Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Hejterro »

Miałem zakładać nowy temat, ale wydaje mi się, że tu będzie lepiej, jako iż była tu jakaś dyskusja sensowna.
Mianowicie, mam obecnie dostęp do urządzenia które bada jakość powietrza. Pomiary są w zakresie 0...5000ppm z dokładnością 0.1ppm. Możliwych związków chemicznych do wyboru mam ponad 400 i nie wiem czego szukać poza Styrenem.
Tutaj pytanie do Was - jakie związki chemiczne by was interesowały do pomiaru podczas samego druku. Niestety nie mam możliwości druku Nylonem, więc to odpada, ale reszta filamentów to żaden problem.

Do wyboru mam dowolny związek chemiczny z tej listy: http://www.ionscience.com/product-range/search-by-gas/
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 3
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: 11master »

rafaljot pisze:absolutnie nie wierzę w żaden pokojowy oczyszcza powietrza. Chwilę pogooglowałem ale nie trafiłem na rzetelny, niezależny test, najlepiej zrobiony przez jakiegoś zapaleńca a nie prasę branżową, czy instytut...
Nie wiem na ile, ale na tyle :) Był niedawno filmik z tym Xiaomi - Kuba Klawiter - Tech Week #6 Seria 9 wnioski można wyciągnąć samemu.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: robertm »

Zamówiłem sobie takie coś BASS POLSKA BP-4185 - to jest mały trzystopniowy filtr powierza, który mam zamiar przerobić na coś w rodzaju Zimple :)
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Berg »

11master pisze:
rafaljot pisze:absolutnie nie wierzę w żaden pokojowy oczyszcza powietrza. Chwilę pogooglowałem ale nie trafiłem na rzetelny, niezależny test, najlepiej zrobiony przez jakiegoś zapaleńca a nie prasę branżową, czy instytut...
Nie wiem na ile, ale na tyle :) Był niedawno filmik z tym Xiaomi - Kuba Klawiter - Tech Week #6 Seria 9 wnioski można wyciągnąć samemu.

Eeeee. nie wyciągnąłem, mógłbyś wyjaśnić, zbyt tępy jestem widocznie
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: McKee »

rafaljot pisze:
11master pisze:
rafaljot pisze:absolutnie nie wierzę w żaden pokojowy oczyszcza powietrza. Chwilę pogooglowałem ale nie trafiłem na rzetelny, niezależny test, najlepiej zrobiony przez jakiegoś zapaleńca a nie prasę branżową, czy instytut...
Nie wiem na ile, ale na tyle :) Był niedawno filmik z tym Xiaomi - Kuba Klawiter - Tech Week #6 Seria 9 wnioski można wyciągnąć samemu.

Eeeee. nie wyciągnąłem, mógłbyś wyjaśnić, zbyt tępy jestem widocznie
http://bfy.tw/GkDe :rotfl:

PS.: Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :angel2:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Berg »

McKee pisze: http://bfy.tw/GkDe :rotfl:
PS.: Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :angel2:
:crazy: Czytać ze zrozumieniem. przecież nie napisałem, że filmiku nie mogę znaleźć, tylko, że wniosków nie mogę wyciągnąć.

Na filmie widać, że po zamknięciu okna PPM spada. widać, że spada zanim gość włączył oczyszczacz. Gość nie zrobił podstawowego testu polegającego na porównaniu jaki będzie poziom PPM w powietrzu po np godzinie po zamknięciu okna z i bez.
Po drugie mierzy poziom przy samym wylocie powietrza, co jest g. warte. Jak już miał ten oczyszczacz to mógł to jakoś sensowniej zrobić.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: kretu »

rafaljot jak masz pomysł na test który cię zadowoli ale bez zewnętrznego urządzenia do mierzenia pm2.5 to mogę ci przeprowadzić bo sobie kupiłem ten gadget:D I w sumie jestem zadowolony bo w tym roku w Szczecinie mamy jeden z większych problemów ze smogiem i faktycznie w dni jak jest gorsze powietrze to sobie sam wskakuje na wyższe obroty i przynajmniej z jego wskazań wynika że coś poprawia. A i niezamierzenie testowałem jego wpływ na niwelowanie zapachów kuchennych też ładnie sobie poradził.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Berg »

1. PPM po wywietrzeniu całego mieszkania
2.Dwa testy: Jak wygląda spadek PPM po zamknięciu okien po 1h, 2h, 3h z włączonym i drugi test z wyłączonym oczyszczaczem, tylko pomiar. Godzinne interwały podaje przykładowo. bo nie wiem jaka jest dynamika. Zakładam, że nie robiło by mi specjalnie różnicy, czy wysoki poziom PPM po wietrzeniu spada w ciągu 5 minut, czy 50u minut.
Ale jeśli jest tak, że po wietrzeniu spada tylko trochę i utrzymuje się wysoki przez kilka godzin, to już ma znaczenie.
3. nie specjalnie toleruję zasypiania przy jakimkolwiek szumie wentylatora. Dlatego ciekawiło by mnie jak wygląda poziom zanieczyszczenia powietrza po przefiltrowaniu powietrza wieczorem i jaki jest rano jeśli urządzenie nie było włączone w nocy.

wydaje mi się, że pomiar po np 3 godzinach przykładowo warto zrobić tak, że wyłączyć urządzenie i poczekać kilka minut aż powietrze się wymiesza, bo inaczej to może pokazywać to co właśnie oczyścił a w innej części pomieszczenia jest znacznie gorzej

Oczywiście zakładam też, że w mieszkaniu jest normalna wentylacja mimo wszystko.


ja w domu niestety mam znaczącą kubaturę. z czego blisko połowa to połączona przestrzeń. dlatego sens ma instalacja centralnego filtra wraz z rekuperatorem pewnie od razu - koszt jest znaczący.
Ew. instalacja tylko czegoś tymczasowego w sypialni, pracowni, gdzie spędza się więcej czasu.

mam nadzieję, że urządzenie nie ma takiego softu, jak Diesle Volkswagena i pomiar podaje rzetelnie.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: kretu »

Dzisiaj słaby dzień do testów bo wszystkie stacje pogodowe w mieście mówią że powietrze dobre więc zrobiłem tylko najprostszy test czyli sprawdziłem odczyt przez 10 min utrzymywało się wskazanie 18-20 i następnie otworzyłem 3 okna na oścież na 2 min od razu skok do 30-32 po 30 min znowu jest odczyt 22.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: Berg »

z włączonym oczyszczaczem, czy wyłączonym spadło do 22 po 30 minutach ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”