Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: McKee »

Związki wydzielane przez PLA są uważane za nieszkodliwe (i jest ich dużo mniej niż np w ABS).
Tu masz link do dość poważnego badania:
http://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acs.est.5b04983

Ten wentylatorek może by coś dał gdyby był w środku zamkniętej obudowy drukarki ale jest za mały żeby go sobie tak np na biurku czy w pokoju hotelowym postawić. Zdjęcie z wózkiem i dzieckiem? - za takie coś (wprowadzanie konsumenta w błąd i 'strasznie' zdrowiem dziecka) producent powinien być karany.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
etet100
Postów w temacie: 15
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: etet100 »

McKee pisze:Związki wydzielane przez PLA są uważane za nieszkodliwe (i jest ich dużo mniej niż np w ABS).
Tu masz link do dość poważnego badania:
http://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acs.est.5b04983
Badania badaniami a życie życiem. Nie sądzę, żeby dało się zbadać każdy gówniany filament w każdej gównianej drukarce i z każdymi ustawieniami. Zresztą ja nie zamierzam używać tylko pla. Przymierzam się teraz do petg oraz abs. Specjalnie dokupiłem już do tego podgrzewany stół i przymierzam sie do zrobienia obudowy z poliwęglanu.
McKee pisze:Ten wentylatorek może by coś dał gdyby był w środku zamkniętej obudowy drukarki ale jest za mały żeby go sobie tak np na biurku czy w pokoju hotelowym postawić.
Ale mi właśnie o to chodzi. Chce to albo włożyć do obudowy albo podłączyć jakąś rurą i już oczyszczone powietrze wypuścić do pomieszczenia. Oczywiście wtedy jakieś inne urządzenie.
McKee pisze:Zdjęcie z wózkiem i dzieckiem? - za takie coś (wprowadzanie konsumenta w błąd i 'strasznie' zdrowiem dziecka) producent powinien być karany.
To nie pierwsza taka reklama. Kiedyś nawet zgłaszałem jedną reklamę do stosownej instytucji. Odpisali po 2 miesiącach, że reklama została już zdjęta (święta się skończyły) więc skarga jest bezprzedmiotowa.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: dragonn »

Czyli wolisz wydać kupę kasę na jakieś pseudosmart urządzenie które wstawiasz do obudowy drukarki niż kupić porządny filtr za parę set złoty który będzie działał równie skutecznie jak nie lepiej. I nie mów że nie wiesz co zrobisz z takim filtrem a jak naprawdę nie wiesz to tutaj masz przykład http://nicklievendag.com/wp-content/upl ... 24x708.jpg
Srlsy zalatuje reklamą co raz bardziej chociaż na początku byłem sceptyczny :lol: , ale się nie obraź jeśli się mylę.
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 2
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: skmskm »

Można zrobić nas drukarką tak jak w przemyśle się robi, odciąg powietrza do filtrów(oczywiście pomniejszone).
Opary z drukarki są ciepłe więc lecą do góry, starczy wciągnąć do filtra.
etet100
Postów w temacie: 15
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: etet100 »

dragonn pisze:Czyli wolisz wydać kupę kasę na jakieś pseudosmart urządzenie które wstawiasz do obudowy drukarki niż kupić porządny filtr za parę set złoty który będzie działał równie skutecznie jak nie lepiej. I nie mów że nie wiesz co zrobisz z takim filtrem a jak naprawdę nie wiesz to tutaj masz przykład http://nicklievendag.com/wp-content/upl ... 24x708.jpg
Srlsy zalatuje reklamą co raz bardziej chociaż na początku byłem sceptyczny :lol: , ale się nie obraź jeśli się mylę.
Czy ty aby nie handlujesz tymi filtrami? Bo tak to wygląda.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: anraf1001 »

etet100 pisze: Czy ty aby nie handlujesz tymi filtrami? Bo tak to wygląda.
Co jak co ale po dragonnie bym się tego nie spodziewał :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: FlameRunner »

