A Ty co dziś zepsułeś?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: FlameRunner »

Kocham RepRapy.

Stwierdziłem, że nadszedł czas wymiany rurki teflonowej w stareńkiej głowicy UDS.
Najpierw myślałem, że nie mam już ani kawałka rurki, w zwyczajowym miejscu jej nie było.
Na szczęście znalazł się kawałek odłożony na czarną godzinę.
No to biorę się za robotę. Nic prostszego, nie pierwszy to raz.
Nie mogę wyciągnąć starej rurki...
Muszę w końcu do stareńkiego MM wstawić jakąś głowicę fullmetal. Zdecydowanie.

A Ty? Co dziś zepsułeś?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 27
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Kopytko »

JA dzisiaj 2 rzeczy:) Pierwsza boiler:) wywalał różnicówke- naprawiłem ( zostawiłem rano ,wróciłem i cudownie się naprawił sam).
Druga rzecz w aucie zony, jak rano jechałem( do pracy), zablokowała się skrzynia biegów. były tylko 2,4,6 i nic więcej, na nieszczęście byłem już na s8 i ciężko było zjechać i sprawdzić co jest, więc na zjeździe zawróciłem, wróciłem pod dom i podmieniłem auta ( pojechałem swoim- nie chciało mi się jechać pierwotnie bo trzeba było zatankować a nie chciało mi się:P ). Po powrocie pora było zobaczyć co się stało i

..... Nie uwierzycie...

Jakieś zwierze wtargało bułkę - TAK - bułkę kajzerkę suchą pod maskę. jak zmieniałem biegi w pewnym momencie bułka musiała się przełamać ( była sucha) i wpadła w wodziki blokując wycofanie wodzika ( ruch lewarka w przód). To była najszybsza naprawa EVER - wyciągnąłem bułkę:P:P:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 20
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: marek91 »

Kopytko pisze:
..... Nie uwierzycie...

Jakieś zwierze wtargało bułkę - TAK - bułkę kajzerkę suchą pod maskę. jak zmieniałem biegi w pewnym momencie bułka musiała się przełamać ( była sucha) i wpadła w wodziki blokując wycofanie wodzika ( ruch lewarka w przód). To była najszybsza naprawa EVER - wyciągnąłem bułkę:P:P:P
Przebij to:
Kiedyś pracowałem jako elektromechanik, pewnego razu woła mnie kumpel i pokazuje co znalazł pod maską, na pokrywie zaworów leżał... placek... :mrgreen: Uformowany oczywiście tak jak dekiel zaworów :shock:
Ktoś zrobił sobie patelnie z pokrywy zaworów, tylko nie pytajcie po co i dlaczego bo nie ogarnąłem tego do dziś :lol:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 27
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Kopytko »

HEHEHE, dobre...
Mojemu koledze wlazł szczur pod pokrywę osłony rozrządu, po odpaleniu zrobiła się mielonka, ale przeskoczył też rozrząd wiec nie było tak ciekawie: P
Ale placek jest dobry:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: FlameRunner »

DSC_4333rs.JPG
DSC_4333rs.JPG (175.55 KiB) Przejrzano 13495 razy
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Blazi »

A mówiłem, że jak nie chce Ci się zdejmować tej płytki to żeby uważać. :)
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: FlameRunner »

Mówiłeś i nawet słuchałem - z nie moich drukarek wyjąłem kilkaset wydruków bez wyjmowania stołów i nie pamiętam, żebym coś zepsuł. :P
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: McKee »

Ale umówmy sie: takie gniazdko to pomyłka, jest wręcz zaprojektowane tak żeby sie popsuło.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Blazi »

Z tym gniazdem się absolutnie nic nie dzieje póki ktoś nie przyfasoli w niego szpachelką z rozpędu. Jedyną jego wadą jest to, że jest małe przez co wygląda jakby się miało ułamać - ale przylutowane jest na dwóch dużych padach i jego wytrzymałość jest większa od takich miniUSB i microUSB razem wziętych. Te płytki się zużywają - owszem, ale głównie przez zdarcie metalu z góry służącego do poziomowania - a to jest wieeeeele wydruków.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: FlameRunner »

Blazi pisze:Z tym gniazdem się absolutnie nic nie dzieje póki ktoś nie przyfasoli w niego szpachelką z rozpędu.
Potwierdzam, zwłaszcza to dotyczące szpachelki. :(

Dałoby się przenieść to złącze na drugą stronę płyty albo chociaż w róg, ale teraz to już za późno na takie zmiany.


Warto też dodać, że gniazdo ścięte jak u mnie to nie koniec świata. Przykleiłem, przylutowałem i działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”