Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: sp6vgx »

rafaljot pisze:OK. Znowu mnie przekonałeś. To jednak kupię tę elektrownię.
Wiesz co chyba dalej nie rozumiesz moich intencji. To nie chodzi o przekonywanie - tylko świadomy zakup. Oraz umiejętność wyciągania wniosków z swoich zakupów (czyli tzw. uczenie się na własnych błędach).

Natomiast jak już powstaje temat o czymś takim to powinien się nazywać jakoś inaczej np. w stylu czy kupowanie kiepskiego sprzętu się opłaca...ot taki pomysł patrząc na to zdanie:
McKee pisze: Moim zdaniem kiepskiej jakości tanie chińskie wyroby mogą się okazać droższe od ich markowych odpowiedników.
Nie ma znaczenia czy kupimy kiepskie wyroby Polskie czy Chińskie efekt jest taki sam.

To że na Aliexpress jest kupa szmelcu jest niezaprzeczalnym faktem, ale Chinczycy nie są idiotami - skoro to produkują to ktoś to musi kupować. Natomiast przynajmniej normalna osoba jak raz kupi g... to raczej nie kupi drugi raz i nikomu tego produktu nie poleci (a nawet dany produkt obsmaruje w internecie itd.) - teoretycznie Chińczyk powinien taki biznes zwinąć po jakimś czasie (ot zbankrutuje jak nikt nie kupi jego szmelcu).
Jak widać niektórym osobą taki szmelc widocznie pasuje...

Problem jest taki że brak jest w pierwszym poście dobrego przykładu, tak samo trudno uznać za dobry przykład pisanie o produkcie który kupiło się za jakieś śmieszne pieniądze. Wiadomo w Chinach można wyprodukować taniej o dobrej jakości, ale są tego pewne granice... Więc jak ktoś kupuje sprzęt za 1/100 wartości renomowanego sprzętu trudno się dziwić że potem marudzi i może tylko siebie winić.

Zresztą to nie tylko Aliexpress...

Jakiś czas temu ktoś pisał tutaj na chacie że kupił komplet chyba gwintowników i narzynek (takich sześciokątnych) - dostępne są w okolicach 40zł w marketach typu Castorama itp.

Powiem tak ja się dziwię że ktoś to kupuje bo to faktycznie jest g... nie warte swojej ceny. Wystarczy dokładnie w sklepie zobaczyć sobie jak gwintowniki są tragicznie wykonane. Kolejna sprawa i problem wychodzi jak gwintujemy... w tym zestawie do ręcznego gwintowania mamy trzy gwintowniki na dany gwint (zdzierak, pośredni i wykańczak) każdy ma określone zadanie... oczywiście przy wspomnianych gwintownikach jest to fikcja - widać ile który zbiera i pomijam już to że nadają się chyba tylko do wykonywania gwintów w plastelinie lub marchewce ;)

Dobra ja nie jestem ślusarzem tylko elektronikiem/programistą, a coś takiego jak się gwintuje potrafiłem się nauczyć i mam o tym jakieś tam pojęcie aby takiego g... w markecie lub na Aliexpress nie kupić.

Teraz jak komuś powiem aby sobie kupił np. gwintowniki i narzynki z firmy Fanar (z Ciechanowa) których akurat używam i polecam, to każe mi się stuknąć w głowę widząc ich cenę. Kupi takie w markecie (robiąc zbyt chińczykowi) bo mu do kilku otworów coś takiego wystarczy.

To samo dotyczy wierteł jak powiem aby kupić sobie zestaw za prawie 300zł wierteł HSSE z Fanar-a to większość i tak mnie wyśmieje, a kupi chińskie g... w markecie budowlanym za ułamek ceny...

