NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: dragonn »

kretu pisze:sp6vgx w którym miejscu CoC jest wzmianka że nie wolno mieć jakichś poglądów? Oczywiście o ile poglądem nie jest "Należy tępić rudych"? Zgadzam się że druga strona też przegina i niektóre ich akcje są równie chore jak nie bardziej ale to larum o CoC jest idiotyczne i wyraźnie 99% osób je krytykujące nawet tego ze zrozumieniem nie przeczytała tylko sobie coś wymyśliła i tego broni.

Znowu nic tam nie ma o kwestiach technicznych chodzi jedynie o niedyskryminowanie ze względu na wiek i doświadczenie ale nie w sensie że nie ważne jak beznadziejny kod ktoś napisał i tak mamy go dodać. Tylko nieważne jak niedoświadczony użytkownik napisał jakiś kod nie skreślamy go z góry jedynie z tego powodu.
Ładna utopia o której piszesz, wszystkim bardzo dobrze wiadomo że w praktyce CoC będzie bardzo często nadużywane w takich sytacjach:
"ktoś podsyła do d*** kod, kot zostaje odrzucony (a czy zawsze trzeba tłumaczyć czemu coś jest do kitu? To też kosztuje czas i pieniądze), o la boga nie możecie tak bo dyskryminujcie moją mniejszość"
Ludzie w dzisiejszych czasach stają się zdecydowanie zbyt wrażliwi a tworzenie sztucznej atmosfery wymuszonego 'szacunku i bycia miłym' biznesowi nie pomoże.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: kretu »

dragonn ładny spisek o którym piszesz tylko w tekście nic o tym nie ma. Przeciwieństwem tego jest wikipedia gdzie "grupa doświadczonych" może sobie wszystko kontrolować niezależnie od faktów jedynie dzięki "prawu większego doświadczenia" i kończy się głównie na lewackim bełkocie w niektórych wpisach. (Tak lewacki bełkot również mi nie odpowiada). Szacunek do drugiej osoby != uległość pozwalanie na wszystko.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: sp6vgx »

@kretu

Nie ma... masz rację...

Problem bardziej taki że to CoC wyszło właśnie ze środowisk które takimi zapisami niezbyt czysto walczą, między innymi córka Linusa która działa w ruchach feministycznych, tak samo angażuje się już w to trochę osób z środowisk LGBT (reszty literek nie pamiętam).

Linus też za "brak ogłady" został przymuszony do "urlopu"... i po tym wchodzi nowe CoC...

CoC jeszcze nie zostało wdrożone, a już te środowiska stwierdzają że nie będzie przestrzegane i żądają raportów z jego przestrzegania:
https://otter.technology/blog/2018/09/2 ... f-conduct/

W między czasie rusza kolejny projekt (osoba z środowisk LGBT):
https://twitter.com/coralineada/status/ ... 3540094976

Ja powiem tak zbyt dużo zbiegów okoliczności...
...choć może się mylę...
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 19:39 przez sp6vgx, łącznie zmieniany 1 raz.
dragonn
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: dragonn »

Dokładnie, w tekście oczywiście nic o tym pisać nie będzie a w praktyce będzie jak będzie bo widać od kogo to wychodzi.
Zresztą naprawdę, weźcie mi nie wmawiacie że takie CoC jest w ogóle potrzebne, 99% programistów jak zobaczy dobry kod to ma to serdecznie w d*** kto go napisał choćby ten ktoś identyfikował się jako 99płciowy jednorożec. I uwierz mi, to są pojedyncze przypadki że ktoś nawet nie spojrzy na kod bo ktoś konkretny go napisał.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: kretu »

sp6vgx To że te środowiska przeginają zgadzam w 100% tylko walcząc z jedną propagandą nie wolno stosować drugiej. Wiem że trzymanie się faktów a nie sianie demagogi jest w dzisiejszych czasach 100x trudniejsze bo ludzie zwyczajnie lubią mocne argumenty i tylko takie do nich trafiają tylko niestety to powoduje błędne koło wpadania z jednej przesady w drugą.

