Niezbędny przy każdej drukarce...

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Niezbędny przy każdej drukarce...

Post autor: xyzyx »

Artu, a sprawdzałeś czy ten spray nadaje się do gaszenia jeżeli coś jest pod napięciem? Jeśli tak to ten spray jest spoko.

Co do gaśnic samochodowych to też będą gasiły dobrze (tylko krótko) o ile są po przeglądzie. Kiedyś uważałem, że taki przegląd to kolejna ściema żeby kasę wyciągnąć za naklejkę potwierdzającą, że jest wszystko cacy. Jako że zwykle kupowałem nową gaśnicę zamiast jechać na przegląd, a stare miały mi się przydać w innym miejscu to któregoś razu podkusiło mnie i przy okazji wziąłem na przegląd gaśnicę, która nie była przeglądana tak ze 3 lata. Jak zobaczyłem co było w środku po takim czasie to już nie dyskutuję o potrzebie przeglądu. Taka gaśnica nic nie ugasi bo proszek zamienia się porostu w taką kostkę, skawala się i żadne ciśnienie nie wyciśnie tego z dyszy. Na przeglądzie mi to pokruszyli i gaśnica jak nowa.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Niezbędny przy każdej drukarce...

Post autor: Artu »

anraf1001 pisze:
pszczelaszkov pisze:Bede musial kupic sobie takie cos, jedna do bizera druga do auta :D
Z tym to uważaj. Te spraya bardzo nie lubią temp. poniżej zera.
Dokładnie, spray nadaje się tylko "na lato" 8-)
xyzyx pisze:Artu, a sprawdzałeś czy ten spray nadaje się do gaszenia jeżeli coś jest pod napięciem? Jeśli tak to ten spray jest spoko.
Sprzedawca opisuje:
"- pożary grupy A (ciała stałe) – meble, dokumenty, książki, ubrania, firanki;
- pożary grupy B (ciecze łatwopalne) – masło, tłuszcz i olej, nafta, benzyna, alkohole;
- pożary sprzętu elektronicznego (tylko do 1 kV – sprzęt domowy).

Właściwości gaśnicze sprayu wynikają bezpośrednio z zastosowanego pianotwórczego środka gaśniczego typu AFFF.
Na gaszonych powierzchniach tworzy on film, izolujący od powietrza i zabezpieczający przez ponownym pojawieniem się ognia."

więc powinien być :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Niezbędny przy każdej drukarce...

Post autor: xyzyx »

Odkopię.
Co powiecie na taką kulę?
https://www.youtube.com/watch?v=YP44UTY0V20, może jako wyposażenie obligatoryjne w szczególności dla Anet? :D
Pajacyk0v

Re: Niezbędny przy każdej drukarce...

Post autor: Pajacyk0v »

Zdrowo yebło. Już widzę oczami wyobraźni jak detonacja rozsadza obudowę drukarki i płonące kawałki fruwajo po całym mieszkaniu :]

Myślę że można coś takiego sobie samemu wydrukować na cienkiej ściance z małą draską w środku i proszkiem.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Niezbędny przy każdej drukarce...

Post autor: FlameRunner »

Powiedziałbym, że reaguje stanowczo za późno...
anraf1001
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”