Działalność gospodarcza

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: virgin71 »

Producent spodziewa się co będzie w specyfikacji, dlatego dodając moduł do łączności bezprzewodowej na 99% będzie wiedział jak wgrać paragony na serwer (te kasy to przecież zwykłe komputery). Każda drukarka jest on-line, bo ona jest podłączona do komputera i to komputer musi być on-line, nie drukarka.
Co do całkowitej pomyłki, to zweryfikujemy to w 2019 roku.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Działalność gospodarcza

Post autor: mcxmcx »

dziobu pisze:Zaślepkę do felgi sprzeda jako "wihajster model #2"?
Uchwyt na telefon mocowany do dyszy nawiewu jako "przyczłap nieokreśony czerwony"?
Tam też nie siedzą kretyni. Nie aż tacy.

Każda rzecz którą wytwarzasz i sprzedajesz tak na prawdę musi spełniać normy, wymogi, itp :) To tak formalnie.
(btw - kiedyś CE nie było wymagane na lokomotywy i "dmuchane lalki naturalnych rozmiarów dla kolekcjonerów dorosłych" ale to pewnie się już zmieniło :P)
Panowie, ale ja sobie wyobrażam, że kolega Olo będzie miał coś w rodzaju "projekt rzeczy i druk na zamówienie".

I teraz nie jest handlarzem a zwykłym, prostym przetapiaczem plastyku z opcją prototypu dla klienta.

Idąc waszym tokiem myślenia, jak wydrukuje żetony do ruletki to ma mieć koncesję na hazard?

Długo już nie żyje w PL ale nie róbmy z ludzi idiotów...
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
nobi12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:42
x 1

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: nobi12345 »

virgin71 pisze:Producent spodziewa się co będzie w specyfikacji, dlatego dodając moduł do łączności bezprzewodowej na 99% będzie wiedział jak wgrać paragony na serwer (te kasy to przecież zwykłe komputery). Każda drukarka jest on-line, bo ona jest podłączona do komputera i to komputer musi być on-line, nie drukarka.
Co do całkowitej pomyłki, to zweryfikujemy to w 2019 roku.
Nie gniewaj się - ale całkowicie się mylisz.
Serwisuje urządzenia fiskalne, będę serwisował również te online. Stare "papierowe" urządzenia fiskalne nie mają nic wspólnego z nowymi, za wyjątkiem wystawiania paragonów i części raportów które drukują. Online ready to niewypał, bo to praktycznie zakup dwóch kas fiskalnych, w której zamieni się wszystko za wyjątkiem części obudowy, klawiatury i może wyświetlaczy - choć to również nie jest pewne. I powstał problem, bo tak stworzone urządzenie po przeróbce prawdopodobnie nie uzyska zwrotu 700 pln - bo to nie jest nowe urządzenie.

Są odpowiednie rozporządzenia w Głównym Urzędzie Miar dot. specyfikacji jakie muszą spełniać urządzenia fiskalne online.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: olo2000pm »

No to pojadę do urzędu skarbowego i zapytam o to. Chociaż z tego co wyczytałem, to wychodzi, że lepiej mieć tą kasę fiskalna.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: RE: Re: Działalność gospodarcza

Post autor: dziobu »

mcxmcx pisze:I teraz nie jest handlarzem a zwykłym, prostym przetapiaczem plastyku z opcją prototypu dla klienta.
Produkujesz - musisz spełniać normy.
To martwy przepis dopóki coś się komuś nie stanie. Np zrobi drukarkę któa kogoś kopnie i zabije. Pojawi się wtedy pytanie o CE.

btw. formalnie prototyp nie musi mieć żadnych certyfikatów i badać, ale ma mieć określony czas "życia" i nie może brać udziału w czynnej pracy.
mcxmcx pisze:Idąc waszym tokiem myślenia, jak wydrukuje żetony do ruletki to ma mieć koncesję na hazard?
Przekręciłeś. Koncesja na hazard pozwala Ci prowadzić punkt świadczący uzługi hazardowe.

Ale jeśli żetony będą z trującego plastiku i komuś się cos przez to stanie, najpierw przyjdą do Ciebie bo to Ty wprowadziłeś produkt na rynek.
mcxmcx pisze:Długo już nie żyje w PL ale nie róbmy z ludzi idiotów...
[/quote]W Anglii jest to samo. To wymysły unijne; ma to plusy, ma minusy. Większość małych producentów takich pierdół to zlewa a znacząca większość klientów nie jest świadoma swoich praw pod tym wzgledem. Stąd te przepisy są martwe, przynajmniej dopóki nie trafisz na kogoś świadomego.
olo2000pm pisze:No to pojadę do urzędu skarbowego i zapytam o to. Chociaż z tego co wyczytałem, to wychodzi, że lepiej mieć tą kasę fiskalna.
Oj żeby tak US był wiarygodny... :P No chociaż tyle ;)
Awatar użytkownika
nobi12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:42
x 1

