Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: Berg »

mam oryginalną myszę Apple. Kupiłem razem z laptopem bo zawsze używałem myszy i myślałem, że bez myszy nie da rady.
Nie powiem wykonanie jest zaje. Pomysł z gładzeniem górnej powierzchni zamiast rolki i gestami na mysz - wypas.
JEdnak po pierwsze dobry duży gładzik wymiata. Po drugie ta mysza jest bluetooth i niestety nie działa tak płynnie. robiłem test w programie graficznym . Próbowałem obrysować jakiś obiekt zaznaczeniem jak najprecyzyjniej. tą myszą nie dałem rady. Inna starą nie BT. znacznie lepiej mi poszło. Przestałem używać myszy. tej Apple i innych.

w konsekwencji - nie polecam.

Mam bardzo dobre doświadczenia z lepszymi myszkami Microsofta, tymi bez bajerów ale lepszymi. Przede wszystkim czas pracy na baterii i precyzja. Niestety nie ma już dokładnie tego modelu ale coś jak prosta Microsoft 4000 Wireless .
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, 23:31 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: dragonn »

Ja miałem okazję używać u kumpla Logitech G502 i dla mnie scrool w tej myszce to było mistrzostwo, polecam zobaczyć https://www.youtube.com/watch?v=FmfTzpfwEEc jak zajadę swojego starego Roccat to najprawdopodobniej zaopatrzę się w coś takiego. I przy okazji jeśli ktoś by szukał myszki której pełne możliwości można też wykorzystywać pod Linuksem to chyba Roccat jest najlepszą opcją, do mojej Kone[+] mogę wszystko ustawiać pod nim.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: Berg »

@dragonn - gościowi nie powiedzieli, że na klawiaturze jest klawisz END ? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:@dragonn - gościowi nie powiedzieli, że na klawiaturze jest klawisz END ? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
:rotfl: :rotfl: ale poważnie mówiąc, kumpel strasznie sobie zachwala ten scrool :D.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: samezrp »

rafaljot pisze:Pomysł z gładzeniem górnej powierzchni zamiast rolki i gestami na mysz - wypas.
Weź nawet nie wkur&*j... Mam jakąś debilną impedancję skóry i do szału mnie takie doprowadzają. Nawet pralka nie chce ze mną współpracować. Żeby te dotykowe wynalazki działały muszę albo ślinić paluchy (czego nienawidzę) albo jakieś kulki z folii alu robić, a i tak są problemy :/
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Ja miałem okazję używać u kumpla Logitech G502 i dla mnie scrool w tej myszce to było mistrzostwo,
Sporo myszek to ma. Revolution MX oidp miala to z automatu (szybciej zakrecisz to tak bedzie samo jechac) lub aktywowane przyciskiem, a G700 czy Anywhere maja to wysprzeglane sprzetowo (dedykowany przycisk czy kolko).
Ale tak w skrocie - jest to bezużyteczne (mało precyzyjne). No chyba ze żyjesz z przewijania tekstu :p
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: 11master »

Jeśli chodzi o myszki bezprzewodowe to tylko małymiękki; i co najlepsze nie są wcale drogie - 90-130zł. Bateria trzyma około roku czasami więcej w zależności od użytkowania oczywiście. Zestawy mysz + klawa wireless tylko małymiękki - baterie są wieczne, żadnych problemów z zasięgiem, nawet ergonomia poprawna.

Co do myszek przewodowych to polecam jakieś gamingowe - mają zazwyczaj świetny uchwyt i są o wiele wytrzymalsze od SOHO i innych tanich biuro podobnych okazów gryzoni. Wybór ogromny. Klawy to samo - najlepiej mechanik; jakie włączniki to już kwestia gustu.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: Berg »

@11master ... heh wspomniana przeze mnie wyżej 4000 (ja mam 3500) się nie łapie w takim razie bo to jakieś 140 zł :D
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: Garreth »

W domu uzywam g700s, a w robocie mx master. Obie mychy genialne, mozna pracowac zarowno na kablu jak i bezprzewodowo. Bardzo mi ksztalt tych myszy lezy, po 8-10 godzinach roboty nie czuje zmeczenia na nadgarstku. A automatyczny bezstopniowy scroll baaardzo mi sie przydaje. Czesto musze scrollowac szybko przez dlugie bloki kodu albo jakies excele.

Dodatkowo zaden razer czy steelseries nie wytrzymal mi tyle czasu co ta g700s.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Rozmowa o prestiżowych myszach komputerowych

Post autor: Zepco »

Ja za systemami MS nie przepadam, ale za to od lat lubię ich sprzęt. Jakieś 15 lat temu zaczęło się od ergonomicznej klawiatury, którą z sentymentu mam do dziś. :-)
W ub roku zakupiłem zestaw również ergonomiczny i sobie bardzo chwalę .Używam go z laptopem, bo tam irytowała mnie klawiatura. Mysz na początku wydawała mi się kosmiczna niczym UFO, ale po zaprzyjaźnieniu nie chcę innej. Do gier może się nie nadaje ,ale w pracy biurowej niezastąpiona. Oto zestaw:
https://www.microsoft.com/pl-pl/store/d ... verviewtab
Tania nie jest, ale raz na kilkanaście lat warto zainwestować. Co do baterii to potwierdzam, że potrafi być bardzo oszczędna.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”