Wybór routera WiFi do domu.

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Pajacyk0v

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: Pajacyk0v »

Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką. Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: dziobu »

Pajacyk0v pisze:Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką.
Przwdziwy twardziel ma internet na wiadra!
Pajacyk0v pisze:Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ
Zmień język w AP z chińskiego na jakiś strawny i też sobie WiFi skonfiguruj :D :D :D Innym się udaje :D
Pajacyk0v

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: Pajacyk0v »

dziobu pisze:
Pajacyk0v pisze:Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką.
Przwdziwy twardziel ma internet na wiadra!
Pajacyk0v pisze:Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ
Zmień język w AP z chińskiego na jakiś strawny i też sobie WiFi skonfiguruj :D :D :D Innym się udaje :D
Wolę dla sportu odpalić kali reavera i połamać wszystko wokół :DD
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: sp6vgx »

dziobu pisze: To nie tak. FW da się dopasować i działa toto pięknie latami (WRT54GL, 3x różne WNDR3700) ale trzeba poświęcić na to sporo czasu.
No mi się nie udało i jakichkolwiek informacji nie znalazłem co z tym zrobić aby nie robiło od czasu do czasu zwiech, a że AP leżał na wysokim segmencie to mnie coś trafiało jak musiałem pakować się na segment by zrobić restart... Jedyna rade jaką każdy dawał to tzw. restarter który np. w nocy będzie robił restart odłączając na chwile napięcie :) Może jestem marudny, ale przed ddwrt/tomato itp. miałem Cisco (nie linksys by cisco) które też nigdy się nie wieszało... niestety wentylatory doprowadzały mnie do szału ;) Więc kupiłem polecane WRT54G i po kilku miesiącach sobie podarowałem aby zmienić na MikroTik-a i od tej pory święty spokój.

Pajacyk0v pisze:Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką. Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ
Jedno drugiego nie wyklucza... Osobiście ważne sprawy mam po eth + vlan-y + 802.1x... a na WiFi w zasadzie dostępne pierdoły (muzyka/filmy itd.) + dostęp do netu ot dla wygody...
Pajacyk0v pisze: Wolę dla sportu odpalić kali reavera i połamać wszystko wokół :DD
U mnie w okolicy większość to UPC więc nawet łamać nie potrzeba, wystarczy kalkulator do haseł które generuje się na podstawie SSID...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: kapi »

Odkopując temat ....

jestem na etapie zakupu routera - modemu do ADSL ( neostrada) , uprzejma Pani na infolinii pomarańczowych zaproponowała Livebox 2.0 .
trochę o nim poczytałem i jakoś szału ni ma.
w niedługim czasie będzie u nas dostęp do szybkiego transferu (obecnie mam 10Mbit) więc rozglądam się za czymś, co pociągnie przez następne 5 lat, jak mój obecny Sagem dotychczas.
Router ten będzie mieć "całą" sieć pod sobą, z dwoma innymi punktami dostępu - jeden na kablu, drugi przez wifi.
do tego DLNA, sprzęt audio i wideo.

Czy możecie coś polecić co nie zrujnuje mojego portfela ?
budżet - tu zależy od możliwości sprzętu, ale wiadomo że ferrari nie chce, ale nad mercedesem się zastanowię ( szczególnie w kombi :) )
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: Marcin.KnD »

Ok. Doczytałem.
jak nie masz swiatlowoda to weź tego Livebox 2.0 lub kup najtańszy adsl.

Jak dostaniesz światłowód to wtedy weźmiesz od nich tego nowego Livebox , chyba 3.0
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: kapi »

dzięki, z informacji od pomaranczowych - oni kabla światłowodowego nie ciągną do mieszkania, tylko mój miedziak jest wpinany gdzieś w centralkę gdzie przechodzi światłowód - tak to rozwiązują.
czyli kable dalej będą te same.... trochę dla mnie to enigmatyczne, dlatego szukam porady.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: Marcin.KnD »

Ale światłowód idzie już w innym standardzie nie jest to zwykły adsl. A nie ma zbyt wiele routerów zgodnych z tym standardem więc wybór Livebox 3.0 przy światłowodzie jest raczej oczywiste.

Dlatego teraz weź od nich 2.0 z możliwością wymiany przy przejściu na światłowód, musisz dowiedzieć się o możliwości zmiany umowy.

nie wiem za jaki czas będziesz mieć światłowód więc trudno tak jednoznacznie doradzić.

Fakt że Livebox 2.0 to gówno, więc można ewentualnie znaleźć jakiegoś taniego TP-Link z portem USB na którym można postawić open wrt, i wszystko łącznie z dlna.

Chodzi o przemyślaną decyzję. Żeby nie było żal jak potem i tak weźmiesz Livebox 3.0

Tu masz coś przybliżone.
https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-rout ... td-p/24577
kapi
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: kapi »

Marcin.KnD pisze:Tu masz coś przybliżone.
https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-rout ... td-p/24577
chyba zaczekam na zmianę linii :DD
nie jest to takie proste i oczywiste jak widać. :piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Wybór routera WiFi do domu.

Post autor: dziobu »

kapi pisze:jestem na etapie zakupu routera - modemu do ADSL ( neostrada) , uprzejma Pani na infolinii pomarańczowych zaproponowała Livebox 2.0
Proponuję Ci nieco dziwne rozwiązanie, ale mam u siebie i działa.
1. modem do internetu
2. za nim swój fajny i przyzwoity router
3. reszta sieci...

Z minusów - masz dwa urządzenia.
Ale z plusów:
  • zmiana operatora/dostawcy powoduje zmianę nie więcej niż modemu; reszta sieci nawet nie wie że coś się zmieniło,
  • jak jest awaria to zamiast modemu wpinasz laptopa z modemem GPRS/LTE i sieć też nic nie wie o problemach,
  • większość fajnych i bajeranckich modemów jest droga; a przy światłowodzie pojawia się problem standardu - tutaj musisz mieć byle jaki prostacki,
  • większość fajnych routerów nie ma wbudowanego modemu; nie musisz wybierać najlepszego z podłych tylko możesz kupić przyzwoity który obsługuje dd-wrt czy tomato.
W ten sposób przeszedłem od sieci osiedlowej, przez kablówkę, neostradę a teraz światłowód. Jedyne co to przy światłowodzie musiałem QoS wyłączyć bo router (Netgear WNDR3700) nie wydalał :D

btw.
Przy takim rozwiązaniu i ADSL polecam prostacki modem klasy Planet ADE-4400; miałem dwa w dwóch lokalizacjach - obie bezawaryjne i stabilne. Miałem/mam też Linksys WAG200G i Netgear DGN2200v4. ale oba grubo średnie (wieszały się).
kapi, FlameRunner, Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”