Folia magnetyczna

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Folia magnetyczna

Post autor: xyzyx »

Potestowałem mam nieco spostrzeżeń i u mnie wygląda to tak.
Rozwiązanie działa i spełnia swoje zadanie w 100%, blacha którą zastosowałem też jest super.
Da się drukować ABSem (drukowałem do ok 105 st) ale jak pisali poprzednicy jest bardzo delikatnie i lepiej schłodzić zanim się zdejmuje blachę. Wszelkie syfy jakie wpadną pomiędzy blachę a folię po jednym wydruku w wyższej temp stają się jednością z folią :D W sumie to dobrze bo stolik pozostaje prosty bez wybrzuszeń i nierówności.
Są niestety i minusy, które zauważyłem po czasie:
- druk ABS po jakimś czasie zmniejszył jednak siłę przyciągania, nie jest to różnica, która powoduje, że się odkleja lub przesuwa samoistnie ale jest zdecydowanie łatwiej zdjąć blachę lub przesunąć po powierzchni. Jak na razie nie wpływa to na wydruki nic się nie przesunęło ale zwracam uwagę, jakby ktoś puszczał długi wydruk. Testowałem na pusto (symulacja zahaczenia głowicy o wydruk) i obecnie da się przesunąć głowicą całą blachę więc ciekawe jak to będzie działało po dłuższym czasie druku z ABS.
- zapach - u mnie zmniejszył się ale nie zniknął całkowicie, w czasie rozgrzewania wydziela się drażniący zapach im wyższa temp tym jest go więcej. Podobno mam bardzo wyczulony węch bo czuję zapachy dużo wcześniej niż inni, ale ewidentnie coś się z tego wydziela więc co niektórym może przeszkadzać. Być może coś nie halo z klejem, może kleje się pogryzły, bo tego co było po oderwaniu starego PEI nie czyściłem i stad takie rewelacje - generalnie mi to nie przeszkadza bo ta drukarka jest poza pomieszczeniami gdzie przebywają ludzie.

Podsumowując, rozwiązanie fajne tanie ale nie polecam do długotrwałego druku z ABS. Z uwagi na zapach gdybym drukarkę trzymał w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie to pewnie bym się nie zdecydował, w moim przypadku jest ok.
Pajacyk0v

Re: Folia magnetyczna

Post autor: Pajacyk0v »

Ty chyba jakąś dupną tą folię kupiłeś :]

Moja od początku jest bezzapachowa i nie ma problemów z trzymaniem przy 90-100C. Ostatnio drukuje prawie sam ABS po 10-20h.
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Folia magnetyczna

Post autor: xyzyx »

Być może folia dupna albo nos zbyt czujny ;-)
Pajacyk0v

Re: Folia magnetyczna

Post autor: Pajacyk0v »

Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Folia magnetyczna

Post autor: xyzyx »

No ja również z tej samej aukcji i dla mnie śmierdzi, a po czasie słabnie przyciąganie :-) Jak będę ją kiedyś zmieniał to zmyje dobrze klej i zobaczymy, może to ten klej od pei co został się zmieszał i wydziela takie zapachy.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Folia magnetyczna

Post autor: Berg »

ja też swojej nie czuję. Poza tym kupiłem ostatecznie tyle tej folli, starczy na wiele zmian....
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Folia magnetyczna

Post autor: zen »

Też kupiłem sporo, mam na 4 drukarkach i też nic nie czuję
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

Re: Folia magnetyczna

Post autor: MarCiu »

Ja również kupiłem prezentowany tu zestaw foli magnetycznej i blachy, i muszę powiedzieć, że jestem "zadowolniony".

Wprawdzie drukuję głównie PET i PLA, więc póki co grzeję do max 80 stopni. Co przyniesie czas się okaże - jest zapas na zmiany...
Niepożądanych zapachów nie stwierdziłem. Owszem nalepka podstawiona pod nos, swoim waniajet. Ale nie tak, jak się wchodzi do obuwniczego :) W końcu to chemia.
Nawet mama, która jeszcze pół godziny po zobaczeniu jak ktoś pali na filmie w TV, czuje w pokoju dym nie stwierdziła obcych zapachów. więc jest spoko.

Wydruki z blachy odchodzą praktycznie same. Odchodzą z warstwą kleju, pozostawiając lustrzaną blachę. Trzeba te braka co wydruk uzupełnić niestety.
Zastanawiam się czy nie przetrzeć blachy lekko wodnym papierem o gradacji 1000-2000 aby zwiększyć przylepianie się kleju. Choć z drugiej strony wydruki się nie podwijają i są ładne, więc poco poprawiać, skoro działa...

Dziwny tylko trochę sprzedawca tych blach. Jak mailowo pytałem się o mniejszy wymiar niż sprzedawany na aukcji 250x250, to zawołał mi wyższą cenę, plus za dwie formatki koszt wysyłki 19zł. Na zapytanie skąd taka cena wysyłki, nie dostałem odpowiedzi...
Więc kupiłem normalnie przez Allegro i dociąłem sobie sam na wymiar, plus mały zapas aby wygodniej zdejmować z blatu :)

W sumie dobry patent i dzięki za podzielenie się nim.
- A z resztek nalepki, korzysta jeszcze młodzież, robiąc sobie magnesy na lodówkę :)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Folia magnetyczna

Post autor: zen »

Po cholerę jakieś paskudztwa typu klej, wrzuć na to PEI lub inne magiczne ustrojstwo.
Ja dla PETG na PEI musze podnosić głowicę, żeby się mniej kleiło. Chyba już nigdy nie zrozumiem dlaczego w 2018 roku ludzie psikają sobie na drukarki.

P.S. ~Mało kossela było, to wrzucę. ~Powierzchnia, którą dają do Anycubic Kossel jest naprawdę niezła. Jestem w szoku
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

Re: Folia magnetyczna

Post autor: MarCiu »

No widzisz... Ludzie są dziwni. Ba nawet i co niektórzy w 2019 też będą psikać... Kurde dziwny ten świat... :D ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”