Drukarka do zdjęć

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 7
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: artur_n »

Szczerze to wolał bym coś z oryginalnym wbudowanym CISS. Ciągła zmiana kartridży jest uciążliwa. Przy CISS można skupić się na oryginalnych tuszach gdyż cena jest akceptowalna.

Drukarka czasem i po 2 tygodnie stała nie używana i często powodowało to zsychanie dyszy. Fakt, że czyszczenie zawsze pomagało lecz drastycznie zużywa tusz i zapełnia pampersa.
Przy termotransferze nie ma tych problemów lecz jesteśmy ograniczeni do 10x15 oraz koszt zdjęcia jest spory.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: FlameRunner »

Co do zasychania...

O plujkach wiem tyle, że zawsze miałem takie z głowicą "stałą", nie będącą integralną częścią kartridża. Oczywiście zawsze kończyły swój żywot wraz zaschnięciem / zapchaniem głowicy.

Obecnie mam starą plujkę od HP, również z głowicą "stałą" - urządzenie wielofunkcyjne Officejet 6500 (potrzebowałem po taniości czegoś drukującego w kolorze).
I teraz uwaga: sprzęt mam włączony 24/7 i przysiągłbym, że czasami czyszczenie głowicy uruchamia się samoczynnie.
Czy coś takiego nie jest standardem w innych urządzeniach? Może wystarczy nie wyłączać drukarki i problem z głowy?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: dragonn »

Osobiście mam jednego Epsona DX7400 o ile mnie pamięć nie myli i tam jest głowica "stała". Drukarka to shit ale ma już z 18 lat i nie zaschła a drukuje bardzo sporadycznie i często jest wyłączona. Zasychały mi właśnie takie w których głowica była zintegrowana z kartridżem.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 7
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: artur_n »

Nie wiem jak w innych modelach ale napewno Brother stosuje taki system. Musi być włączona i co jakiś czas miesza głowicami wic pewnie i czyści.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”