Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: Yorg 68 »

Rozsyłam temat gdzie się da - czemu miałbym ominąć forum reprapy.pl ? :D

Od kiedy czynnie zacząłem uprawiać turystykę rowerową, zawsze gdzieś czaiły się myśli o poważnej wyprawie rowerowej. Jak dotąd wyprawy robiłem po Polsce, odrobinkę po Słowacji - północne tereny Niemiec ( do Rostock). Wyprawy trwały tydzień - góra .dziesięć dni. Dzienne dystanse 60 - 120 km w trybie klasycznego podałowania.
Jednak apetyt rośnie - jak wiadomo -w miarę jedzenia. W zeszłym roku przerobiłem mojego B-twina
original5 na elektryka. Wyposażyłem go w zestaw 8Fun 36V / 350W - silnik centralny do roweru
https://mocnerowery.pl/silnik-centralny ... w-36v.html i baterię Li-On 36V/15Ah. Dorabiam jeszcze jedną baterię ok 17,5 - 20 Ah co w sumie powinno
swobodnie pozwolić na wspomaganie ok. 200km/na dobę.
Trasa jest dość długaśna więc aby przejechać ją w jakimś sensownym czasie trzeba będzie dziennie tych kilometrów zrobić - myślę ok 180.
Planuję noclegi na kempingach - namiocik ewentualnie jakieś tanie kwatery. Koniecznie z dostępem do gniazdka z prądem. Ewentualnie mógłby być prysznic :P
Teraz termin: myśle cały czas o maju. Pózniejsze terminy to masakra ze względu na temperaturę.
POWAŻNE PYTANIE - czy znajdzie się ktoś kto miałby podobny sprzęt., osiągi, chęci, czas, no i trochę kasy aby potowarzyszyć mi w tej wyprawie? :shock:
Kopytko, xyzyx
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: Berg »

:O 180km dziennie... grubo. szacun.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: mcxmcx »

Naładujesz przez noc dwa pakiety?

To chyba będziesz miał 4 ładowarki?

Osobny namiot na baterie czy śpisz razem?

We Francji na komunalnych campingach to prąd jest limitowany do 3A, więc raczej zostaną ci komercyjne, znacznie droższe i rzadziej rozstawione.

Hiszpania, w interiorze może być słabo ze spaniem, ale jak zrobisz trasę nad wybrzeżem to się da.

Tak ogólnie to angielski we Francji i Hiszpanii nie jest za popularny, więc ten tego, uczyć sie. ;)
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: virgin71 »

Od dawna planowałem zakup takiego sprzętu dla siebie i żony ale... w tych cenach to jest dla mnie abstrakcja. Zamiast modernizować nasze rowery kupiłem sobie nowy motor Rometa:)
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: Yorg 68 »

Robiłem przegląd różnych for rowerowych, podróżniczych
i wygląda na to że mój pomysł jest całkowicie nowatorski.
No ale ktoś musi być pierwszy :unknown:
rafaljot pisze::O 180km dziennie... grubo. szacun.
Sens będzie miało takie pedałowanie ze wspomaganiem
dopiero jeżeli dziennie przejadę ok 200km.
Sa i tacy którzy bez wspomagania tyle jeżdżą - niestety, pewne problemy zdrowotne
uniemożliwiły by mi takie i większe osiągi bez wspomagania.
mcxmcx pisze:Naładujesz przez noc dwa pakiety?

