A Ty co dziś zepsułeś?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 3
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: arkomania.pl »

Temperatura w zasilaczu robi swoje, podobnie starzeje się jak nasze ciało na słońcu.
Wentylacja zalecana. Każdy nowo zakupiony zasilacz, który używam do budowy drukarki,
rozbieram, oglądam pod lupą luty, wykonuję to 3 krotnie. Tam gdzie płyną duże prądy, nie żałuję cyny.
dodaję na zewnątrz radiatory, niekiedy wentylator.
Praktycznie przelutowuję wszystkie styki w PCB złącza na wyjściu/wejściu zasilacza.
W ten sposób minimalizuję liczbę problemów z jakimi mogę się spotkać już na etapie zasilania.
Kiedyś mój szwagier, który jest Niemcem pracującym w serwisie w Siemens powiedział mi, coś takiego.
Około 90% uszkodzeń, bądź błędnego działania urządzeń, jest wynikiem jakości/poprawności działania zasilacza.
Dlatego urządzenia Siemensa mają zasilacze pracujące poprawnie kilkanaście lat.
Sam sprzedawałem komputery firmowe Fujitsu-Siemens, obecnie Fujitsu. Praktycznie w tych komputerach
nie wymienia się zasilaczy. Wiadomo, że świat się zmienia, zmieniają się Niemcy, zmieniają się Chiny,
zmienia się Polska. Nie można generalizować. Ogólnie musimy dostosować się do czasów i wyjść im
na przeciw.

Dlatego, jak mamy problemy z grzaniem, skacze nam (+/-) temperatura, to najpierw sprawdzany zasilacz.
Zasilacz, jak serce u człowieka, to podstawa. Nie leczymy wątroby, jak serce nie pracuje.
Zepco, Abys
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Marcin.KnD »

3dtouch dziś odmówił posłuszeństwa. Paluch zaczął się wieszać, kilka wydruków wcześniej chwycił i go skrzywiło, prostowanie pomogło na chwilę, ale dziś przestał reagować, dobrze że mam zapasowe
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: xyzyx »

Marcin.KnD pisze:3dtouch dziś odmówił posłuszeństwa. Paluch zaczął się wieszać, kilka wydruków wcześniej chwycił i go skrzywiło, prostowanie pomogło na chwilę, ale dziś przestał reagować, dobrze że mam zapasowe
Wyprostuj i popraw mocowanie magnesu, będzie działał.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Marcin.KnD »

xyzyx pisze: Wyprostuj i popraw mocowanie magnesu, będzie działał.
Już kilka razy prostowałem. Tym razem nic nie dało, palec chodził miękko, ale widocznie odwrotnie magnes dałem bo wysuwa palec. Muszę się jeszcze nad nim pochylić. Jak będę miał więcej czasu.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 5
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: artur_n »

Marcin.KnD pisze:
xyzyx pisze: Wyprostuj i popraw mocowanie magnesu, będzie działał.
Już kilka razy prostowałem. Tym razem nic nie dało, palec chodził miękko, ale widocznie odwrotnie magnes dałem bo wysuwa palec. Muszę się jeszcze nad nim pochylić. Jak będę miał więcej czasu.
Rozwal młotkiem, szkoda nerwów na badziewie.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Domell »

Szyba zachaczyła i po ptokach :/
Załączniki
IMG_20190105_004420.jpg
szendo
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: jagus »

I mam po ponad dwóch latach kabelek stołu w Anet a8 nie wytrzymał widziałem już wcześniej że lekko wtyczka brązowieje przy tym kabelku a zaczęło się to nasilać przy grzaniu stołu do 90*C dla druku z Absu. Pisał o tym nie jeden że warto to zmienić od razu i potwierdzam , ja juz mosfet i nowe kabelki tym razem podwójne zamówione.
Dobrze że miałem w sofcie ustawione odcięcie zasilania chodź i tak byłem przy tym.
Załączniki
20190121_084834.jpg
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: dziobu »

Nie mam pojęcia jak to się stało i co o co zahaczyło, ale rozerwało oba mocowania nadmuchów (ASA). Co ciekawe - ani dysze tychże nadmuchów (a końcówki mają przecież dość delikatne) ani żaden inny plastik w drukarce nie ma śladów obić czy zarysowań.
q1.jpg
Czas chyba postawić tu jakaś kamerkę.
RaveOn, Cosik, poharatek, cardjunk
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: poharatek »

dziobu pisze:Nie mam pojęcia jak to się stało i co o co zahaczyło, ale rozerwało oba mocowania nadmuchów (ASA). Co ciekawe - ani dysze tychże nadmuchów (a końcówki mają przecież dość delikatne) ani żaden inny plastik w drukarce nie ma śladów obić czy zarysowań.
Masz w praktyce zademonstrowane, czym się różni siła, od momentu siły :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: dziobu »

No pacz Pan jak to się człek uczy przy tych Chinczykach ;)
A tak na poważnie - ogarniam różnicę. Tylko drukowałem tory i po prostu nie rozumiem co mogło odpaść i zahaczyć o nadmuch który jest dość wysoko. Zwłaszcza że drukowałem z projektu z którego mam już inne tory i materiału który się nie odkształca. Ten ciąg przyczynowo-skutkowy mnie interesuje.
Pewnie rozwiązaniem jest kamera - na nagrywanych wydrukach nic takiego mi się nie dzieje ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”