[co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

Przyszły!
Podpisuje się oboma rękami pod tym co morf napisał:
morf pisze:jestem zachwycony jakoscia wykonania.
Zupełnie nie-chińska ;) jakość.
Przy okazji: Nie znalazłem żadnego logo Xiaomi. Tylko Wiha. Tak jakby Wiha produkowała to wyłącznie na chiński rynek (napisy po chińsku).
Jakość Wiha'y, i w tej cenie (~70zł) to grzech nie kupić.
Żałuję, że tylko 1 pudełko kupiłem... miałbym świetne prezenty pod choinkę dla rodziny.

PS.: FlameRunner: dzięki za temat o wkrętakach.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: dziobu »

McKee pisze: Żałuję, że tylko 1 pudełko kupiłem... miałbym świetne prezenty pod choinkę dla rodziny.
Też żałuję. Tyle się naczekałem a faktycznie zestaw śliczny. Może nie idealny (czasem potrzebne są plastikowe rączki) ale jakościowo nie mam się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

dziobu pisze:Też żałuję. Tyle się naczekałem a faktycznie zestaw śliczny. Może nie idealny (czasem potrzebne są plastikowe rączki) ale jakościowo nie mam się do czego przyczepić.
Też o tym myślałem, choć w nieco innym kontekście: Wkrętaki są tak solidne, że dużo mocniejszy uchwyt mógłby się czasem przydać (*) - próbowałem większe śrubki nimi odkręcać i chwycenie tej cienkiej rączki moimi łapami jest za słabe. Ale przecież mamy drukarki? Jakiś plastikowy uchwyt można dodrukować w razie potrzeby.

(*) Grubszy / plastikowy wkrętak popsułby design całości. Mi się podoba taki jak jest.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: dziobu »

McKee pisze: Ale przecież mamy drukarki? Jakiś plastikowy uchwyt można dodrukować w razie potrzeby.
Za małe mocowanie. Nie chcę obudowywać całej rękojeści tylko mieć małą ale plastikową.

(*) Grubszy / plastikowy wkrętak popsułby design całości. Mi się podoba taki jak jest.[/quote]
Design jest fajny ale jak grzebiesz w maszynie pod napięciem to są wazniejsze rzeczy ;)
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: tig33r »

Te bity zawsze można włożyć do innej rączki, nawet elektrycznej.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 5
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: S3b »

McKee pisze:Przyszły!
Podpisuje się oboma rękami pod tym co morf napisał:
morf pisze:jestem zachwycony jakoscia wykonania.
Zupełnie nie-chińska ;) jakość.
A nie mówiłem? :)
Do mnie też jedzie 1 komplet:)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 2
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: Olson »

A ja też może wtrącę swoje 5 groszy tutaj. Jeśli chodzi o wihę to osobiście bym nie kupił(na pewno nie po normalnej cenie wihy) z racji tego że zwyczajnie są przereklamowane. W pracy na co dzień przy tokarkach cnc używamy torxów wihy w rozmiarach od t5 do t20 i po 1, 5 roku już prawie się nie nadają i to wszystkie 3 komplety z których korzystamy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: FlameRunner »

Rozumiem, że masz bezpośrednie porównanie do innych bitów/wkrętaków? Co macie przetestowane i sprawdzone w boju - co polecasz?
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 2
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: Olson »

Co do polecenia to z firmy Beta korzystamy w sumie z całego wózka narzędziowego i śrubokrętami i bitami na spokojnie przebijamy torxy w śrubach na nożach tokarskich i nie widać nawet minimalnych oznak zużycia - ogólnie narzędzia warte swojej ceny. Do tego klucze imbusowe na co dzień używamy zestawy firmy Wera i są też dobrej jakości ale stal na tyle twarda że przy większym momencie się łamią. Z tego co rozmawiałem z kumplem który w fachu robi jako tokarz kilkanaście lat to mówił że najlepsze jakościowo jakimi operował to firmy Holex (rzekomo robione u nas w Gdańsku) i torxy ichniejszej firmy po 10 latach łby dalej jak nowe miały i były wykonane na zasadzie twarda stal + miękki rdzeń. Może ktoś z was korzystał z Holexów i mógł by się podzielić opinią czy faktycznie są takie dobre?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

Przypadkiem trafiłem i ręce opadają: Wiha na aliexpress ~70zł, a na allegro 349zł !
I nawet znalazło się 7-miu się chętnych :fool:
http://allegro.pl/xiaomi-wiha-zestaw-wk ... 15027.html

Chwila na sprawdzenie czy to bardziej popularne może jest i znalazłem coś czego już całkowicie nie rozumiem:
  • cena kup teraz: 999,00 zł
    2 osoby kupiły 3 sztuki
    Oferta dotyczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie oryginalnego zestawu precyzyjnych wkrętaków XIAOMI WIHA
    Lokalizacja: Wuhan, Chiny
http://allegro.pl/xiaomi-wiha-zestaw-wk ... 136281.htm
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”