[co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: FlameRunner »

McKee pisze:nie chcę się przejechać jak FlameRunner na (znanej) firmie Wurth
McKee pisze:i obyśmy nie skończyli jak FR ;)
Przeoczyłeś jedną moją wypowiedź. :P

Owszem, był zgrzyt z tym drucikiem trzymającym grot - nie dość, że od początku mi się nie podobał, to jeszcze dość szybko wypadł i zginął. Wkleiłem więc na dno gniazda magnes 4x1 (koszt: 0,00 zł, bo sprzedawcy nawet nie chciało się przyjmować zapłaty w wysokości kilkunastu groszy) i można normalnie korzystać, mnie się nawet podoba bardziej niż drucik.

Bity dobrze pasują do łbów śrub i nie wykazują najmniejszej tendencji do zużywania się (ale przypominam, że zestaw mam od niedawna i rzadko korzystam). Pudełko jest praktyczne. Rękojeść jest poprawna, szału nie robi.

Jakiś tam niesmak pozostał z powodu sytuacji z drucikiem, ale nie ma co roztrząsać. Ostatecznie jestem zadowolony z zakupu.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: Marcin3D »

Xiaomi to dobra marka od wszystkiego ale takich firm tylko że mniej popularnych w chinach jest sporo, zwłaszcza w temacie fonów, jakość już dawno zbliża się do wielokrotnie droższych samsungów czy innych firm, jeszcze lepiej to wygląda w budżetowcach gdzie te znane firmy robią szmelc, a chińskie fony są dużo lepsze, szybsze itd.

Co do basic czy pro i innych oznaczeń, wszystko zależy w czym, jeśli kupimy zieloną wiertarkę bosch to chyba nie powinniśmy być zdziwieni że to szmelc, a sprzęt w cenie 5x wyższej świetnie sprawdza się tej marki.
W zestawie nie tylko wielkie ale jest 5 precyzyjnych i 20 bitów.
Zresztą ja nie namawiam bo każdy kupuje co chce i zależy do czego potrzebuje, ja zasugerowałem się bardziej potrzebami tematycznymi czyli grzebanie przy drukarkach.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 5
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: S3b »

McKee pisze:
Xiaomi to równie dobra marka jak każda inna chińska czyli dość kiepska :lol:. Wiha to dobra marka, a fakt że poszli na współpracę sugeruje, że może to są dobre narzędzia - ale to się dopiero zobaczy. Ja to kupiłem pomimo, że to Xiaomi.
McKee pisze:Kontynuując OT: Może i masz rację - nie mam żadnego ich urządzenia....
No cóż... :unknown:

Gwarantuję Ci, że będziesz miło zaskoczony jakością marki Xiaomi - mam wiele ich urządzeń, miałem w ręku ich telefony i naprawdę nie mają się czego wstydzić w stosunku do marek "premium"...
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

S3b pisze:Gwarantuję Ci, że będziesz miło zaskoczony jakością marki Xiaomi
Na to liczę :brawo:

A wracając do Wurth-a/FR: nie przeoczyłem, że sprzęt został naprawiony, chodzi o to, że nie miał prawa się popsuć. Zły design lub złe wykonanie "przystoi" chińskim firmom, ale nie znanej niemieckiej ;) (nawet w niższej półce cenowej (a tanie nie były)).
Chwała ci za to FlameRunner, że naprawiłeś, ale to się po prostu nie powinno popsuć.(jeszcze coś tak prostego jak śrubokręt ;))

"Xiaomi Wiha" - Wiha/Niemcy potwierdzili współpracę z Xiaomi, plus komentarze są bardzo dobre - za ~75PLN zdecydowanie warto brać (!) :cool2:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: jestan »

Tuchajbej pisze:Nie wypowiem się co do wkrętaków xiaomi. Natomiast służbowo korzystam intensywnie, dzień w dzień od paru lat z kombo narzędzi Wera, Wiha, Knipex i generalne ciężko je zarżnąć.
Z prezyzyjniejszych, wkrętaków, (serwisuje drobnice medyczna m.in) mam np ph00 Wihy, i dla mnie to niedoscigniona jakość. Jeśli jakość jest podobna to nic tylko brać. Tylko ja za jeden mikro wkrętak w pl po rabacie zapłaciłem 30pare zł. A tu cały zestaw za stówkę.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201711 ... 563da6.jpg
Kurcze, brakuje tylko składanego fortepianu ;)
Jesteście pewni, że nie wystarczy tylko takie coś?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

jestan pisze: Jesteście pewni, że nie wystarczy tylko takie coś?
Tak, Ja na 100% jestem pewny że nie wystarczy takie "coś".
Zobacz wymagania z pierwszej wypowiedzi (tu tylko kawałek):
FlameRunner pisze:Za to chciałbym, żeby posłużyły mi przez kilkadziesiąt lat. Wychodzi na to, że celuję w zestaw, powiedzmy, pół-profesjonalny.
Czyli ma być solidne i na długo.

(W tym "Twoim" zestawie tylko rękojeść ma szanse zostać na długo, ale to też po zdjęciach tylko trudno ocenić)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: FlameRunner »

Mnie nie stać na kolejny marny zestawik za cztery dolary...
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: Marcin3D »

Wielu myśli że jak taki zestaw za parę groszy wygląda jak dawne takie dobre zestawy to jest w błędzie, mam jeszcze taki zestaw w spadku kupiony w latch 80-tych u sowietów i temu nic się nie dzieje, dobra materiał to 99% sukcesu, teraz te chińskie śmieci za parę groszy są często miększe od aluminium i na pierwszej trudno wykręcanej śrubce się zrywają, a jak jeszcze przez złe dopasowanie zniszczą wkręt to kłopotu tylko narobi.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: tig33r »

To jeszcze nic jak się wkrętak zerwie, gorzej jak przy tym śrubkę zniszczy...
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 5
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: S3b »

tig33r pisze:To jeszcze nic jak się wkrętak zerwie, gorzej jak przy tym śrubkę zniszczy...
To prawda. Dla przykładu opiszę swoją przygodę z kluczami imbusowymi.
Mam zestaw topexa i nie jednokrotnie udawało mi się zniszczyć tymi kluczami śrubę imbusową.
Zakupiłem zestaw kluczy imbusowych bondhus i od kilkuset wkręconych śrub nie przytrafił mi się przypadek wyrobienia łebka śruby (szczególnie gdy dokręcam śruby robaczkowe w zębatkach na maxa). W tym wypadku pewnie równie ważny co materiał z jakiego jest wykonany klucz liczy się też tolerancja i dokładność wykonania narzędzia.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”