kupiłem MacBooka i żałuję...

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 13
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: samezrp »

Nawet jeśli lepiej niż moja z cleartype, to i tak shitowa (z IE wyciągnąłem, by tylko tam nie da się tego g wyłączyć), stare, typowe WinXP bez udziwnień jest po prostu najlepsze i tyle :P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: dziobu »

krzaku pisze:O gustach się nie dyskutuje ale musisz zaakceptować to że jesteś w mniejszości...
W zasadzie masz rację, ale wszyscy których znam, a w czyje komputry miałem okazję oglądać, ClearType mają wyłączone (to widać od razu).
Moja większość jest więc w mniejszości ;p
krzaku pisze:Czcionki bez antyaliasingu jak dla mnie wyglądają po prostu paskudnie. Mało tego, widać na twoich screenach że czcionka bez wygładzania ma linie szerokości jednego piksela, co, jeśli masz współczesny monitor o wysokiej rozdzielczości, jest po prostu trudne do przeczytania.
"O gustach się nie dyskutuje ale" właśnie (dosłownie 10 minut temu) przyszedł mój pierwszy laptop z matrycą UHD (15") i pierwsze co mnie zabiło to ClearType w managerze urządzeń. W sumie wszystko jedno czy miałem ClearType czy niezdjętą folię z matrycy. Także to kolejny sprzęt który dołączył do mniejszości ;p
samezrp
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: Kopytko »

Ale prawda jest taka, ze to nie co jest bardziej czytelne jest wygodne, ale to do czego sięmasz mózg przyzwyczaił. Dla mnie osobiście też cleartype jest bardziej czytelne. Ale tu nie ma co polemizować bo to jest zależne na czym pracujemy i do czego jesteśmy przyzwyczajeni My i nasz wzrok , to ten właśnie obraz będzie dla nas wygodniejszy. Dlatego nam nieczytelna wydaje się być czcionka Dziobu a Dziobu uważa inaczej. I tu nikt nie może wygrac na to co lepsze bo to jest poprostu nierozstrzygalne, ze względu na naszego orzeszka pod skorupką:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 13
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: samezrp »

@dziobu, a słyszałeś o aplikacyjce NoSegoe? Została w archiwum, bo z netu zniknęła dziwnie.
Podmienia Segoe na Tahomę albo Ariala. To samo można rejestrem w zał.
BTW cieszę się, ze jestem w (kolejnej) mniejszości :)
Załączniki
NoSegoe.zip
(11.28 KiB) Pobrany 129 razy
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: dziobu »

samezrp pisze:@dziobu, a słyszałeś o aplikacyjce NoSegoe? Została w archiwum, bo z netu zniknęła dziwnie.
Podmienia Segoe na Tahomę albo Ariala. To samo można rejestrem w zał.
Zniknęła bo ona tylko wywala kilka nastaw z rejestru. Można zrobić to samo bez żadnej aplikacji.
Ja już przywykłem do tego co mam i nie grzebię w systemie bardziej niż trzeba.
samezrp pisze:BTW cieszę się, ze jestem w (kolejnej) mniejszości :)
Spoko. Nie ma się czego wstydzić. Jesteśmy z Tobą ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”