Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: kretu »

Oczyszczacz cały czas włączony w trybie auto co dla takich niskich wskazań oznacza praktycznie bezgłośną pracę. Czego mi brakuje w tym urządzeniu to brak ustawień zaawansowanych aby można mu było ustawić krzywą działania trybu auto bo jak dla mnie mógłby w dzień spokojnie chodzić trochę głośniej.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Berg »

no to teraz tylko sprawdź jak będzie się zmieniać PPM po wietrzeniu przy wyłączonym urządzeniu.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: kretu »

Poczekam na dzień z gorszym powietrzem bo dzisiaj wystarczy że więcej osób w pomieszczeniu czy robienie czegoś w kuchni i wynik skacze. No i druga sprawa jaki bieg cię interesuje? To urządzenie w trybie auto do wskazania ok 40 chodzi bezgłośnie ale chodzi na 10-20% mocy. Jak jest gorszy dzień za oknem (co się objawia że raz na jakiś czas się załącza większa prędkość i potwierdzają to odczyty z państwowych czujników) to odpalam ręcznie na stałe 30-40% mocy bo spokojnie jeszcze wtedy nic nie przeszkadza w dzień (spanie raczej odpada) a jak trzeba by było to i 70% jest powiedzmy znośnie (choć to już nie jest przyjemne). A jest jeszcze tryb turbo 130%:D który się nadaje tylko jak nie ma cię w pobliżu bo to już wyje. To jest ten problem o którym pisałem czyli brak dostępu do krzywej automatu gdyby to było to urządzenie było by naprawdę super. No a co do kubatury to nikt nie ukrywa że to jest raczej do pomieszczenia ok 25 m2 przy typowej wysokości czyli pewnie 2,8m
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: q3ok »

Tryb Auto w xiaomi mi air purifierze drugim jest na jakieś dziwne standardy, włącza większe obroty wiatraka przy odczycie z czujnika pm2.5 >50, co już jest dość wysoką wartością. tryb sleep jest mega cichy, ale nic nie daje. dopiero tryb favourite ma sen, gdzie można regulować moc wiatraka, ale w jakimkolwiek trybie jest nieznośnie głośny.
nie zmienia to faktu, że można takie coś wstawić do pomieszczenia z drukarką, wiatrak na full w turbo i niech działa :)
sterować można na szczęście z internetu przez mi home, więc można sobie włączyć zanim będziemy w domu.
tak czy siak najbardziej odczuwalne zastosowanie to wspomaganie okapu w kuchni w wyciąganiu zapachu, z tym radzi sobie bardzo dobrze :) jak ktoś pali papierosy w domu to też się przyda.
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: FlameRunner »

Kupiłem ostatnio oczyszczacz. Z czujnikiem jakości powietrza.
Na dworze PM2.5 w granicach 40-50, ogólna jakość powietrza CAQI 60-70 (dane wg airly). "Zapach zimy" wyczuwalny (dane wg mojego nosa).
Po wywietrzeniu urządzenie pokazuje poziom zanieczyszczenia 1/5 (czyli najniższy poziom jaki zna, 0/5 nie pokazuje nigdy) i działa sobie na najniższych obrotach. Mamy tu, że tak powiem, małą różnicę poglądów. :D

Co do wyłączania oczyszczacza, zerknijcie tu na wykres: https://logicznaalternatywa.pl/co-robim ... a-zrob-go/
Po wyłączeniu, poziom zanieczyszczeń szybko z powrotem rośnie.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Berg »

JA nie mam żadnych poglądów bo nie mam oczyszczacza. chcę się dowiedzieć i podchodzę sceptycznie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: FlameRunner »

Różnicę poglądów - w sensie między mną o moim oczyszczaczem. ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Berg »

@FlameRunner. Tylko pr-sze-cię. Z Logiczną Alternatywą i panem Gibałą, którego tatuś od lat sponsoruje by w końcu synek mógł zająć się poważną polityką. kampania z tą Logiczną Alternatywą, tony ulotek po całym mieście od kilku lat. sztab ludzi robiących memy wpisy na fejsie.... w tematach, które chwytają. A goście nawet nie są z Krakowa.

Ale naród lubi wódkę, to sklepiki alkoholowe tatusia zarabiają dobrze.

działa na mnie ta LA jak płachta na byka :D zamknąłem szybko linka, nie czytam :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: dziobu »

A ja dla odmiany podepne czujniki pyłów i zrobię sobie/kupię oczyszczacz. I to ze względu na miasto a nie drukarki, bo jednak w Krakowie jest syf.
Berg
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 3
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: 11master »

W sumie najprostszy test jest taki: przy założeniu że filtr faktycznie filtruje te pm2,5 to po jakimś czasie zobaczyć jak wygląda filtr - wszystko. :)
rafaljot pisze:no to teraz tylko sprawdź jak będzie się zmieniać PPM po wietrzeniu przy wyłączonym urządzeniu.
IMO Próbujesz udowodnić, że to jest jedna wielka kupa - trochę nawet na siłę. To wg Ciebie co się stanie z tymi zanieczyszczeniami w mieszkaniu pokoju? Okap kuchenny wyssie je na zewnątrz? Chyba, że osadzą się na dywanie i teoretycznie będzie czyściej w powietrzu, ale to też nie ma sensu bo wystarczy przejść czy wykonać jakiś ruch w pomieszczeniu który wprowadzi zawirowania powietrza i znów wszystko fruwa. Więc jak? :wtf: :)

Wydaje mi się, że należałoby zacząć od tego co faktycznie jest szkodliwe? Zgodzę się, że zapach np. z kuchni, dymu z palonego drewna w kominku, ścieków kanalizacyjnych może komuś przeszkadzać być odrażający, ale czy na pewno jest szkodliwy? Małpy i ludzie wdychali spaliny diesla w warunkach laboratoryjnych i jakoś żyją. Więc zapach oczyszczacze niwelują - czy to jest plus dla naszego zdrowia? na pewno psychicznego tak. Jeśli są cząsteczki, a są zmierzone i udokumentowane to czy są szkodliwe raczej tak - jak się zadławisz się ciastkiem lub cukrem pudrem to jest bardzo nieprzyjemnie i szkodliwie. :D Więc wyłapanie ich poprawia nam warunki życia, więc szanuje zdrowie. Konkluzje: oczyszczacze powinny działać pod warunkiem, że robią to co powinny. Pozostaje jeszcze kwestia jak istotna jest to poprawa czy faktycznie ma znaczenie dla naszego życia itd. itp.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”