7 powodów dla których każda szkoła powinna mieć drukarkę 3D

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

7 powodów dla których każda szkoła powinna mieć drukarkę 3D

Post autor: McKee »

Warte przeczytania: https://translate.google.com/translate? ... printer%2F

A po przeczytaniu zastanówcie się jak łatwo się to czytało i zobaczcie że to automatyczne tłumaczenie z serbskiego na polski. Jestem w lekkim szoku że tak łatwo się czyta. Na jakiejś konferencji kilka lat temu usłyszałem, że nie warto (już) się uczyć języków obcych - komputery nam przetłumaczą za kilka lat każdą rozmowę "na żywo". Wtedy widziałem 3 osoby rozmawiające "przez telefon" po angielsku, francusku i hiszpańsku i zastanawiałem się kiedy ta technologia "wyjdzie z laboratorium". Teraz widzę, że choć polski i serbski nie są popularnymi językami to tłumaczenie wyszło świetne. Dodanie do tego "obsługi głosowej" nie jest jakimś dużym problemem.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: 7 powodów dla których każda szkoła powinna mieć drukarkę 3D

Post autor: dziobu »

Przetłumacz sobie automatem "Dziady" Mickiewicza na angielski to zrozumiesz jak głęboko w krzakach jest ta technologia. Artykuły pisane prostym językiem translatory tłumaczą zrozumiale od lat.

I zapewniam Cię że na tej konferencji wszyscy/większość znała po kilka języków. Wliczając tych co mówili że nie warto się ich uczyć ;p
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: 7 powodów dla których każda szkoła powinna mieć drukarkę 3D

Post autor: pszczelaszkov »

Polski i Serbski to jednak blizsza rodzina niz Polski i ktorys z anglosaskich. Translatory by musialy rozumiec okolicznosci wypowiedzianych slow, troche by to popchlo do przodu ;d
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: 7 powodów dla których każda szkoła powinna mieć drukarkę 3D

Post autor: jestan »

Temat na czasie, bo właśnie zamierzam kupić do szkoły, w której uczę informatyki, drukarkę. Myślałem o nowej Lume+, którą już znam, ale cena chyba nieosiągalna. Inny pomysł, to jakaś z Anetek?. Myślę, że dyrekcja mogłaby mi zezwolić na jakieś 1000-1300 zł. Może ktoś coś wie na ten temat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”