A Ty co dziś zepsułeś?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: McKee »

Zachciało mi się aktualizację OctoPrint-a robić do najnowszej wersji - kliknąłem i teraz mam:

Kod: Zaznacz cały

Traceback (most recent call last):
  File "./octoprint", line 5, in <module>
    from pkg_resources import load_entry_point
  File "/home/pi/oprint/local/lib/python2.7/site-packages/distribute-0.6.24-py2.7.egg/pkg_resources.py", line 2707, in <module>
    working_set.require(__requires__)
  File "/home/pi/oprint/local/lib/python2.7/site-packages/distribute-0.6.24-py2.7.egg/pkg_resources.py", line 686, in require
    needed = self.resolve(parse_requirements(requirements))
  File "/home/pi/oprint/local/lib/python2.7/site-packages/distribute-0.6.24-py2.7.egg/pkg_resources.py", line 584, in resolve
    raise DistributionNotFound(req)
pkg_resources.DistributionNotFound: futures>=3.1.1,<3.2
2017-11-01_135519.png
Macie jakieś pomysły?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: kretu »

Ukręcony hotend + totalnie rozbebeszona głowica której nie idzie do końca złożyć bo chińczyk złą średnicę otworu wywiercił o 0,1 mm. A cholera wiedziałem żeby nie ruszać bo bizer drukował praktycznie idealnie a teraz tak mnie zmęczył że aż mi się go składać na razie nie chce i czekam na nowy blok może tym razem poprawnie wykonany.

@mckee ja bym zaryzykował sudo apt-get update a jak nie podziala to sudo apt-get upgrade tylko ja się nie boję że w razie czego będę musiał stawiać na nowo bo zwłaszcza ta druga komenda potrafi bardziej popsuć niż naprawić:D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 27
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Kopytko »

Ale po co robić update a później nie robić upgrade> ? Przecież update to tylko ściągniecie aktualizacji i nic więcej ( chyba ,ze się mylę) , dopiero upgrade je wgrywa.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: dragonn »

update aktualizuje tylko listę pakietów w repozytorium :P, upgrade je pobiera i wgrywa.
Kopytko
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: kretu »

Kurde ostatni raz bawiłem się linuxem jakieś 5 lat temu i chyba mnie już pamięć zaczyna zawodzić:D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: McKee »

Zdaje się, że problem jest szerszy - jeżeli dawno nie robiliście aktualizacji (Linuxa na Malince a nie OctoPrint-a) to warto przeczytać artykuł:
Important announcement re OctoPi 0.12 vs PyPI
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: dragonn »

0.12, to mocno z tyłu jesteś :D. Moim zdaniem łatwiej wgrać na nowo cały system niż kombinować.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: McKee »

A wszystkie dane / pluginy / zmiany w systemie itp to mam wyrzucić/zapomnieć tak po prostu?
Do dupy taki system co go trzeba reinstalować co kilka miesięcy. Jestem na 0.12, bo dawno go instalowałem i nie spieszy mi się instalować ponownie. Dużo linuksowi do windowsów brakuje ;)
Naprawiłem - i widzę, że teraz już na czerwono ostrzeżenie się pojawia - i kurczę: 1 dzień wystarczyło poczekać z aktualizacją, a tak kilka godzin w plecy. Mam nauczkę ... nadgorliwość nie popłaca.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: dziobu »

Za cholerę nie mogłem wyczyścić dyszy. Plastik się urywał, wiertło 0.4 przechodziło z niczym, igła nic nie wypychała.
No to wiertło 2mm w dłoń; wybrałem najgorsze jakie mam klasy "balsa i styropian" - taki stary szajs z sześciokątem na śrubokręt. Do wyciągnięcia plastiku będzie OK a mosiądzu nie uszkodzę. Ale, jako że zajebistym trzeba się urodzić, to tymże tępym wiertłem zamocowanym do śrubokręta, przepchałem dyszę na wylot...
dysza.jpg
Jak coś - mam do opchnięcia dyszę 2mm na filament 1.75 do Zmorpha (M8). Unikat. Dobra cena ;p
morf
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Berg »

dziobu pisze: Jak coś - mam do opchnięcia dyszę 2mm na filament 1.75 do Zmorpha (M8). Unikat. Dobra cena ;p
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
PS: ja nie potrzebuję już mam taka jedną :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”