Program Przybornik Drukarza

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: McKee »

feriar pisze: Prawda jest taka, że nie ważne jaka nie byłaby to apka, czy WWW, czy desktowa to może cię doić z danych jak i zasobów komputera i nawet tego nie zobaczysz bo pobór zasobów będzie znikomy, wszystko zależy od pomysłowości programisty :rotfl:
Zobacz co napisałem wcześniej.

Wiesz o tym że Aliexpress próbuje czasem uzyskać dostęp do WebCam-a?
A moje komputery to wykrywają ;)

Wykrycie większego niż zwykle obciążenia na procesorach to pikuś. Tylko (niestety) tego typu systemy alarmowe nie są dla normalnych użytkowników, bo za dużo "hałasu" generują - zwykłymi użytkownikowi (dzieciom, żonie ;)) konfiguruje reguły AppLocker i mam spokój.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: feriar »

McKee pisze:
feriar pisze: Prawda jest taka, że nie ważne jaka nie byłaby to apka, czy WWW, czy desktowa to może cię doić z danych jak i zasobów komputera i nawet tego nie zobaczysz bo pobór zasobów będzie znikomy, wszystko zależy od pomysłowości programisty :rotfl:
Zobacz co napisałem wcześniej.

Wiesz o tym że Aliexpress próbuje czasem uzyskać dostęp do WebCam-a?
A moje komputery to wykrywają ;)

Wykrycie większego niż zwykle obciążenia na procesorach to pikuś. Tylko (niestety) tego typu systemy alarmowe nie są dla normalnych użytkowników, bo za dużo "hałasu" generują - zwykłymi użytkownikowi (dzieciom, żonie ;)) konfiguruje reguły AppLocker i mam spokój.
Że tak się zapytam to czym się zajmuesz ? jakiś admin serwerów ?
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: McKee »

admini to mi z ręki jedzą :rotfl:
http://wydry.geoblog.pl/wpis/61895/star ... reki-jadly

(publicznie nie rozmawiam o pracy :cool2:)

PS.: a w domu mam tak: https://gizmodo.com/342499/microsofts-b ... -come-from
PS2.: oczywiście żartuję ;), jeden serwer by nie wystarczył ;) ... (ale zanim jeszcze kupiłem drukarkę co miesiąc płaciłem ponad 400zł za prąd.... i nie, nie kopię kryptowalut).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8938
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: dziobu »

feriar pisze:Cześć :)
Koledzy i Koleżanki, mam pytanie, ponieważ wczoraj wpadłem na pomysł żeby zrobić programik, który byłby między innymi zbiorem kalkulatorów
Witaj,

Pomijając paranoję co poniektórych do odpalania programów lokalnie ;p to pamiętaj że odbiorcami tego softu byli by głównie reprapowcy. A Ci z racji wiecznych problemów i szukania do nich rozwiązań w sieci zawsze mają dostęp do internetu :)
Imho szkoda Twojego czasu; kalkulatorów w sieci jest multum i z definicji działają one na każdym urządzeniu. To jedno z miejsc gdzie aplikacja www ma sens.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: marek91 »

Zdecydowanie zrób coś działającego przez przeglądarkę, dziś juz mało komu chce się ściągać program.

A... nazwę też musisz zmienić, ta jest zupełnie niemarketingowa i niewypowiadalna w językach obcych :) Trochę mi się z komuną skojarzyło :)
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: jestan »

feriar pisze: zbiorem kalkulatorów, np. prądu stepsticka, ilości kroków, wagi zużytego materiału na podstawie wyliczonej długości ze slicera, jakiś innych kalkulatorów typowo elektronicznych itp.
Też mam taki pomysł. Chodzi za mną od dawna i nawet zrobiłem pewne przymiarki, ale myślałem o wersji online w PHP.
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: feriar »

marek91 pisze:Zdecydowanie zrób coś działającego przez przeglądarkę, dziś juz mało komu chce się ściągać program.

A... nazwę też musisz zmienić, ta jest zupełnie niemarketingowa i niewypowiadalna w językach obcych :) Trochę mi się z komuną skojarzyło :)
To nazwa robocza, bo pomysł był nagły :D

Z wersją przeglądarkową musiałbym popatrzeć w czym to najlepiej zrobić w takim udziale :)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: dragonn »

Taki kalkulator to by mogła być strona w pełni statyczna czyli samo HTML + Javascript, żadnego PHP ani nic nie trzeba.
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: feriar »

dragonn pisze:Taki kalkulator to by mogła być strona w pełni statyczna czyli samo HTML + Javascript, żadnego PHP ani nic nie trzeba.
właśnie o js myślałem na początek
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: dragonn »

No po stronie klienta to raczej nie masz innej opcji (nie licząc WebAssembly które i tak wymaga 'kleju' w postaci JS).
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”