dragonn czyli dotarliśmy w dyskusji od tego że CoC powoduje pełno zakazów do tego że jest niepotrzebne bo wszyscy samowolnie je przestrzegają więc nic nie zmienia. (to jest właśnie różnica między faktami a demagogią). Bo co do tego czy jest potrzebny to zgadzam się że nie. Każda normalna osoba wie jakie zachowania są akceptowalne a jakie nie i nie potrzebuje regulaminu. Choć niestety im starszy się robię tym częściej spotykam jednostki nienormalne (zarówna z lewa jak i prawa) które tego nie wiedzą.

Środowiskom skrajnie lewicowym ten CoC jest zbędny aby urządzić na kimś lincz bo im się nie spodoba jakaś wypowiedź nawet w prywatnej rozmowie. Tak samo środowiskom skrajnie prawicowym (ależ ten podział nieaktualny) żadna nawet najbardziej obrzydliwa wypowiedź nie będzie przeszkadzała aby jej bronić o ile będzie obrażała odpowiednie grupy osób.
Tylko ten szał spierdolenia się nie skończy jak będziemy się opowiadać za stronami tego konfliktu zamiast potępiać obie.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: dragonn »

kretu pisze: Tylko ten szał spierdolenia się nie skończy jak będziemy się opowiadać za stronami tego konfliktu zamiast potępiać obie.
I tutaj w pełni się z Tobą zgodzę jak i zarówno z tym że CoC jest niepotrzebny. Czyli po co go wprowadzać? Tylko po to żeby móc go wykorzystać przeciwko komuś co nam nie pasuje np. takiemu Linusowi. Tak on był cięty, potrafił kogoś opieprzyć ale czy kiedykolwiek zrobił to bez konkretnego powodu? Bo ja takie sytuacji nie kojarzę
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: sp6vgx »

@kretu

Ja powiem tak nie chodzi o propagandę. Mi się tylko zapala "czerwona lampka"... i nie chodzi już nawet o samo CoC z różnych dziedzin wiadomo że zbyt rozdmuchane prawo/regulaminy prowadzą zawsze do patologii.

Takie CoC można by zawszeć w kilku zdaniach.

"Nie można obrażać innych osób w społeczności. Prowadzone dyskusje powinny dotyczyć tylko spraw technicznych. Każde odrzucenie kodu powinno zawierać merytoryczny powód ze wskazaniem błędów".

Jak stwierdziłem wcześniej programowanie to nie literatura/film (gdzie są różne gusta i guściki), jak ktoś napisze dobry kod - trudno go odrzucić aby nie było widać że to jest celowe zagranie bo się kogoś nie lubi.

Zresztą jak widać nie ma nawet tam pełnej zgodności i nie wszyscy podpisali się pod CoC i te osoby już są atakowane wyciąganiem jakiś spraw z przeszłości. Nie wiem czy to można nazwać paranoja ;)
dragonn, McKee
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: kretu »

Ale zauważcie sami że zmieniliście argumenty. Z demagogi o cenzurze oraz o tym że teraz każdy świeżak może teraz pisać cokolwiek i domagać się włączenia kodu itp. teraz jest że przecież każdy normalny wie że to co tam jest wymienione jest niedopuszczalne czy że niepotrzebny jest tak rozdmuchany regulamin. I o to mi chodzi należy stosować realne argumenty a nie demagogię i jedynie z tym walczę. I tak popieram że dla 99% osób wystarczy regulamin "zachowuj się" niestety jest 1% który wymaga podejścia szczególnego. I też zgodzę się że żaden regulamin tu nie pomoże a jedynie zdrowy rozsądek administracji.