To chyba będziesz miał 4 ładowarki?
Jeden pakiet mam przygotowany na całonocne ładowanie.
Natomiast drugi będzie przygotowany na szybkie ładowanie 36V/8A.Na niego najwięcej liczę.
Godzinna przerwa w ciągu dnia przy jakimś przybytku z gniazdkiem zrobi duuużo.
Ładowarki będą dwie - razem 2 kg.
mcxmcx pisze:We Francji na komunalnych campingach to prąd jest limitowany do 3A, więc raczej zostaną ci komercyjne, znacznie droższe i rzadziej rozstawione.
Co do kempingów to jadę w ciemno. Pożyjemy zobaczymy...
Co do 3A - dotyczy to chyba AC230v...
mcxmcx pisze:Tak ogólnie to angielski we Francji i Hiszpanii nie jest za popularny, więc ten tego, uczyć sie.
Co do języków - to tu mam największe obawy. Dotychczas jakoś sobie po świecie radziłem bez ich znajomości.
Obecnie liczę na stały dostęp do internetu i Wujka Google, Mc Donalds, KFC i podobne przypadłości.
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: Julian »

mcxmcx pisze:
Tak ogólnie to angielski we Francji i Hiszpanii nie jest za popularny, więc ten tego, uczyć sie. ;)
Na spokojnie Angielski wystarczy. We Francji bywa różnie - mogą się przydać podstawy niemieckiego (tak się dogadywaliśmy z Francuzami).

Hiszpania - kilka wyjazdów zaliczone, Angielski był wystarczający, z tym że na prowincji może być gorzej.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: Berg »

Yorg 68 pisze: Co do języków - to tu mam największe obawy. Dotychczas jakoś sobie po świecie radziłem bez ich znajomości.
Obecnie liczę na stały dostęp do internetu i Wujka Google, Mc Donalds, KFC i podobne przypadłości.
Mam koleżankę, Wietnamkę. Sama przyjechała do Polski, starym rowerem za stówkę objechała całą Polskę wzdłuż granic. Parę słów po Polsku mówi i po angielsku ale angielskie słabo się przydał, zwłaszcza na wschodzie.
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: Yorg 68 »

rafaljot pisze:Mam koleżankę, Wietnamkę. Sama przyjechała do Polski, starym rowerem za stówkę objechała całą Polskę wzdłuż granic. Parę słów po Polsku mówi i po angielsku ale angielskie słabo się przydał, zwłaszcza na wschodzie.
Myślę że słowem - kluczem jest słowo "CHCIEĆ".
Każdy ma jakieś marzenia, nie każdy je spełnia. Czasami nie ma po prostu jak ich zrealizować.
Siedem lat temu dostałe nowe życie (choroba alkoholowa). Założyłem sobie wtedy pewne cele.Staram się konkretnie, skutecznie i "po trupach" je realizować
Idzie dobrze :D :devil: :D

Pasja rowerowa zawsze była na wysokim miejscu ( przez te kilka lat ponad 28tys przepedałowanych kilometrów)
Pojawiły się również technicznie inne możliwości wykorzystania techniki w zakresie rowerów.
Chcę tego posmakować, sprawdzić czy będzie to radość z sukcesu czy też strawić gorycz porażki - cóż, i tak bywa...
Jest jeszcze ta zmora języków obcych - jakoś zawsze po świecie sobie bez języków radziłem - uda się! A CO!!! :git:

Temat założyłem głównie w celu pozyskania towarzystwa na wyprawę, jednakże nie zakładałem
rezygnacji jeżeli nikt się nie znajdzie ;)

Edit: Literówka
Kopytko
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: Yorg 68 »

Po długich i żmudnych przygotowaniach
nadszedł ten upragniony czas kiedy to można już wyruszyć w podróż.
Niestety nie znalazłem osoby która by mi potowarzyszyła - więc wyruszam sam.

Dla tych , którzy dotrzymają mi towarzystwa - przeglądając relację z podróży
podaję link do bloga: https://roweremdohiszpanii.blogspot.com/
Postaram się coś napisać, wkleić jakieś zdjęcie-jak uchwycę coś fajnego i ogólnie nie chcę
całkowicie się wyizolować.
Kopytko, Berg, dragonn, marek91, kretu, anraf1001, chemik72, Zepco, McKee, FlameRunner, WillingMagic, xyzyx
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Wyprawa e-rowerowa na południe Hiszpanii - Gibraltar.

Post autor: marek91 »

Szacun!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”