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: nobi12345 »

olo2000pm pisze:No to pojadę do urzędu skarbowego i zapytam o to. Chociaż z tego co wyczytałem, to wychodzi, że lepiej mieć tą kasę fiskalna.
W Skarbowym raczej Ci nie pomogą. Albo odpowiedzą w oparciu o "widzimisie" urzędnika, bo niby skąd on ma wiedzieć?
Kup przyzwoite urządzanie fiskalne (wcale nie najdroższe), odlicz sobie VAT (jeśli będziesz vatowcem) i 700pln tytułem zwrotu za zakup nowej kasy i cierpliwie czekaj. Kasy online mają co najmniej 6 miesięczne opóźnienie, które stale rośnie (pierwsze miały być u montowane już od 1 października 2018 wśród firm handlujących paliwami) - i cisza...
Nawet producenci kas zaczynają mówić o 12 miesięcznym opóźnieniu. A tym bardziej, że nie do końca wiadomo, czy Twoje usługi będą podlegały fiskalizacji w trybie online. Najwyżej znowu odliczysz i VAT i 700 pln...
Kup w dobrym sklepie, gdzie prowadzą rzetelny i sprawny serwis - bo unieruchomiona kasa fiskalna to brak możliwości sprzedaży dla osób fizycznych. I tu tłumaczenia nie ma, że później nabijesz paragon.

Przepraszam, jeżeli zanudzam moimi postami.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: dziobu »

nobi12345 pisze:Kup w dobrym sklepie, gdzie prowadzą rzetelny i sprawny serwis - bo unieruchomiona kasa fiskalna to brak możliwości sprzedaży dla osób fizycznych. I tu tłumaczenia nie ma, że później nabijesz paragon.
A można kupić w złym sklepie? Przecież od razu potrzebna jest fiskalizacja i opieka serwisowa. I to nie byle kogo a wlaśnie tej firmy - przecież serwisanci są wpisani do książki kasy.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: virgin71 »

nobi12345 pisze:Online ready to niewypał, bo to praktycznie zakup dwóch kas fiskalnych, w której zamieni się wszystko za wyjątkiem części obudowy, klawiatury i może wyświetlaczy - choć to również nie jest pewne. I powstał problem, bo tak stworzone urządzenie po przeróbce prawdopodobnie nie uzyska zwrotu 700 pln - bo to nie jest nowe urządzenie.
Zapłacisz za urządzenie tylko raz, więc czemu niby miałbyś dostać 2 zwrot? Online Ready to ryzyko producenta, nie klienta. Jak kasy będą o kant dupy rozbić, to Elzab za to wybuli (https://www.elzab.com.pl/download/Regul ... -ready.pdf). Co nie zmienia faktu, że te kasy to są komputery i po otrzymaniu łączności z netem, po prostu wgrają dane do bazy MF.
nobi12345 pisze: Są odpowiednie rozporządzenia w Głównym Urzędzie Miar dot. specyfikacji jakie muszą spełniać urządzenia fiskalne online.
Dej linka, bo w ostatnim rozporządzeniu MF nie ma jeszcze nic o specyfikacji. To nadal wisząca ustawa. 1.10 miała być opisana specyfikacja samej bazy danych, a nadal jej brak. Czyli nie ma jeszcze NIC. Jedyne co jest pewne, to że kasy online z czasem będą obowiązywać wszystkich.

Więcej dyskusji nie podejmuję, bo poza pisaniem, że masz rację, a ja się mylę, to pstrykanie nie poparte żadnym źródłem. Każdy kto widział nowe kasy fiskalne, wie, że są to zwykłe komputery, a nie TYLKO kasa papierowa.
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: Gulumik »

virgin71 pisze:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... owcem.html
Gulumik pisze: Jak produkuje i sprzedaje to bym się vatem zaorał. Ograniczenie to 200k a nie 20 ..
150, jesteś bliżej prawdy. 20k to limit dla kasy fiskalnej. Typowa kasa on-line 1800zł z czego 300zł to VAT...
Gulumik pisze:Nie nie sprzedaje firmom tylko klientom indywidualnym. Drobiazgi no dosłownie tak bo toto małe, ale nie w sensie koraliki.Znacznie bardziej skomplikowane i cenowo przyjemne ale fakt manufaktura chociaż skomlikowana, zresztą np. jubilerstwo to też rodzaj manufaktury.
Jubiler musi być vatowcem. Twoje towary są zwolnione z VAT lub mają preferencyjną stawkę?
Gulumik pisze:
Stare dane pod powyższym linkiem to artykuł z 2016!
nowe tu:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-limi ... wego-w-vat.
200k a nie 150... nie wprowadzaj ludzi w błąd bo widzę że tu jakieś straszne bzdury zaczynają wychodzić.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: olo2000pm »

Mi takie obroty nie grożą;) Mam umówione spotkanie na wtorek. Myślę, że moje wątpliwości zostaną rozwiane. Szczerze, teraz mam większy mętlik w głowie niż przed zadaniem pytania. W sumie to już nie pamiętam o co pytałem :crazy2:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 12:22 przez olo2000pm, łącznie zmieniany 1 raz.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”