mi się link do niderlandzkiej strony
http://ingegno.be

Skoro u nich to działa to kiedyś i u nas zacznie.

Polecam translatora ;)


tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Drukarka 3D w szkole - czy to ma sens?

Post autor: mcxmcx »

kretu pisze:mcxmcx Ja dobrze zrozumiałem tak jest w jakiejś szkole? czy chciałbyś żeby było? Bo jeżeli jest to gratulacje dla szkoły ja 5 lat temu na studiach kierunku gdzie CAD to podstawa miałem nauczanie na gorszym poziomie przez cały tok nauki niż obejrzenie kilku filmików na YT. A wykładowca na zaliczeniach jak robiło się coś inną szybszą metodą to nie zaliczał bo on jej nie umiał...
To jest kolego w UK, w 7klasie, czyli pierwszy rok gimnazjum. (Secondary school tutaj).
W podstawówkach jest całkiem bez techniki, ale informatyka jest ogarnięta, pomruga dioda w scratch każdy musi.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”