Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: virgin71 »

daras pisze: Czytam to co uznaje za ciekawe, zaś o Prusa I3 MK3 nie czytam bo nie mam takiej potrzeby. Mam za to tą drukarkę użytkuję już już (a może dopiero) około 8 miesięcy i nic z nią nie robię tylko drukuje.
Klasyczne: u mnie działa:)

Ja powiem, że Lume - miałem tą z „+”, po złożeniu, po prostu działa. Są prążki, ale działa i drukuje się na niej, zamiast grzebać.
Natomiast jak chce się grzebać, to i w Ultimakerze 2 się coś znajdzie! Ja znajduję ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: FlameRunner »

Tu chyba mowa o LUME bez plusa?
Awatar użytkownika
onkel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 20 cze 2018, 00:28
x 13

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: onkel »

Mam podobny problem i jestem ciekawy jak można porównać czasy druku, jakość druku i ewentualne trzymanie wymiarów wykonanych elementów. ostatnio drukowałem element z gniazdem na łożysko i w czasie 1:20 druk jak dla mnie jest ok ale łożysko nie wejdzie a przy czasie ponad 2 godziny jest b. ładnie i łożysko wejdzie bez problemu, ale to 2 godziny na taką małą pierdółkę a po mniej więcej przeliczeniu ile czasu zajmie cały projekt to traci sens, a jak sobie przypomnę dokładnie w zeszłym roku we wrześniu postanowiłem zbudować drukarkę, a jakie były plany czego to nie wydrukuję...
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: balgator »

McKee pisze:Ciekawy wpis z sąsiedniego forum: http://fabrykator.pl/board/viewtopic.php?p=23291#p23291

Cytuję wycinek posta:
Minik pisze:znalazłem notatki z kalibracji i zdałem sobie sprawe że to już ponad dwa lata jak nic przy drukarce nie grzebałem. Dokładnie wtedy wypoziomowałem stolik, naciągnąłem paski, przesmarowałem i dawaj. Od tego czasu nic nie grzebałem, a drukuje przynajmniej raz w tygodniu.
... a o jaką drukarkę chodzi możecie sprawdzić u źródła.
Porządny sprzęt jak widać nawet poziomowania stołu raz do roku nie wymaga :rotfl2:
Nic, kompletnie nic się nie psuje, nie rozregulowuje itp - po prostu mały wołek roboczy ;).
Heh, Gate LE - mam dwie :) jedna własna, zakupiona w 2013 r., druga od kolegi Icefresha ze starego reprapowa. Wymieniłem w nich śruby na trapezówki i ekstrudery (jedna na bazie ekstrudera z i3 mk2 i głowicą e3d a druga ma Lamę3D i Goliata). I działają właśnie jako woły robocze!

Teraz doszła Delta Anycubic i CTC Bizer... Chyba zbieram drukarki :shh:

Pozostaje jeszcze tylko naprawić starego Idea Lab One.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: McKee »

virgin71 pisze:Klasyczne: u mnie działa:)
Tak, a to z grubsza oznacza, że u wszystkich działa i w ogóle nic złego nie można powiedzieć ;).
Taki mamy klimat ;).

Ale nie o tym chciałem: @onkel: Prowokujesz off-topic :thumbup:, a na dodatek nic o swojej drukarce nie napisałeś, ani o drukowanym elemencie - stek frazesów, żadnych faktów. Więc ja też: To oczywiste, że w zależności od konstrukcji sprzęt może drukować lepiej lub gorzej i szybciej lub wolniej. Przy czym dla jednego wolno to 20mm/s dla innego 60mm/s - nie domyślam się zupełnie o jakich prędkościach piszesz. Nie jest normalny (moim zdaniem) brak trzymania wymiarów wraz ze wzrostem prędkości (może ew. lekki wynikający z niedokładności rysowania okręgu ale już nie np zmiana długości prostej ścianki). 2h cię bolą? Przecież nie musisz na to patrzeć non stop (chyba?). Nastaw na noc i niech się nawet 8 godzin drukuje.
A najlepiej załóż nowy wątek do własnego marudzenia ;), bo @kswiorek wychodzi już na prostą, więc dajmy mu szansę :git:.

PS.: Ta technologia tak ma, że druk trwa i trwa i trwa. A im wolniej tym ładniej. Dlatego ludzie mają po kilka drukarek (a na dodatek inna do PLA, inna do ABS, inna do małych elementów inna do dużych itp, itd).
PS.: Zdaje się że same oczywistości napisałem, ale może dla kogoś nowe albo się komuś przyda do przemyśleń.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: FlameRunner »

onkel pisze:Mam podobny problem
Ale Twoja drukarka działa i możesz na niej zrobić poprawny wydruk? To drukuj, nie marudź. :P

Wrzuć STL, powiedz na jakiej warstwie i z jakim wypełnieniem drukujesz - powiemy Ci, czy czas druku masz jakiś sensowny, czy może faktycznie jest coś na rzeczy.
szutarek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 28 kwie 2018, 14:59

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: szutarek »

Co prawda dość krótko, ale od rana tłukę i testuję na wszelakie sposoby oryginalną pruse I3 mk3. Drukarkę kupiłem złożoną. Wcześniej miałem Anet a6 na stalowej ramie oraz anycubic I3 mega. Powiem tak. Prusa to zupełnie inny sprzęt od wymienionych prze ze mnie 2 chińczyków. Kultura pracy, łatwość obsługi, auto kalibracja, jakość wydruków, na głowę biją to co wcześniej miałem przez jakieś osiem miesięcy. Wygląda na to że to jest całkiem inny sprzęt i porównywanie tego do anety czy anycubic nie ma wcale sensu.

Jedyny problem jaki do tej pory napotkałem, to przesyłanie plików przez octoprint, na kartę drukarki. W i3 mega nie było z tym żadnego problemu. W prusa I3 Mk3 octoprint za żadne skarby nie chce wysłać gcode na karte w drukarce. Cała reszta działa (komunikacja, statystyki, drukowanie z octoprint itd). Octoprint nie widzi również plików zapisanych na karcie włożonej w drukarce.
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: Gulumik »

A sprawdzałeś inną kartę albo adapter, bo tak czasem jest z adapterami i kartami że dużo z nich do d...? chińczyk z chińczykiem może się dogadywał ale czech z chińczykiem woooo panie...to już nawet nie czeski film :)))
szutarek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 28 kwie 2018, 14:59

Re: Czy nadal zajmować się drukiem 3D?

Post autor: szutarek »

Sprawdzałem. I to nie to. Sama drukarka widzi kartę.. Problem jest z czytaniem karty włożonej do drukarki przez octoprint.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”