Nowy poziom wymagań

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: Julian »

Mariusz, Jako że mam już kilka tysięcy zrealizowanych transakcji powiem tylko że jest to standard.
Ostatnio otrzymalem w serwisie aukcyjnym na literkę A. komentrz negatywny za zbyt wysoki koszt wysyłki (SIC !).

Tylko że standardowy koszt wysyłki do paczkomatu w ww. portalu to 8.60 Złocisza a my bierzemy 7.99 :)

Tak więc od jutra będziemy płacic klientom za zamawianie u nas :)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: Artu »

Julian pisze:Tak więc od jutra będziemy płacić klientom za zamawianie u nas :)
Dawaj kod promocyjny :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: kapi »

Też, jako kupujący miałem taką sytuację - patrząc z drugiej strony barykady.
Powiem tak - to wina portalu że wprowadził taki a nie inny system ocen a zachowanie statusu SS (brzmi jak brzmi :)) )
uzależnia od super- oceny na którą klient klika lub... nie.
Dlatego ja przestałem oceniać.

Btw : ten kod co pisze @Artu - też by mi się przydał.

tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: Domell »

Moim zdaniem to tylko i wyłącznie kwestia ignoranta który wystawia oceny według swojego widzi MISIE, (a potem się zdziwi że koszt to nie 8zeta tylko np. 15...) ja czekam na przesyłkę którą zamówiłem 15.03. i nie płaczę z tego powodu...

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: robertm »

Ja albo daje 5 na 5 albo jak mam coś do sprzedawcy to prowadzę "negocjacje" tak długo, aż dostane to co kupiłem i wtedy daje 5 na 5. Wszyscy jesteśmy tylko i aż omylnymi ludźmi, tylko pokora i szczerość to zaczyna być towar deficytowy niedostępny na portalu na A. Dla mnie jest to jasne, że od chwili wysyłki termin dostawy przestaje być zależny od sprzedawcy, a przechodzi na doręczyciela więc co się do sprzedawcy bulwersować ...
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: virgin71 »

Julian pisze:Mariusz, Jako że mam już kilka tysięcy zrealizowanych transakcji powiem tylko że jest to standard.
Ostatnio otrzymalem w serwisie aukcyjnym na literkę A. komentrz negatywny za zbyt wysoki koszt wysyłki (SIC !).

Tylko że standardowy koszt wysyłki do paczkomatu w ww. portalu to 8.60 Złocisza a my bierzemy 7.99
Cosik pisze:A wystawiłem 4 na 5 bo cena była normalna, nie wybijała się
To też jest magia. Koszt paczkomatu poza allegro to 9,50. Koszt na allegro, to 8,60. Przylepce, foliopaki, kartony, etykiety, pakowanie - to wszystko kosztuje (część foliopakow dostajemy za friko od kurierów). Zatem koszt wysyłki to zwykle okolicie 10zł, mówiąc o paczkomacie. Tę metodę liczenia kosztów stosuje wielu sprzedawców, jednakże większość bierze na siebie te opłaty i klient płaci tylko bezpośrednią usługę kuriera. To jest moim zdaniem wyróżniające się. To, że wyróżniających sprzedawców jest dzisiaj sporo, to inna bajka.
Tak mi się wydaje.

Tak jak wspomniał FR, dzisiaj na pewnym portalu aukcyjnym tylko jedno 4/5 to już niestety jest mały negatyw. Tak zmienili zasady, że niestety trzeba się z tym zmagać. Natomiast negatyw za zbyt wysoki koszt przesyłki na szczęście można anulować i obsługa dostrzega w tym działanie konkurencji:)
Domell
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: mcxmcx »

Panie kolego,

zakładam że ze sklepu, to:

Royal mail dostarcza paczke nadana do 17.15 na dzień następny, do ~14-15. Do 2 kg, za £3.30.
Amazon, jak ze swojego magazynu, to często jest ten sam dzień, lub zwykle następny, niezależnie czy środa czy niedziela, nadane może być dowolnie późno (w znaczeniu przesyłka o 4 rano wychodzi tego samego dnia) i tego samego dnia u klienta.

Czyli osiągacie całkiem dobry czas jak na przesyłkę ekonomiczna.

Przyznaję, że jak na trzeci dzień nie mam zamówienia, to już idzie email do sprzedawcy "ale panie, co wy odwalacie...".

Bardzo wielu sprzedawców ma magazyn w Amazonie, i niezależnie czy kupię w Amazonie, na stronie sklepu czy na eBay, ten sam kurier Amazona dostarcza błyskawicznie.