Więc kto tutaj jest winny Chińczyk ? Czy osoba kupująca której można coś polecać,a ta i tak kupi g... bo jej to wystarczy... Może trzeba takiemu Chińczykowi podziękować że robi takie g... bo z zakupem dobrych wiele osób może mieć problem finansowy...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 5
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: chemik72 »

Miały być przykłady a zrobiła się tu przepychanka, nawet nie czytam tych ścian lanego tekstu :shout: a miało być ciekawie :cry:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: sp6vgx »

chemik72 pisze:Miały być przykłady a zrobiła się tu przepychanka, nawet nie czytam tych ścian lanego tekstu :shout: a miało być ciekawie :cry:
Jest przykład wyżej z gwintownikami :) tylko trzeba przeczytać ;) dla ułatwienia od "Zresztą to nie tylko Aliexpress..."
W dodatku kolejny raz obrazujący że temat o takiej treści jest z pupy...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: Berg »

sp6vgx pisze: Wiesz co chyba dalej nie rozumiesz moich intencji. To nie chodzi o przekonywanie - tylko świadomy zakup. Oraz umiejętność wyciągania wniosków z swoich zakupów (czyli tzw. uczenie się na własnych błędach).
Masz rację. Jednak znowu mnie przekonałeś. Zdecydowanie kupię tę elektrownie świadomy własnych decyzji zakupowych (...i pouczę się na błędach)
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 5
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: chemik72 »

Skoro tak cię boli ten temat to po co się wypowiadasz i angażujesz wylewasz tony tekstu.
Miało być krótko ,podać przykład ,opisać go w kilku słowach może jakaś fotka i tyle . po co ta cała zbędna dyskusja ( której i tak nikt chyba nie czyta)
Zostało napasionych 25 wypowiedzi a chyba tylko 3 przykłady razem z tymi gwintownikami :good:
To tyle nie będę się zniżał do poziomu tej przepychanki...
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: sp6vgx »

rafaljot pisze:
sp6vgx pisze: Wiesz co chyba dalej nie rozumiesz moich intencji. To nie chodzi o przekonywanie - tylko świadomy zakup. Oraz umiejętność wyciągania wniosków z swoich zakupów (czyli tzw. uczenie się na własnych błędach).
Masz rację. Jednak znowu mnie przekonałeś. Zdecydowanie kupię tę elektrownie świadomy własnych decyzji zakupowych (...i pouczę się na błędach)
A ja chyba zrozumiałem że kolega lubi sobie nabijać posty robiąc wpisy nic nie wnoszące do tematu. Nie wiem czy powodem jest podniesienie własnego ego (liczbą postów) czy problem z czytaniem ze zrozumieniem.

No i co by nie było to pamiętam jeden taki wpis kolegi odnośnie przyklejenia korka za który mogę niezmiernie podziękować:
korek_klej.JPG
Dziękuję za uświadomienie i podanie rozwiązania czym przykleić... bardzo pomocny post :mrgreen:

@chemik72

Czy zabronione jest negowanie tutaj na forum wypisywanych przez kogoś głupot ?

Przykładów podałem więcej w tych ścianach tekstu... i staram się zrozumieć co autor miał na myśli tworząc pierwszy wpis... ok chyba wiem nie kupować tej cyny co na filmie... Po prostu dalej nie wiem co to są przedmioty dobrej jakości z tej reszty świata... więc tak sobie opisuję różne przypadki... Może ktoś mnie uświadomi ?
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 5
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: chemik72 »

Ugryzę się w język i nic już nie powiem/napiszę... Są na forum ciekawsze tematy bo tu to jest jakaś dziwna dyskusja...?

ps. od samego początku jestem na tym forum i sąsiednim jak i poprzednim ( które umarło) i co jakiś czas trafia się forumowicz "dyskutant" i wszystko psuje , bez urazy oczywiście :friends:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, 20:56 przez chemik72, łącznie zmieniany 1 raz.
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: Berg »

O.!wie ktoś może jak jest butapren po angielsku, a lepiej po chińsku. Można by porównać jak 3ma laminat ps do korka polski butapren firmy Dragon, Można powiedzieć Butapren z tradycjami, vs. chiński.
...albo tylko powąchać.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jakość (Chiny kontra reszta świata)

Post autor: FlameRunner »

Wyście się chyba wszyscy nawąchali kleju. xD
dragonn
Zablokowany

Wróć do „O wszystkim i o niczym”