Drukowanie dyszą z airbrusha

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: dragonn »

Chcesz drukować coś dyszą ~0.2mm co te te 5mm mniej w osi Z będzie problem xDDD????
Gościu benchy drukowała w oryginalnym rozmiarze 6h :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: dziobu »

Taki sam problem z emisją ciepła z dyszy mam w Zmorphie - rzeczy które normalnie Wam wychodzą tutaj leżą i kwiczą.
To taka ciekawostka.
Zresztą mam dyszę 0.2 i 0.3mm do Zmorpha i właśnie tak to (nie) działało ;)
olo2000pm pisze:Panowie, z jakich materiałów można drukować na tych dyszach? Są jakieś ograniczenia?
Nic co puchnie, nic co syfi (tanie PLA, PET), żadnych domieszek (odpada drewno, metal, jakieś błyskotki jak marmurek).
Najbezpieczniej zacząć od _dobrego_ PLA.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: dragonn »

Nie problem zrobić oldew z silikonu który przykryje prawie całą dyszę :P, o to się nie martwię.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: mcxmcx »

dragonn pisze:Chcesz drukować coś dyszą ~0.2mm co te te 5mm mniej w osi Z będzie problem xDDD????
Gościu benchy drukowała w oryginalnym rozmiarze 6h [emoji38] [emoji38] [emoji38]
Więcej.

Znaczy trzeba z krańcówka rzeźbic.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: dragonn »

Mam na myśli 5mm mniej pola roboczego w Z ;p. Można też zrobić osobną wymieną głowicę która będzie 5mm wyżej od zwykłej ;p
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: Gulumik »

Słabo to widzę, toż to miękkie jak cholera mam 5 aerografów aktualnie używanych. Jak to 0,1 czy 0,15 nawet przy kalibracji możesz uszkodzić niechcący. Własnie robi się to z miękkiego metalu np mosiądzu co by dysza się z iglicą ładnie mogła ułożyć. niejedna mi się utrąciła czy wgniotła/wyszczerbiła od nawet nie wiem czego
Dyszę kiedyś na ali czy Ebayu znalazłem 0,1mm, drukowało nawet nawet z PLA, ale czas druku, problemy z flow i zapychanie odstrasza, do tego końcówka trochę za szeroka, lepiej 0,2mm używać, ja tak drukuje na PLA naturalnym z Plastspawu, z ABS Fiberology też daje radę.
Mam nadzieję że nie chodzi o to że zmniejszy Ci się max. wysokość wydruku jak dasz 0,1 dyszę co??? :)
Do tego wysokość warstwy... hmm tylko 0,05- ewentualnie do max 0,07mm.
Na eksperyment tak, do czegokolwiek innego nie praktyczne.
Do tego cieńkoscienne toto, ucieczka ciepła z końcówki dyszy masakryczna, tutaj kondon to musiał by być spreparowany aż po samą końcóweczkę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: dziobu »

Miękkie to nie koniecznie (Adlerowskie dysze/iglice faktycznie można wygiąć od samego patrzenia, natomiast HS już się trzyma), ale faktycznie wytrzymałość tych dysz jest grubo średnia.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: dragonn »

Wiadomo że jak się wjedzie w stół to pozamiatane...
Co do czasu wydruku, ja to głównie wziąłem pod katem drukowania precyzyjnych zębatek, już raz mi się zdarzyło drukować kilka sztuk koła zębatek do ślimaka. Rozmiar jej poniżej rozmiaru 50gr
41536598_234447397247803_4824773338985398272_n.jpg
Tutaj zębatka w akcji, drukowane z PC na dyszy 0.4 ale z szerokością ścieżki 0.2mm i warstwą 0.08mm. Nie pytajcie mnie jak się ten wydruk udał :D, ale działa i jest nawet całkiem mocne.
emartinelli, Cosik
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: Gulumik »

dziobu pisze:Miękkie to nie koniecznie (Adlerowskie dysze/iglice faktycznie można wygiąć od samego patrzenia, natomiast HS już się trzyma), ale faktycznie wytrzymałość tych dysz jest grubo średnia.
Myślisz że tu zastosowano dyszę H&S??? :) I to że lepsza i tak musi być miekka bo tak jak napisałem, inaczej nie wpasuje się w iglicę.
Musiała by być z jakiegoś twardego stopu a takich nie używa się do aerografu bo zniszczy iglicę, co się stanie a się dzieje to się wymienia i już.
W druku wystarczy mały ostygły blobek i albo wgniecenie, wykrzywienie lub wyrwanie na bank. To nie jest item pod urządzenia typu drukarka 3D.
Dla mnie osobiście to wymysł typu OLO/ONO - fajnie się ogląda a rzeczywistość weryfikuje, też o tym kiedyś pomyślałem ale jak tylko spojrzałem na zapasowe dysze i te co zrąbałem - odechciało mi się głupich pomysłów.
Lepiej poszukać takiej typu E3D 0,1mm bo też są czasami dostępne.
To tylko tak mówię, bo akurat tym zajmuję się profesjonalnie i takie mam odczucia. A niech każdy rozważa za i przeciw, a jak spróbuje niech da znać, może się mylę.
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Drukowanie dyszą z airbrusha

Post autor: Gulumik »

dragonn pisze:Wiadomo że jak się wjedzie w stół to pozamiatane...
Co do czasu wydruku, ja to głównie wziąłem pod katem drukowania precyzyjnych zębatek, już raz mi się zdarzyło drukować kilka sztuk koła zębatek do ślimaka. Rozmiar jej poniżej rozmiaru 50gr
41536598_234447397247803_4824773338985398272_n.jpg
Tutaj zębatka w akcji, drukowane z PC na dyszy 0.4 ale z szerokością ścieżki 0.2mm i warstwą 0.08mm. Nie pytajcie mnie jak się ten wydruk udał :D, ale działa i jest nawet całkiem mocne.
Myślisz że na dyszy 0,15 dasz radę z PC?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”