A Ty co dziś zepsułeś?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 6
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Igor »

A'propos jednorazowych laptopów.
Jak ktoś ma nowego gniota jak moje Lenovo, zasilanego przez port USB-C lub podobnie lichą wtyczkę jakby to był telefon, to warto profilaktycznie wzmocnić okolicę gniazda zasilania tak żeby się nie wyłamało od przypadkowego dotknięcia kabla.

https://www.prusaprinters.org/es/prints ... enovo-l580
emartinelli
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Berg »

E tam. Lepiej wsadzić na stałe kabelek z końcówką magnetyczna. Proste, fajne, nie do wyłamania, styki się nie wyrabiają.
Załączniki
Screenshot_20200811_133438.jpg
seler1500, emartinelli
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 6
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Igor »

Znam te wtyczki. Na biurku z taką popracujesz, na kolanach już nie.
dziobu
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Berg »

W MacBookach tylko takie są od 15 lat. Faktycznie, jak się oprze na kolanie o wtyczkę to odpadnie ale jak się już to ogarnia, to zostają same plusy.

No i te USB są lepsze, mocne i gorsze, słabsze.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 6
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Igor »

Miałem dwie takie od MacBooków w łapie, obydwie z powodu popsucia kabla. Chińskość izolacji w tym badziewiu była porażająca. Sama wtyczka niegłupia, choć jak zauważyłeś lubi się rozpiąć, więc praca na klanach włąściwie odpada. Razem z wtyczką. Obie userki poza biurkiem nie używały zasilania kablem bo to się mijało z celem. Pewnie mogłaby mieć solidniejsze magnesy, ale wtedy (biorąc pod uwagę wykonanie tych komputerów - gniazdo jak z telefonu montowane powierzchniowo) dążyłaby do wyłamania złącza z płyty. Trzecią wtyczkę profilaktycznie zabezpieczyłem babce termopokurczem póki nowe.

Wykonanie "nie rozpadnę się od samego patrzenia na mnie", kiedyś domyślne dla laptopów czy nawet netbooków, dzisiaj zarezerwowane jest dla Getaców itp maszyn. Poprzedniego Thinkpada mogłem przez 12 lat po prostu używać, obecny już nosi ślady zużycia większe niż tamten, chociaż połowę żywota (pół roku) przepracował na półce w roli stacjonarnego z klawiaturą i monitorem.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Berg »

biała guma na kablu wytrzymuje ok 5 lat i trzeba kabel wymienić. Zakładanie rurek nic nie pomoże bo rozleci się zaraz za rurką. Ona się po prostu dezintegruje.
Trzeba by na całym kablu wymienić oplot. Niestety jedyny fachowiec od tego zmienił zawód :D

Na szczęście też to nie kłopot, bo kabelek 25zł a cały zasilacz "identyczny z oryginałem" stówkę.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 6
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Igor »

W tych dwóch rozpadniętych wymieniałem na kable ze starych zasilaczy HP, też białe. Trzeci to było na szybko, przed odpłynięciem statku.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 20
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: morf »

Chcialem posmarowac stol dimafixem w penie, ktorego dawno nie uzywalem.
Z lenistwa zeby nie ruszac tylka i nie psikać sprayem do okoła bo osiada...

Gąbka troche zaschła wiec "lekko" scisnąłem i... poczułem sie znow jak nastolek :lol:
.
.
.
Cały stół, prowadnice, obudowa silnika, wyświetlacz i pokrętło (nie liczac rzecz jasna podłogi) były jak "stół u Durczoka".
:clap: :clap: :clap:
Zepco, Cosik, FlameRunner, emartinelli, rydz, dragonn
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 7
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: artusiek »

Właśnie puściłem z dymem SKR1.4 T ... no może nie całkiem ... PL4009 od FAN0 spalony ...
Zaczęło się od problemów z chłodzeniem ... wentylator 5015 24V ... nie startował .. tz. jak go palcem pchnąłem to działa .. ale jak stanie to już nie działa , kupiłem inne ( 2 rodzaje ) ale te działają tylko przy 100% nadmuchu - nie o to chodziło . Cóż przetwornica ( UWALONA ! ) 24 na 12 i BUM
Gdzie można kupić PL4009 ... Alidrogo i Aliexpres ... pustka ... albo jakiś zamiennik ? Czy możecie pomóc z dobraniem . :cry:
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: mpk »

artusiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”