Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
- Igor
- Posty: 1088
- Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
- Lokalizacja: Kociewie
- Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
- x 463
- Kontakt:
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
Przyszedł dziobu, pozamiatał (resztki filamentu), poszedł.
Do autora tematu - co pragłes z tymi mielonymi resztkami robić? Filament, odlewy metodą "amateur prawie wtrysk" (ostatnio modna, w drukowanych formach), jakiś skup?
Do autora tematu - co pragłes z tymi mielonymi resztkami robić? Filament, odlewy metodą "amateur prawie wtrysk" (ostatnio modna, w drukowanych formach), jakiś skup?
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
- malyhenio1
- Posty: 861
- Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
- x 45
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
Nic, tylko miałem taką myśl i zapytałem sie.Igor pisze: 28 mar 2026, 14:05 Przyszedł dziobu, pozamiatał (resztki filamentu), poszedł.
Do autora tematu - co pragłes z tymi mielonymi resztkami robić? Filament, odlewy metodą "amateur prawie wtrysk" (ostatnio modna, w drukowanych formach), jakiś skup?
- Zgarny
- Posty: 117
- Rejestracja: 28 paź 2023, 17:24
- Drukarka: 101 HERO
- x 39
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
To taką dodatkową duperelkę do przemyślenia podrzucę - a kto by to miał regenerować?
Trochę zdemolowanych noży - a i sit - od młynków do regranulatu przeszło przez moje ręce, część roboty wewnętrzne(właściciele drugiej narzędziowni w której robiłem mieli też taki kacet z kilkoma wtryskarkami), część zlecenia z zewnątrz.
Zadziwiające jak niedużo trzeba było żeby się powykruszały etc.
Trochę zdemolowanych noży - a i sit - od młynków do regranulatu przeszło przez moje ręce, część roboty wewnętrzne(właściciele drugiej narzędziowni w której robiłem mieli też taki kacet z kilkoma wtryskarkami), część zlecenia z zewnątrz.
Zadziwiające jak niedużo trzeba było żeby się powykruszały etc.
malyhenio1, WillingMagic
Major na prezydęta - krasnolótki fszytkih krajuf łonczcie się!!!
- denior
- Posty: 660
- Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
- Lokalizacja: Kraków
- Drukarka: P1P
- x 244
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
może tu znajdziesz natchnienie
https://makerworld.com/en/contests/137? ... ab-Entries
albo bardziej precyzyjne zapytanie
https://makerworld.com/en/search/models ... 20shredder
https://makerworld.com/en/contests/137? ... ab-Entries
albo bardziej precyzyjne zapytanie
https://makerworld.com/en/search/models ... 20shredder
Drukarka Bambulab P1S
- Zgarny
- Posty: 117
- Rejestracja: 28 paź 2023, 17:24
- Drukarka: 101 HERO
- x 39
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
Parę dni wstecz Andrzej_W i morf przypomnieli mi o projektach niejakiego Norberta(vel HomoFaciens), w tym takiej oto adaptacji młynka na taki do regranulatu:
https://homofaciens.de/technics-machine ... _03_en.htm
https://homofaciens.de/technics-machine ... _03_en.htm
morf
Major na prezydęta - krasnolótki fszytkih krajuf łonczcie się!!!
-
Deez
- Posty: 6
- Rejestracja: 16 kwie 2018, 17:56
- x 1
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
Z przerabianiem nieudanych wydruków na filament jest jeszcze jeden mankament, ilość przemiału nie powinna być większa niż 25% bo inaczej wychodzą babole 
Zgarny
- Zgarny
- Posty: 117
- Rejestracja: 28 paź 2023, 17:24
- Drukarka: 101 HERO
- x 39
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
Czyli troszku podobnie jak z dodawaniem regranulatu do oryginału, choć tu pamiętam zrobiliśmy kiedyś ośmiogniazdową(a nawet gorzej - janusz se zażyczył 2 razy po cztery gniazda...) na polipropylen, która na próbach chodziła bez problemu, ale tylko na regranulacie 
Trochę zabawy było aby ją zmusić do tego żeby na oryginale niedolanych wyprasek nie było(a praktycznie nie dało się tego uzyskać samymi parametrami wtrysku - marne czasy cykli wychodziły), a potem i tak się okazało że na docelowej wtryskarce u janusza się naleśnik robił - ładnych paru ton trzymania jej brakło.
A wystarczyło by żeby foremka sześć poziomych gniazd miała zamiast 4x2 pionowych, potrzebne trzymanie by spadło, a i wykonanie było by znacznie prostsze(no i tańsze).
Jak sobie przypomnę że dwieście wypychaczy pod nią było zamówionych(z czego ponad sto osiemdziesiąt użytych - fakt faktem około połowa tylko jako stempelki), a niektóre kanały chłodzące miały po 3/4 metra długości(nie licząc odgałęzień - i ja to paskudztwo w ulepszonym do 32HRC materiale musiałem dziubać wiertelkiem niewiele ponad fi8...), to aż dziw że się od strzału zamknęła(inna sprawa że na moich palcach - przez ponad miesiąc z czarnymi opuszkami chodziłem
).
Trochę zabawy było aby ją zmusić do tego żeby na oryginale niedolanych wyprasek nie było(a praktycznie nie dało się tego uzyskać samymi parametrami wtrysku - marne czasy cykli wychodziły), a potem i tak się okazało że na docelowej wtryskarce u janusza się naleśnik robił - ładnych paru ton trzymania jej brakło.
A wystarczyło by żeby foremka sześć poziomych gniazd miała zamiast 4x2 pionowych, potrzebne trzymanie by spadło, a i wykonanie było by znacznie prostsze(no i tańsze).
Jak sobie przypomnę że dwieście wypychaczy pod nią było zamówionych(z czego ponad sto osiemdziesiąt użytych - fakt faktem około połowa tylko jako stempelki), a niektóre kanały chłodzące miały po 3/4 metra długości(nie licząc odgałęzień - i ja to paskudztwo w ulepszonym do 32HRC materiale musiałem dziubać wiertelkiem niewiele ponad fi8...), to aż dziw że się od strzału zamknęła(inna sprawa że na moich palcach - przez ponad miesiąc z czarnymi opuszkami chodziłem
Major na prezydęta - krasnolótki fszytkih krajuf łonczcie się!!!
- Igor
- Posty: 1088
- Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
- Lokalizacja: Kociewie
- Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
- x 463
- Kontakt:
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
Jezuśku, co ten Twój zleceniodawca zeżarł?
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
- Zgarny
- Posty: 117
- Rejestracja: 28 paź 2023, 17:24
- Drukarka: 101 HERO
- x 39
Re: Niszarka, kruszarka do nieudanych, lub niepotrzebnych wydruków..
Na szczęście nie mój - tylko jednego z byłych pracodawców 
Tam więcej było nakićkane - ale to już na pw jeżeli resztą historii jesteś zainteresowany :]
Tam więcej było nakićkane - ale to już na pw jeżeli resztą historii jesteś zainteresowany :]
Major na prezydęta - krasnolótki fszytkih krajuf łonczcie się!!!