NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: McKee »

kretu pisze:Nie wiem co bardziej mnie denerwuje równościowe pieprzenie o tym że każda krytyka to rasizm bądź dyskryminacja, czy przeciwna strona barykady która uważa że jak tak można zabraniać dyskryminacji rasowej czy innej. Bo zapis tego CoC mówi jedynie o tym że nie może ci ktoś odpisać "może i twój commit jest dobry ale go nie dodamy i tak w ogóle spieprzaj polaczku." Ale w żadnym miejscu nie zabrania powiedzieć "nie dodamy go bo jest beznadziejny".
No nie ... czytaj dosłownie: "harassment-free experience for everyone" - ja bym tego nie gwarantował w regulaminie ;)
Czyli np. Nie będę mógł zwymyślać administratora? (ew. kogoś innego?). No nie podoba mi się to ;).

Przeczytaj jeszcze raz tytuł wątku - IMHO to definiuje już w wystarczającym stopniu, że tu się pisze na wesoło, i z dużym poczuciem humoru.
Ze swojej strony odmawiam rzeczowej i poważnej dyskusji w tym wątku - załóż inny to poważnie porozmawiamy, ale nie tutaj ;).

PS.: Czuję się obrażony wyrazem "pieprzenie" ... a jako kulturalna mniejszość na tym forum czuję się też prześladowany... :rotfl:
FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: kretu »

"harassment-free experience for everyone" - ja bym tego nie gwarantował w regulaminie
Dlaczego? Albo inaczej tłumaczymy ten fragment albo nie wiem co widzisz tu za problem. Wiem że wątek na luzie i tak go wcześniej traktowałem ale ilość bzdur które się wczoraj naczytałem o CoC i co niby rzekomo ma powodować to aż mam już dosyć:P
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: FlameRunner »

Nie przeszkadza Ci: "regardless of (...) level of experience, education"? Nie razi Cię to? Nic a nic, ani trochę?
dragonn
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: McKee »

Za google-translate: "wolne od prześladowań doświadczenie dla wszystkich". Czyli coś jak "bezstresowa obecność na forum". Nie wiem co o CoC piszą i mało mnie interesuje (nie moja działka - mam ciekawsze tematy ;)), ale jak ktoś wchodzi na forum i zadaje durne pytania to, lekki stres (albo i poważniejsze zwymyślanie ;)) mu się należy ;) (vide ostatni trolling Leszka Podwórka).

PS.: sam byłem kiedyś zielony jak młoda pietruszka, ale siedziałem i czytałem. Nie miałem (i nadal nie mam) pretensji do otaczającego świata, że coś mi nie wychodzi (przykład innego osobnika).
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 18:26 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: kretu »

Ale czytaj całe zdanie ze zrozumieniem zakaz jest dyskryminacji ze względu na doświadczenie czyli nie może ci ktoś napisać "moje rozwiązanie jest lepsze bo robię to od 30 lat więc spadaj kmiotku" Tylko ma ci napisać twoje rozwiązanie jest gorsze ponieważ:... i tu rzeczowe argumenty a nie oparte o wiek, kolor skóry, narodowość, orientację czy też potencjalne doświadczenie. I tak w najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza.

McKee od kiedy "wolne od prześladowań"="bezstresowa obecność na forum"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: McKee »

Ale ja chcę prześladować... no chcę po prostu...
:devil:

PS.: X lat działania forum udowadnia brak potrzeby takich zapisów ... napisał bym jeszcze "spadaj kmiotku", ale nawet w dowcipie (z uwagi na szacunek) tego nie zrobię ... wypijemy razem to będziemy się mogli "kmiotkować" nawzajem ...

I... właśnie: nie napisałbym "spadaj kmiotku" że względu na szacunek a nie ze względu na durne zapisy regulaminu.
A jak się lepiej poznamy to może będziemy mogli się nawzajem (po przyjacielsku) obrażać ... bez szkody dla 2-go osobnika (ale wbrew takiemu zapisów regulaminu) ... if U know what I mean ;).
kretu pisze:McKee od kiedy "wolne od prześladowań"="bezstresowa obecność na forum"
Nie "równe" (nie napisałem tego), tylko "w przybliżeniu". Nie to samo, ale jedno przekłada się na drugie. Prześladowanie jest dobre :"": ;).
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 18:38 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
dragonn
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: FlameRunner »

kretu pisze:a nie oparte o wiek, kolor skóry, narodowość, orientację czy też potencjalne doświadczenie.
Pytanie czy takie argumenty padały? Stanowiły realny problem? Jeśli nie, po co przy tym grzebać?
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: kretu »

McKee ale chyba dalej nie rozumiesz zgodnie z CoC możesz zbesztać kogoś za głupią wypowiedz nikt tego tam nie zabrania. Możesz z pełną dosadnością powiedzieć że jego pomysł jest chujowy. Jedyne czego masz nie robić to nie pisać że on jest chujowy bo jest niedoświadczony/rudy/czy bo jest rowerzystą (choć za to ostatnie mogli by jednak karać).

FR tak padały. Do tego głównie zaczęło się od wypowiedzi jednego z devów o kobietach i tego że większość gwałtów to fake bo same chciały i takie typowe mizoginistyczne pieprzenie którego w rozmowie prywatnej bym nikomu nie zabraniał ale gdy na forum publicznym wypowiada się bądź nie bądź w pewnym sensie pracownik firmy to już jednak nie dziwie się że chcę to eliminować.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: sp6vgx »

@kretu

Powiem tak każda sprawa ma za zwyczaj drugie dno... jak z tęczą...
A co do CoC to zerknij na sprawę Brendana Eicha czyli Mozilla (i takich spraw jest więcej), teraz już osobie która nie podpisała CoC (Ted Tso) wyciąga się że kiedyś pisał jakąś bzdurę o gwałtach...

Generalnie takie zapisy są bardzo niebezpieczne bo pozwalają eliminować dowolne osoby ze względu na poglądy. O ile zgadzam się że za wyzywanie czy ataki itd. powinno się, to za poglądy już nie... Natomiast w kwestiach technicznych nie ma miejsce na poglądy i dobry kod sam się obroni - natomiast obronić się z oskarżenia o "złe" poglądy jest czasem bardzo trudno...
dragonn
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: kretu »

sp6vgx w którym miejscu CoC jest wzmianka że nie wolno mieć jakichś poglądów? Oczywiście o ile poglądem nie jest "Należy tępić rudych"? Zgadzam się że druga strona też przegina i niektóre ich akcje są równie chore jak nie bardziej ale to larum o CoC jest idiotyczne i wyraźnie 99% osób je krytykujące nawet tego ze zrozumieniem nie przeczytała tylko sobie coś wymyśliła i tego broni.

Znowu nic tam nie ma o kwestiach technicznych chodzi jedynie o niedyskryminowanie ze względu na wiek i doświadczenie ale nie w sensie że nie ważne jak beznadziejny kod ktoś napisał i tak mamy go dodać. Tylko nieważne jak niedoświadczony użytkownik napisał jakiś kod nie skreślamy go z góry jedynie z tego powodu.
Zablokowany

Wróć do „O wszystkim i o niczym”