kupiłem MacBooka i żałuję...

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: dziobu »

samezrp pisze:no i w Z-booku G4 wkurza thunderbolt,
Wkurza? A masz wszystko aktualne? W G3 wszystko działa pięknie. Jak rzadko kiedy.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 13
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: samezrp »

Nie, że nie działa, nie lubię ;)
Komp ma być postawiony na stacji, która jest podstawką, a nie podpięto pod jakieś nie wiadomo co leżące obok. No ale wiem. Ja nie jestem normalny ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: dziobu »

Masz rację. Do serii 8**** miałem stacje dokujące. Teraz jest jakiś badziew (no nie wiem jak ten "replikator" nazwać; jest paskudny i musiałem go przymocować) podpinany podwójnym kablem (*1). Wygląda jak chińczykowa łata. Stacja dokująca to był mój jedyny argument za Dellem. Z drugiej strony widzę teraz zalety braku stacji - kupa miejsca na biurku i potencjalnie replikator do użycia z innymi sprzętami.

(*1)
Wszystko działa i tak to się nie czepiam, no ale TAK to się podłącza: https://support.hp.com/doc-images/738/c05147605.jpg
I ten wielki gruby kabel sterczy w BOK. Ale i tak bym go ponownie kupił ;p (no może bym się szarpnął na mocniejszą wersję ale cenowo to już tragedia)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: virgin71 »

Ja wrócę jeszcze do samego systemu macOS - prowadzę na nim księgowość z magazynem itp. Pełna księgowość spółki też działa, ale od tego jest już księgowa.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 13
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: samezrp »

Ja nie mam wątpliwości, ze działa. Ja wymagam od systemu działania na różnym sprzęcie i tego, żeby mi jeden z drugim, nie ważne czy to apple czy m$, nie narzucali tego jak mam mój system wyglądać albo co mogę na nim instalować.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 7
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: marek91 »

A nie myślałeś o przesiadce na Linux'a?
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 13
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: samezrp »

Za dużo softu, który na codzień używam jest na windę tylko. Poza tym w pracy jestem zmuszony do windy.
No i - niestety - jakiś matoł w linux'owych GNOME i KDE też zaimplementował clear type, wyrwał bym mu za to parę części ciała.
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: krzaku »

samezrp pisze:Za dużo softu, który na codzień używam jest na windę tylko. Poza tym w pracy jestem zmuszony do windy.
No i - niestety - jakiś matoł w linux'owych GNOME i KDE też zaimplementował clear type, wyrwał bym mu za to parę części ciała.
Jest na to opcja w ustawieniach. Ale nie bez powodu jest to domyślne ustawienie, po prostu czcionki lepiej z tym wyglądają i łatwiej się je czyta.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 13
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: samezrp »

krzaku pisze: Jest na to opcja w ustawieniach.
Tak. Jest. Nie działa. Znaczy działa połowicznie. Część aplikacji w windzie i sama winda w niektórych oknach na sztywno ma ustawioną czcionkę Segoe, która jest w tym momencie obleśnie rozmazana.
Ale nie bez powodu jest to domyślne ustawienie, po prostu czcionki lepiej z tym wyglądają i łatwiej się je czyta.
Proszę... Nie grzesz...
Nie mów mi, że to rozmazane się czyta lepiej...

Tu porządnie:
Clipboard01.png
Clipboard01.png (9.57 KiB) Przejrzano 3536 razy
Tu z tym gównem:
Clipboard02.png
BTW pierwszy obrazel jest poniżej 10kB dlatego go wyświetla w całości, bez klikania, w drugi trzeba klinkąć. Oba w PNG, zeby wyeliminować straty jakości.
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: krzaku »

O gustach się nie dyskutuje ale musisz zaakceptować to że jesteś w mniejszości... Czcionki bez antyaliasingu jak dla mnie wyglądają po prostu paskudnie. Mało tego, widać na twoich screenach że czcionka bez wygładzania ma linie szerokości jednego piksela, co, jeśli masz współczesny monitor o wysokiej rozdzielczości, jest po prostu trudne do przeczytania.

A tak btw. to masz coś skopaną czcionkę, u mnie to wygląda o wiele wyraźniej:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”