My ultimate Ikea Lack - zbiór pomysłów

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: My ultimate Ikea Lack - zbiór pomysłów

Post autor: olo2000pm »

A powiedz, czy tym chwytakiem powietrza nic się nie przedostaje na zewnątrz gdy wiatrak w filtrze HEPA nie pracuje?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Pajacyk0v

Re: My ultimate Ikea Lack - zbiór pomysłów

Post autor: Pajacyk0v »

Jeżeli pytasz czy śmierdzi ABS to nie, nie śmierdzi (przynajmniej ja tego nie czuje).

Drukowałem modele po kilkanaście godzin i np. po nocy w pokoju praktycznie nic nie było czuć (okno było cały czas lekko uchylone). Z tym że to nie było tak że wyciąg cały czas nie działał (sterował nim termostat).

Przy PLA (jak nie włącze układu) to też nic nie czuć na zewnątrz. Ciepła przez to też zbyt wiele na zewnątrz nie ucieka.

Zwróć uwagę że ja sobie go w środku wykleiłem matą tłumiącą (Akasa PaxMate), ale można w cześć zewnętrzną (po to ten krzyżak) wsadzić kawałek lekkiej watoliny) żeby poprawić wydajność tłumienia.

Może jutro wrzucę wyciąg ale muszę ogarnąć te modele bo robiłem je dawno i jakiś bajzel z opisami tam mam (f360 noob).
Pajacyk0v

Re: My ultimate Ikea Lack - zbiór pomysłów

Post autor: Pajacyk0v »

Temat jednak do zamknięcia. Pomimo wzmocnień, korka, drogiej plexi drukarka nie nadaje się do nocnych druków > 60mm/s. Nie poradziłem sobie z rezonansami jakie generuje urządzenie.

Jak to mówią"z gówna bicza nie ukręcisz", dlatego całą moją energię przesuwam na projekt 3d agro AGD viewtopic.php?f=30&t=3431
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”