Interneto do laptopa

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Interneto do laptopa

Post autor: dragonn »

No właśnie, przy takiej ilosci GB to ja polecam https://mobilevikings.pl/pl/oferta/telefon-na-karte/
Nie przepada nam to co nie wykorzystamy w miesiącu jeśli ładujemy co miesiąc, bez problemu tez załatwiają przeniesienie numeru.
mscichu
Postów w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: Interneto do laptopa

Post autor: mscichu »

W domu mam w premium mobile i jestem zadowolony (nadajniki plus'a). Jeszcze nie wykorzystałem danych a podłączone są 2 laptopy i KODI do filmów (najwyższy pakiet). Ostatnio też zamówiłem internet z sieci Otvarta bo ma stałe IP i widzę, że tańszy jest taki internet co sam teraz posiadam. W obu zaletą jest umowa na czas nieokreślony z możliwością 30 dniowego wypowiedzenia.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Interneto do laptopa

Post autor: Kopytko »

W orange jest ukryty pakiet elastyczny. 1GB za 1zł za 1 dzień. Ładujesz konto za 100 masz ważność konta na 3 msc , dostajesz gratis, za doładowanie za 100zł , 50GB , następnei wchodzisz w pakiety i masz pakiet internet elastyczny, zależnie za ile właczysz na tyle masz, polecam 100GB/100dni za100zł. Wychodzi ciut ponad 30zł miesiecznie ale masz to na 3 msc i dodatkowe 50GB. wiec za 100 masz 150gb na 3 msc. Plus że jeden miesiąć jak użyjesz więcej to następny możesz oszczędzić i na odwrót.
Play pakiet 1ms 100GB ( teoria mowi że nieograniczony ale po 100GB ograniczają do 1Mb/s) za 49zł . ale to tylko 30 dni.
Oczywiście mowa o internecie bez zobowiązania czyli na kartę.
Innych operatorów nie śledziłem , bo prędkości ponizej 30Mb/s mnie nie zadowalają :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Interneto do laptopa

Post autor: MaxXxi47 »

Mam Playa i kiedyś faktycznie robił się lejek po 100GB ale teraz już od tego odeszli.
Za to w Orange płacę za pakiet 25zł miesięcznie i dostaję darmowe rozmowy i smsy do wszystkich i 20GB internetu i co miesiąc limit powiększa się o 1GB jak wykupię cykliczne odnawianie(no ale jak tą Pomarańczkę mam już od ładnych paru lat a dla nowych użytkowników warunki są gorsze). Jeśli postawić access pointa na telefonie to można by to wykorzystać w lapku.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Interneto do laptopa

Post autor: Kopytko »

MAM play na karte bo zadupie bez niczego innego i niestety równiótko 100GB i lejek :( miesiąc w miesiąc, mam przez to 2 karty :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Interneto do laptopa

Post autor: sp6vgx »

W sumie tak też mam Play na Kartę jako SIM do wbudowanego w laptop modemu (ot używany niezbyt często tzn. jak nie mam innego dostępu do sieci w terenie), wcześniej testowałem kilka różnych sieci i powiem tak. Zależy od regiony w jednym lepiej działa jeden operator w innym drugi. Ostatnio trochę kumpli przeniosło się do a2mobile i w sumie opinie też różne.
Z drugiej strony tak jak się bierze prepaid to można sobie sprawdzić i wiele się nie straci... Natomiast co do lejka to jest w każdej sieci (w jednej mniej w innej bardziej brutalny) i tutaj nie ma szybko co liczyć że on zniknie bo technologia jest droga... Inna sprawa jak trafi się na zapchany BTS to i bez lejka można się pociąć bo tak szybko chodzi ;)

Natomiast jak ktoś pisze że u nas pakiety są drogie to niech zobaczy na ofertę na zachodzie (choć by inne kraje UE), to będzie dziękował że u nas tak tanio...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Interneto do laptopa

Post autor: Artu »

morf pisze:ew opcja na Janusza idziesz do salonu Orange ...Pytaja tylko o ulice wiec zawsze podaje jakas z ... typu "Plac Defilad 10"
Konczy sie 100GB niszczysz karte i idziesz po kolejny starter....
Większej bzdury nie czytałem :rotfl2: :rotfl:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Interneto do laptopa

Post autor: morf »

Artu pisze:
morf pisze:ew opcja na Janusza idziesz do salonu Orange ...Pytaja tylko o ulice wiec zawsze podaje jakas z ... typu "Plac Defilad 10"
Konczy sie 100GB niszczysz karte i idziesz po kolejny starter....
Większej bzdury nie czytałem :rotfl2: :rotfl:
Czemu bzdury? Cale wakacje tak przehulalem :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Interneto do laptopa

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:W Play jest taka „elastyczna” oferta, ze płacisz każdego miesiąca 10 zł brutto za każde rozpoczęte 10 GB - jak będziesz uważał, zmieścisz sie w 20 zł.
Za blisko Podlasia...
U nos we Wrocłowiu, to jak dajo 50GB LTE bez limitóf, to my oglondajo netfliksy, grajo w gry i jeszcze nigdy siem nie zdorzyło żech musioł błagoć o interneta, a mniej niż 75GB nie wszło nigdy. Prędko tyż idom, bo jakoś 75mb/s, nie mniej. Żodyn inny jak ten z plusem śmigo.

Poważnie, żeby zmieścić się w 20GB, to trzeba nieźle uważać.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Interneto do laptopa

Post autor: FlameRunner »

@virgin71
Główny zainteresowany napisał: "potrzebuje ok. 15GB-20GB". Wybacz, że mu uwierzyłem. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”