Program Przybornik Drukarza

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Program Przybornik Drukarza

Post autor: feriar »

Cześć :)
Koledzy i Koleżanki, mam pytanie, ponieważ wczoraj wpadłem na pomysł żeby zrobić programik, który byłby między innymi zbiorem kalkulatorów, np. prądu stepsticka, ilości kroków, wagi zużytego materiału na podstawie wyliczonej długości ze slicera, jakiś innych kalkulatorów typowo elektronicznych itp. Ogólnie idea jest taka, żeby wszystkie te przeliczniki były zebrane w jednym miejscu, niż trzeba by było szukać po internecie. I tutaj mam pytanie do Was, jakie byłoby zainteresowanie tym programem, czy ma on sens, co można byłoby według Was dołożyć no i przede wszystkim, czy nie odkrywam na nowo koła bo już taki program jest :D
Zatem czekam na opinie :)

PS. program byłby za free :git:
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: dragonn »

program się raczej w dzisiejszych czasach nie sprawdzi ale jak byś to zrobił w postaci strony WWW jak na przykład https://www.prusaprinters.org/calculator/ to masz szansę dotrzeć do dużo większej ilości osób.
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: feriar »

Mi się wydaję że apka desktopowa, mogłaby być lepsza, bo nie potrzebujesz do niej internetu, bo np. nie każdy ma neta warsztacie czy coś. Na ten moment nie myślałem o zasięgu- raczej skupiałem się na polskiej sferze drukarzy. Ale dzięki za feedback :D
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: dragonn »

A stronę otworzysz przy drukarce na telefonie i masz od razu dostęp nawet bez kompa. No ale to oczywiście moje preferencje.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: anraf1001 »

Też uważam, że najlepiej gdyby było coś takiego dostępnego online. Nie wiem jak inni, ale instalować kolejnego programu by mi się nie chciało, a tak jak mówi dragonn. Stronę www otworzysz praktycznie wszędzie, gdzie tobie wygodnie.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: feriar »

dragonn pisze:A stronę otworzysz przy drukarce na telefonie i masz od razu dostęp nawet bez kompa. No ale to oczywiście moje preferencje.
W sumie też tak można :D
anraf1001 pisze:Też uważam, że najlepiej gdyby było coś takiego dostępnego online. Nie wiem jak inni, ale instalować kolejnego programu by mi się nie chciało, a tak jak mówi dragonn. Stronę www otworzysz praktycznie wszędzie, gdzie tobie wygodnie.
Programu tego typu nie trzeba by było instalować, tylko klikasz ikonę i jest. Ale ok rozumiem, że wygoniejsza byłaby opcja WWW :)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: McKee »

feriar pisze:Mi się wydaję że apka desktopowa, mogłaby być lepsza, bo nie potrzebujesz do niej internetu,
Jak tworzysz taką koparkę do kryptowalut to dostęp do Internetu jest niezbędny.
:rotfl:

(trochę żartobliwie ale aplikacji na stronie www jestem w stanie trochę bardziej zaufać niż takiej, która ma mi się uruchamiać bezpośrednio na moim komputerze i niewiadomo co robi - sorry takie czasy (to tylko mój punkt widzenia)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: dragonn »

McKee pisze:
feriar pisze:Mi się wydaję że apka desktopowa, mogłaby być lepsza, bo nie potrzebujesz do niej internetu,
Jak tworzysz taką koparkę do kryptowalut to dostęp do Internetu jest niezbędny.
:rotfl:

(trochę żartobliwie ale aplikacji na stronie www jestem w stanie trochę bardziej zaufać niż takiej, która ma mi się uruchamiać bezpośrednio na moim komputerze i niewiadomo co robi - sorry takie czasy (to tylko mój punkt widzenia)).
Wiesz że strony tez już potrafią kopać kryptowaluty :D?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: McKee »

Wiem, ale od tego mam kupę dodatków w przeglądarce.

Oprócz tego monitoruję stan procesora i zużycie zasobów (niedawno np znalazłem bug-a w aktualizacji pewnego softu - procesor non stop 10% mocy zużywał - myśli miałem dość mroczne a okazało się że to źle napisany skrypt, który nie mógł skasować jakiegoś katalogu). Ale to paranoje moje... ;) i trochę moja praca.
Chodzi raczej o pokazanie punktu widzenia.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Program Przybornik Drukarza

Post autor: feriar »

McKee pisze:
feriar pisze:Mi się wydaję że apka desktopowa, mogłaby być lepsza, bo nie potrzebujesz do niej internetu,
Jak tworzysz taką koparkę do kryptowalut to dostęp do Internetu jest niezbędny.
:rotfl:

(trochę żartobliwie ale aplikacji na stronie www jestem w stanie trochę bardziej zaufać niż takiej, która ma mi się uruchamiać bezpośrednio na moim komputerze i niewiadomo co robi - sorry takie czasy (to tylko mój punkt widzenia)).

:lol: :lol:

Prawda jest taka, że nie ważne jaka nie byłaby to apka, czy WWW, czy desktowa to może cię doić z danych jak i zasobów komputera i nawet tego nie zobaczysz bo pobór zasobów będzie znikomy, wszystko zależy od pomysłowości programisty :rotfl:
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”