I w tym kierunku to wszystko będzie ewoluować.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: Julian »

virgin71 pisze: To też jest magia. Koszt paczkomatu poza allegro to 9,50. Koszt na allegro, to 8,60. Przylepce, foliopaki, kartony, etykiety, pakowanie - to wszystko kosztuje (część foliopakow dostajemy za friko od kurierów). Zatem koszt wysyłki to zwykle okolicie 10zł, mówiąc o paczkomacie. Tę metodę liczenia kosztów stosuje wielu sprzedawców, jednakże większość bierze na siebie te opłaty i klient płaci tylko bezpośrednią usługę kuriera. To jest moim zdaniem wyróżniające się. To, że wyróżniających sprzedawców jest dzisiaj sporo, to inna bajka.
Tak mi się wydaje.

Tak jak wspomniał FR, dzisiaj na pewnym portalu aukcyjnym tylko jedno 4/5 to już niestety jest mały negatyw. Tak zmienili zasady, że niestety trzeba się z tym zmagać. Natomiast negatyw za zbyt wysoki koszt przesyłki na szczęście można anulować i obsługa dostrzega w tym działanie konkurencji:)
Jak pewnie dobrze wiesz, allegro nie pozwala wziąć od klienta więcej niż 8,60 zł.Tylko że jeżeli chcemy ubezpieczyć paczkę to musimy dopłacić 1 zł czyli wychodzi 9,60 zł + koszty pakowania. Czyli jeżeli np ja biorę 7.99 zł, często się zdarza, że mamy aukcje na których dokładamy :D
Ale cóż ... życie :D
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: emartinelli »

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, ale podobno już się taka urodziła co wszystkim dogodziła ;) Więc jak byś był płci przeciwnej to może byś załagodził sprawę ;)
A na poważnie, moim zdaniem standard to wysyłka tego samego dnia przy zamówieniach do pewnej godziny i następnego dnia przy zamówieniach później. Reszta to sprawa już rodzaju przesyłki i firmy dostarczającej.
A w jakim kierunku wszystko zmierza to już ktoś wspomniał o amazonie :)
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Nowy poziom wymagań

Post autor: robertm »

mcxmcx pisze:Panie kolego,

zakładam że ze sklepu, to:

Royal mail dostarcza paczke nadana do 17.15 na dzień następny, do ~14-15. Do 2 kg, za £3.30.
Amazon, jak ze swojego magazynu, to często jest ten sam dzień, lub zwykle następny, niezależnie czy środa czy niedziela, nadane może być dowolnie późno (w znaczeniu przesyłka o 4 rano wychodzi tego samego dnia) i tego samego dnia u klienta.

Czyli osiągacie całkiem dobry czas jak na przesyłkę ekonomiczna.

Przyznaję, że jak na trzeci dzień nie mam zamówienia, to już idzie email do sprzedawcy "ale panie, co wy odwalacie...".

Bardzo wielu sprzedawców ma magazyn w Amazonie, i niezależnie czy kupię w Amazonie, na stronie sklepu czy na eBay, ten sam kurier Amazona dostarcza błyskawicznie.

I w tym kierunku to wszystko będzie ewoluować.
Tak Amazon dostarcza nawet tego samego dnia. W Amazonie ludzie pracują 24H/364 dni w roku (tak dwa wolne dni w roku) i to pod warunkiem że jesteś na kontrakcie, a nie przez agencję. Amazon w UK ma 15 głównych magazynów więc dojazd w dowolne miejsce UK z magazynu Amazona to jest max kilka godzin. Własna logistyka, spedycja. I MASAKRYCZNY WYZYSK LUDZI zwłaszcza tych, którzy przyjechali tam ze wschodu.

W chwili obecnej jest wielkie hallo w zawiązku z tym, że u nas nie można w niedziele iść na zakupy i mało kto zauważa, że właśnie takie praktyki prowadzą do chorego konsumpcjonizmu z wymogiem na już. Takiego Amazona. Gdzie liczy się kasa i towar, a nie liczy koszt uzyskania w postaci ludzkiej pracy. Choć wielu chce tego na własne żądanie - modle się, aby nigdy nie doszło do tego u nas w Polsce. Musimy mieć prawo godnie pracować i godnie odpoczywać. Łatwo jest zapatrzeć się w kasę i obudzić się w wielkim domu za to bez rodziny, zdrowia, przyjaciół i chęci do dalszego życia...
WillingMagic, Zepco
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”