Stały bywalec oskarżany o reklamę przez nowego użytkownika, który w swoim pierwszym poście na forum o druku 3D zalinkował sklep z domowymi oczyszczaczami powietrza. Tego jeszcze nie grali. xD
morf, Zima, Kopytko, chemik72, dragonn, WillingMagic, MaxXxi47, Hejterro
etet100
Postów w temacie: 15
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: etet100 »

Za to ja mogę powiedzieć co grali i jest to troszkę męczące. Moje oskarżenia to delikatna prowokacja, za to mnie ktoś oskarża chyba na poważnie. Nie wiem czy mam przynieść zaświadczenie od proboszcza, że nie pracuje jako sprzedawca oczyszczaczy. Jeżeli fakt, że argumentacja typu "nie kupuj bo nie" mnie nie przekonała, świadczy o tym, że jestem podejrzany, to nic na to nie poradzę. Problem w tym, że ja nie chce wkładać w to więcej pracy niż potrzeba. Stać mnie wydanie kilku tysięcy na gotowe urządzenie, które być może zostało przetestowane już przez kogoś z zewnątrz, zapewne w przeciwieństwie do rozwiązań "przepuść powietrze przez szmatkę i będzie dobrze".

P.S. Wybaczcie ten ton, to mikrocząsteczki filamentu pla uderzyły mi do głowy. W takim przypadku najlepszy jest osobisty oczyszczacz powietrza marki WYND!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: dziobu »

Witaj,
etet100 pisze: Trochę zmartwiły mnie informacje o szkodliwości filamentów (w tym pla).
Noże kuchenne też są szkodliwe. A na pewno zmarło z ich powodu więcej osób niż od zatrucia filamentem więc nie musisz się martwić.

Abstrahując już od tego czy sprzedajesz te filtry czy nie, to ten filtr ma okrągły kształt chyba tylko po to żeby dobrze wchodził zainteresowanym w odbyt. Po tekście typu "To oczyszczacz powietrza, wystarczająco mały i mocny, żeby zmienić jakość powietrza w wózku niemowlęcym." można śmiało założyć że to zwykła ściema. Jeszcze w pomieszczeniu bym to może przemilczał, ale wózek na zewnątrz to lekkie przegięcie.
Tego typu szajsów jest teraz multum bo o brudnym powietrzu się mówi - tak jak kiedyś modne były oczyszczacze do wody.

Ale nawiązując choć trochę do tematyki forum:
W drukarce polecam wyrypać dziurę (najpierw zabudować, jeśli nie zabudowana), wsadzić wentylator typu 80/100/120 a za nim filtr węglowy z klimatyzacji samochodowej tak żeby całość wyciągała powietrze z drukarki (tunel i mocowanie można wydrukować; w końcu od tego jest drukarka). Wentylator musi być na tyle słaby żeby nie schłodził wydruku, ale ma wiać na tyle mocno żeby wymusić obieg powietrza. Taki układ na bazie kartonu z dziurą i starym (!!!) filtrem z klimatyzatora pomaga ma smród niektórych ABSów ale w sumie tej konstrukcji nie zostawiłem.

Mieszkam w Krakowie; czasem mam wrażenie że jakbym podpalił szpule z ABSem to wciąż w domu było by czyściej niż na zewnątrz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Oczyszczacz powietrza a pył z filamentów

Post autor: dragonn »

Specjalnie znalazłem jakaś "szmatkę" która jest bardziej markowa bo zdaje sobie z tego sprawę że jakieś "szmatce" chińskiej bez żadnego opisu można nie ufać. Ale jeśli oferta Philips z "Oficjalny sklep Philips" nie jest dla ciebie "sprawdzona" no to ja już nie poradzę... (btw. nawet nie zauważyłem że to oficjalny sklep Philipsa). Co do oskarżenia, zdaje sobie z tego sprawę że jest to nie miłe ale o dziwo bardzo się upierasz przy Twojej opcji to dlaczego w ogóle pytasz się na forum? Masz kasę to kupuj, ja podałem co jest moim zdaniem jest lepsze od tego co Ty wybrałeś i podałem też argumenty dlaczego moja opcja jest lepsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”