sp6vgx kompletnie nie rozumiem dlaczego bronisz wypowiedzi Toda ona jest skandaliczna wybacz ale twierdzenie że większość gwałtów to nie gwałt bo kobiety za mało się broniły więc same tego chciały i to nie w ramach prywatnej rozmowy a publicznej krytyki ruchu wsparcia dla ofiar gwałtów. Dla mnie to go kwalifikuje do tego 1%. I dawanie go jako argument że nie każdy popiera CoC jest dla mnie strzelaniem w kolano.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: sp6vgx »

@kretu

Nie napisałem że bronie (to co napisał to patologia), napisałem że jest wyciąganie brudów bo się nie zgadza z CoC. Czyli to o czym mówię doprowadzi to do sytuacji że na każdego będzie można znaleźć brudy gdziekolwiek by wywalić go jak komuś się nie będzie podobać dana osoba (niezależnie jaki ta osoba ma wkład).To co on napisał to był rok 2011... W przypadku Brendana Eicha wystarczyło że kiedyś wpłacił pieniądze na jakąś fundację która nie popiera małżeństw homoseksualnych.

Tutaj rok 2015 masz podobnie, próbuje się usunąć osobę z projektu bo coś tam sobie napisała na Twiterze:
https://github.com/opal/opal/issues/941

Takich sytuacji związanych z osobami które mocno angażują się w obecne CoC - jest pełno... Między innymi twierdzenia że od merytorycznej wiedzy technicznej bardziej liczy się różnorodność w środowisku...

Zobacz że CoC mówi też o mediach społecznościowych, zastanów się teraz ile osobą można takie brudy wyciągnąć bo X lat temu po pijaku napisali coś o grubych/chudych/garbatych... Padają już też stwierdzenia że w Repeal The Linux Foundation's jest za mało kobiet dlatego nie ma jednomyślności.

Na koniec dodam że stare CoC poparło ponad 50 kluczowych programistów, tutaj nawet nie ma zgody pełnego składu Repeal The Linux Foundation's - i nie istotne że jednym z nich jest Tod na którego coś tam wykopano...
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 21:44 przez sp6vgx, łącznie zmieniany 1 raz.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: NACHALNA HOMOPROPAGANDA

Post autor: McKee »

kretu pisze:McKee ale chyba dalej nie rozumiesz zgodnie z CoC możesz zbesztać kogoś za głupią wypowiedz nikt tego tam nie zabrania. Możesz z pełną dosadnością powiedzieć że jego pomysł jest chujowy. Jedyne czego masz nie robić to nie pisać że on jest chujowy bo jest niedoświadczony/rudy/czy bo jest rowerzystą (choć za to ostatnie mogli by jednak karać).
A ty chyba nie rozumiesz, że ja chce zbesztać kogoś właśnie dlatego że jest rudy. Albo dlatego że jest heteroseksualny. A nawet dlatego że jest (albo że nie jest) Eskimosem.
Z żartu o homo-propagandzie zrobiliście poważną dyskusję (i na dodatek tasiemiec).
Polityczna poprawność mnie wkurza w każdej formie i reaguje na nią barbarzyństwem i tradycyjnymi (katolickimi? ;)) wartościami - czyli chamstwem i prostactwem.
Besztać i rugać!

Ps.: Dobrze tak Linusowi - nie wychował córki to ma. A poza tym na pewno jest rudym (krypto-rudym) cyklistą/cyklistom ;) ze Skandynawii mieszkającym w kraju przygłupów (USA).
:devil:

PS.: Z tego co się zorientowałem (tak pobieżnie przeglądając forum) to średnie IQ jest tu sporo powyżej średniej krajowej (ale wam "kadzę", ale to chyba jest prawda) i ew. można by liczyć na różne ciekawe dyskusje ... tylko naprawdę nie wiem czy warto. Może jednak zostańmy przy druku i prześladowaniu wszystkich wypowiedzi na zupełnie odległe tematy: przekonań politycznych, preferencji seksualnych, systemów operacyjnych, najlepszych ras psów itp.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Zablokowany

Wróć do „O wszystkim i o niczym”