Drukarka do zdjęć

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: Berg »

Artu pisze:
mscichu pisze:...czy nie lepiej wysyłać do punktu ze zdjęciami?
Niektórych zdjęć nie da się wysłać do takiego punktu... :mrgreen: Taki żarcik 8-)
No co Ty. Nie takie rzeczy widzieli.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: morf »

Z tymi labami to tez nieraz jest kicha, generalnie trzeba ostro przebierac wiekszosc z tych tanszych to w ogole sa tak rozjechane ze szok.
Spora czesc z jakis powodow nie udostepnia swoich profili (hmm a moze im po prostu szkoda kasy na najtanszy spektrofotometr) to jak przygotowac porzadnie zdjecia do wydrukow ja sie pytam...
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: virgin71 »

Używam termo selphy. Koszt zdjęcia jest dramatyczny, ale są takie fotki, które musisz mieć na już lub nie chcesz komuś pokazywać. Ja na niej robię jakieś 10 odbitek rocznie. To zupełnie nie ma sensu. Lab choćby empiku jest tańszy, lepszy i dość szybki (piszę to pomimo, że nie przepadam za empikiem).
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 7
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: artur_n »

Zastanawiałem się nad tym Epson Selphy 1300 ale koszt zdjęcia to 1.40zł nie licząc kosztu zakupu drukarki.

Wyglada, że najtańsza opcja druku to atramentówki z systemem stałego zasilania w tusze.
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: xyzyx »

rafaljot pisze:btw: nabyłem kiedyś drukarkę Epson WF-3620 dwf za jakieś 450zł, Jeśli gdzieś komuś by się udało jeszcze ten model kupić, albo inny z tej serii, to będzie mega zadowolony.
Doskonale się ją przerabia na wieczne kartridże i tusze w butlach po 500ml są po 20zł.
U mnie cała familia nie potrafi tego przejeść już trzeci rok. W zasadzie na oko to niewiele ubyło :D
Natomiast nowy kartidge 32ml za 4zł, mniejszy kolorowy po 2,70 .

Poza tym w tej cenie: wifi, druk z karty SD, usb, skaner, windows, mac, komórka, email jakieś inne chmury, ze wszystkim się integruje bez kłopotu no i sprzętowy normalny duplex.

Teraz nawiązując do pytania. Pamiętam że była odmiana tej drukarki bardziej fotograficzna z większą liczbą kolorów.
Mam to samo rozwianie tylko z inną drukarką Canon MG5350, nowsze widziałem jeszcze więcej funkcji sieciowych mają. Tuszu w butlach 500ml już kilka lat nie mogę zjechać, a zdjęć wydrukowała już kilkanaście albumów takich po 200 zdjęć nie licząc innych wielkoformatowych fotek czy typowych wydruków tekstowych itp. Drukowałem nawet na płótnie foto wszystko śmiga, polecam to rozwiązanie. I jaka wygoda sama sobie kartki odwraca jak ustawie druk dwustronny ;-)
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 7
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: artur_n »

Podpowiecie coś na temat tych modeli:

Canon Pixma G3400
Brother DCP T500W

Wolal bym coś z wbudowanym CISSem.
jarn
Postów w temacie: 1
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: jarn »

Ja używam Kanuna MG7750 działa bezproblemowo na zamiennikach. Wcześniej przez 2,5 roku MG7550 niestety padła elektronika.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: virgin71 »

artur_n pisze:Zastanawiałem się nad tym Epson Selphy 1300 ale koszt zdjęcia to 1.40zł nie licząc kosztu zakupu drukarki.

Wyglada, że najtańsza opcja druku to atramentówki z systemem stałego zasilania w tusze.
Moim zdaniem porównywanie Selphy z Pixmą, to jakbyśmy zastanawiali się między Form 2 czy Prusa i3?

Zupełnie inne zastosowanie, zupełnie inna jakość. Wydruk z Selphy jest mega trwały. To jest jakość przewyższająca wszelkie odbitki. Pixma ma możliwość dużych wydruków, ale... no właśnie. Tutaj musisz chyba szukać odpowiedzi.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 7
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: artur_n »

Rozumiem. Chwilowo mam mętlik w głowie i wybór między termotransferem a atramentem.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Drukarka do zdjęć

Post autor: robertm »

Przerobiłem 3 Canony Pixma IP w okresie około 10 lat - to bardzo szybkie i wydajne drukarki jednak jeśli chcesz drukować zdjęcia musisz nastawić się na dobrej klasy zamienniki, to co na alledrogo sprzedają w granicach 1-3 zł za pojemnik zostaje na papierze maksymalnie pół roku, chyba że będziesz wszystkie fotki laminował na ciepło - wtedy żywotność diametralnie wzrasta. Co do cissów mi się nie udało żadnej z nich zmusić do pracy na takim systemie wciąż się lało i tusz uciekał w pampersa. Dodatkowo u mnie głowice "jakby zaczarowane" dojeżdżały do ok 5000 stron A4 i nagle odmawiały druku czarnym kolorem. Kolejna sprawa jest taka ze da się drukować bez chipów ale wtedy też czarny idzie z CMY a nie z K :) Kolejny moim zdaniem drobny problem to fakt, że te drukarki muszą non stop coś drukować - chociaż jedną kartkę na dobę - bo inaczej przy wznowieniu robią cykl czyszczenia głowic i 1/5 pojemnika idzie w pampersa.

Ogólnie rzecz biorąc, do domu - jeśli nie jesteś maniakiem fotografii i nie zwracasz uwagi czy, aby na pewno, każdy odcień, podcieni i szarości jest dokładnie idealna, a dodatkowo stać cię na trochę większe inwestycje niż najtańsze zamienniki to Canony Pixma sprawdzą się w sam raz, tylko bierz wyższy model z minimum 5 tuszami.
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”