Nokia 6

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5831
Kontakt:

Re: Nokia 6

Post autor: dziobu »

Tu jest tak samo jak z PeCetem. Masz sprzęt (Nokia) i system (Android). Równie dobrze możesz mieć sprzęt HTC, Huaweia, Xiaomi, Samsunga czy innego Alcatela. Ale to tylko sprzęt - jak nie ma wad związanych z konkretnym modelem, np nie pada ekran, nie wyłamuje się złącze USB, karta SIM styka jak trzeba i wifi ma dobrą antenę, to sprzęt nie ma znaczenia.
To czy się zamuli zależy od tego jak z telefonu korzystasz i co działa w tle. Ludzie instalują masę śmieci (jedno kliknięcie - co za problem) i narzekają że telefon wolny choć połowa z tych śmieci cały czas działa w tle lub jest często uruchamiana przy róznych zdarzeniach (Android ma takie coś). To że raz na ruski rok jakaś gra pokaże ikonkę w zasobniku (czy jak to się tam nazywa) oznacza że co jakiś czas ta gra uruchamia jakiś proces który coś robi. Weź to teraz x100 i już wiesz po co Ci 8 rdzeni i 4GB RAMu.
A tak to można wywalić aplikacje (fejsbuk, tłiter, tego typu śmiecie), wyłączyć częsc procesów działających w tle i można mieć całkiem sprawny telefonik :) Jak do tego wyłaczysz animacje menu (tryb programisty) to wizualnie każdy Android działa o wiele sprawniej.

Także niech małżonka wybierze taki jaki jej się podoba (kobiety widzą róznice w tych czarnych prostokątach, ja nie ;p) i taki jej kup.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6378
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1452

Re: Nokia 6

Post autor: dragonn »

Osobiście używam i 'sprzedałem' już parę OUKITEL. Szczególnie jeśli szukasz czegoś z dużą baterią to naprawdę są bezkonkurencyjni :D. A tak poza tym nie spotkałem się z żadnymi problemami z nimi.

EDIT

W pełni zgadzam się z dziobu, mój K10000 ma 'tylko' 2GB RAM-u i bardzo przeciętny procesor a ciężko mi się przyczepić do jego działania.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 2
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Nokia 6

Post autor: Marcin1415 »

Polecam xiaomi. Tanio i dobrze. Kupiłem żonie nowego xiaomi redmi 5a za 400zl nowego. Nakładka na androida na podobieństwo ios. Narazie jej to śmiga. Zobaczymy za pół roku.
Awatar użytkownika
HIWIN
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 09 gru 2016, 16:07
Lokalizacja: Bytom
x 5

Re: Nokia 6

Post autor: HIWIN »

Marcin1415 pisze:Polecam xiaomi. Tanio i dobrze. Kupiłem żonie nowego xiaomi redmi 5a za 400zl nowego. Nakładka na androida na podobieństwo ios. Narazie jej to śmiga. Zobaczymy za pół roku.
Mały off-top, sam byłem przeciw Xioami, ale jak przyszło co do wyboru nowego telefonu dla mamy czyli jakieś sensowne parametry a cena to jednak Xioami wygrało. Za niedługo nabędę jej tego własnie 5A i zobaczę jak to w rzeczywistości się sprawdza :D
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nokia 6

Post autor: olo2000pm »

Marcin1415 pisze:Polecam xiaomi. Tanio i dobrze. Kupiłem żonie nowego xiaomi redmi 5a za 400zl nowego. Nakładka na androida na podobieństwo ios. Narazie jej to śmiga. Zobaczymy za pół roku.
Kupiłeś w Polsce?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”