Działalność gospodarcza

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: Gulumik »

Gulumik pisze:
virgin71 pisze:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... owcem.html
Gulumik pisze: Jak produkuje i sprzedaje to bym się vatem zaorał. Ograniczenie to 200k a nie 20 ..
150, jesteś bliżej prawdy. 20k to limit dla kasy fiskalnej. Typowa kasa on-line 1800zł z czego 300zł to VAT...
Gulumik pisze:Nie nie sprzedaje firmom tylko klientom indywidualnym. Drobiazgi no dosłownie tak bo toto małe, ale nie w sensie koraliki.Znacznie bardziej skomplikowane i cenowo przyjemne ale fakt manufaktura chociaż skomlikowana, zresztą np. jubilerstwo to też rodzaj manufaktury.
Jubiler musi być vatowcem. Twoje towary są zwolnione z VAT lub mają preferencyjną stawkę?
Gulumik pisze:
Stare dane pod powyższym linkiem to artykuł z 2016!
nowe tu:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-limi ... wego-w-vat.
200k a nie 150... nie wprowadzaj ludzi w błąd bo widzę że tu jakieś straszne bzdury zaczynają wychodzićOlo o zarejestrowaniu działalności a wy p...icie w kółko o kasie takiej i takiej, większego idiotyzmu dawno nie widziałem.

Olo- dobra decyzja, tu sam mętlik bo co drugi chce zabłysnąć.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: FlameRunner »

Gulumik pisze:nie wprowadzaj ludzi w błąd bo widzę że tu jakieś straszne bzdury zaczynają wychodzić.
Czekaj, pokażę Ci kto tu wypisuje straszne bzdury i wprowadza ludzi w błąd:
Gulumik pisze:zwolniony z Vat nie musi mieć kasy fiskalnej
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: Gulumik »

FlameRunner pisze:
Gulumik pisze:nie wprowadzaj ludzi w błąd bo widzę że tu jakieś straszne bzdury zaczynają wychodzić.
Czekaj, pokażę Ci kto tu wypisuje straszne bzdury i wprowadza ludzi w błąd:
Gulumik pisze:zwolniony z Vat nie musi mieć kasy fiskalnej
No właśnie bzdury piszesz... Nie muszę mieć kas fiskalnej i mi nie wp... głupot nie prowadzę handlu bezpośredniego....
Awatar użytkownika
nobi12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:42
x 1

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: nobi12345 »

Gulumik pisze:zwolniony z Vat nie musi mieć kasy fiskalnej
Nieprawda.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: FlameRunner »

Gulumik pisze:No właśnie bzdury piszesz... Nie muszę mieć kas fiskalnej i mi nie wp... głupot nie prowadzę handlu bezpośredniego....
Mało mnie obchodzi, czy masz kasę, czy nie.
Napisałeś: "zwolniony z Vat nie musi mieć kasy fiskalnej" i to jest wierutna bzdura, potencjalnie szkodliwa.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: TDI-CAD »

Olo jak sie zdecydujedz to nie kupuj kasy fiskalnej tylko drukarkę fiskalną. Koszty zakupu dużo mniejsze.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: FlameRunner »

Drukarka tańsza? Tak na szybko widzę, że najtańsza drukarka to wydatek około 2000 zł, a na kasę wystarczy 1000 zł - mimo że to pierwsze można by uznać za prostsze urządzenie.
Awatar użytkownika
nobi12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:42
x 1

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: nobi12345 »

virgin71 pisze:Zapłacisz za urządzenie tylko raz, więc czemu niby miałbyś dostać 2 zwrot? Online Ready to ryzyko producenta, nie klienta. Jak kasy będą o kant dupy rozbić, to Elzab za to wybuli (https://www.elzab.com.pl/download/Regul ... -ready.pdf).
Nieprawda. Płacisz za kasę OnLine Ready, później serwisowi za jej likwidacje w US, następnie za przerobienie w Elzab na kasę online i w końcu za ponowną fiskalizację w serwisie. Jedyny zysk, to kupujesz na dzień dobry droższą kasę (kasy Online Ready są droższe niż ich porównywalne modele nie online) i mniej dopłacasz za przebudowę niż kupienie nowej kasy. Jednak --- nie jest znany ani koszt przebudowy, a opłaty za likwidacje i ponowną fiskalizację to około 200 pln. Do tego na czas przebudowy w Elzab nie masz urządzenia fiskalnego - a to może potrwać nawet kilka dni + czas usługi kurierskiej.
virgin71 pisze:Co nie zmienia faktu, że te kasy to są komputery i po otrzymaniu łączności z netem, po prostu wgrają dane do bazy MF.
To fakt. Jednak cała konstrukcja tego "komputera" jest pod kontrolą GUM'u i MF.
virgin71 pisze:Dej linka, bo w ostatnim rozporządzeniu MF nie ma jeszcze nic o specyfikacji.
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs/526/ ... 299972.pdf
virgin71 pisze:To nadal wisząca ustawa. 1.10 miała być opisana specyfikacja samej bazy danych, a nadal jej brak. Czyli nie ma jeszcze NIC. Jedyne co jest pewne, to że kasy online z czasem będą obowiązywać wszystkich.
Jest wszystko, jednak jeszcze nieostatecznie przyklepane. Można już obejrzeć i nawet przejść szkolenia dot. urządzeń online, bo repozytorium dla kas już działa. Na szkoleniach już fiskalizuje się kasy online.
virgin71 pisze:Więcej dyskusji nie podejmuję, bo poza pisaniem, że masz rację, a ja się mylę, to pstrykanie nie poparte żadnym źródłem.
Źródłem mojej wiedzy są szkolenia u producentów kas fiskalnych, które przeszedłem. Ciężko się to wiedzą podzielić w inny sposób niż pisząc, bo nie mogę opublikować materiałów na które się powołuje. Mają klauzulę poufności i są dostępne wyłącznie dla serwisantów.
virgin71 pisze:Każdy kto widział nowe kasy fiskalne, wie, że są to zwykłe komputery, a nie TYLKO kasa papierowa.
Tak jak pisałem kilka zdań wyżej - to fakt, jednak cała konstrukcja tego "komputera" i jego komunikacji jest pod kontrolą GUM'u i MF.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 13:01 przez nobi12345, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nobi12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:42
x 1

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: nobi12345 »

TDI-CAD pisze:Olo jak sie zdecydujedz to nie kupuj kasy fiskalnej tylko drukarkę fiskalną. Koszty zakupu dużo mniejsze.
Niemożliwe... Samo urządzenie - drukarka fiskalna nie jest tańsza od kasy fiskalnej.
Osobiście również uważam, że drukarka fiskalna to lepszy zakup, jednak do tego potrzebny jest również software - a do niego komputer lub laptop lub smartphone lub tablet. Drukarka daje więcej możliwości - jednak za wyższą cenę.
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: Gulumik »

kto tu bzdury gada, klapki na oczach:
W rozporządzeniu określono także inne zwolnienia z kas fiskalnych, które w 2018 r. przysługują niektórym podatnikom i niektórym czynnościom. Wymieniono je w załączniku do rozporządzenia. Ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej nie wymaga m.in. sprzedaż wysyłkowa oraz świadczenie usług z zapłatą na rachunek – pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów określonych dla każdego z tych zwolnień.

https://buchcom.pl/aktualnosci/1161-zwo ... 018-r.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”