Książki o Druku 3D

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Książki o Druku 3D

Post autor: jarhead »

Dzień Dobry, w sumie Wieczór.
Szukam wszelkich książek/materiałów dydaktycznych o Druku 3D. Także po angielsku.
Będę wdzięczny za każdą pozycje, a nawet mogę odkupić!
Pozdrawiam
Mendel90 by PrzemoS
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Książki o Druku 3D

Post autor: emartinelli »

Tak na szybko z polskiej literatury:
- Świat druku 3D. Przewodnik
- Techniki przyrostowe, druk 3D, drukarki 3D
- Poradnik druku 3D
Paweł CD3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:26
x 18

Re: Książki o Druku 3D

Post autor: Paweł CD3D »

Chyba najlepsza obecnie książka na rynku: http://www.wydawnictwopw.pl/index.php?s=karta&id=3091. Profesor Budzik to jeden z największych autorytetów w Polsce w obszarze technologii przyrostowych, a i dr Siemiński to bardzo znana w środowisku postać. Jedyny minus to to, że opisy maszyn są nieco przestarzałe, ale co do samych technologii oraz ich specyfiki to fantastyczna pozycja.

Ciekawy był też poradnik napisany przez Łukasza Długosza i wydany przez Wolfixa. Był kolportowany na jesiennych Dniach Druku 3D w 2016 r. w Warszawie. Obawiam się jednak, że to teraz "biały kruk", bo poza tymi targami nie spotkałem się nigdy więcej z tą pozycją?

Natomiast zdecydowanie odpuść sobie to: https://helion.pl/ksiazki/swiat-druku-3 ... m#format/d. Tragedia... Porównując z w/w prezentuje poziom przedszkola..
jarhead
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Książki o Druku 3D

Post autor: FlameRunner »

Jak bardzo tragedia i przedszkole? Czy dla kogoś kompletnie początkującego w świecie niskobudżetowego druku 3D FFF, kupującego na przykład A8, byłby jakiś pożytek z tej książki? Okładka i opis sugeruje, że tak.
Paweł CD3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:26
x 18

Re: Książki o Druku 3D

Post autor: Paweł CD3D »

FlameRunner pisze:Jak bardzo tragedia i przedszkole? Czy dla kogoś kompletnie początkującego w świecie niskobudżetowego druku 3D FFF, kupującego na przykład A8, byłby jakiś pożytek z tej książki? Okładka i opis sugeruje, że tak.
Klimat tej książki jest mocno osadzony w latach 2012-2014 - drukowanie z czekolady, ekstaza na punkcie wydrukowanych wazonów, pistolety z drukarki 3D etc. Naprawdę mając do wyboru tą książkę za 49 PLN, a podręcznik Siemińskiego i Budzika za 32 PLN, to jakbym miał wybierać między Anetem A8 za 15k PLN i Ultimakerem 3 za 550 PLN.

BTW: jest jeszcze podręcznik z prostymi ćwiczeniami dot. druku 3D typu FDM autorstwa MakerBota. CadXpert zrobił jego polską wersję - super jak dla posiadacza MakerBota, użytkownik innych drukarek 3D też znajdzie w niej coś wartościowego.
FlameRunner, jarhead, marek91
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Książki o Druku 3D

Post autor: Yorg 68 »

Mam coś na zbyciu: Poradnik druku 3D - WOLFIX-a
-zobacz PW...
jarhead
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Re: Książki o Druku 3D

Post autor: jarhead »

Dziękuje za odpowiedzi. Świat druku 3D. Przewodnik i Techniki przyrostowe, druk 3D, drukarki 3D - Mam
Wczoraj kupiłem Drukowanie w 3D Czerwińskiego - coś na pewno wyciągnę z niej
Dzisiaj pobrałem poradnik MakerBot.
A WOLFIXa dogaduje.
Więcej :)
Mendel90 by PrzemoS
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”