Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Pajacyk0v

Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: Pajacyk0v »

Któregoś pięknego wieczoru na shoutboxie (zanim nie dostałem bana za zbyt merytoryczną dyskusję) przewineła się zajawka czegoś co jeszcze chyba nie było grane... 3D pinting aggroo AGD!
rng085gjtj93r.JPG
54nj5hj984gwe4g9rg.JPG
Kilka osób pytało "#$%#^%$! dlaczegóż"?

Bo chcę! I mogę! :ugeek:

A poważniej... bo jest okazja (nowa namiastka kuchni) oraz bo muszę (totalny brak miejsca na reprapa w zajmowanej klitce).

Dobrze przemyślałem sprawę i oto co sobie założyłem:

- drukarka wraz z 3kg szpulą ma być w dużej komorze (docelowo grzanej)
- elektronika ma być w dedykowanej komorze odizolowanej od w/w komory "wykonawczej"
- ma być CICHO!
- ma być BEZWONNIE (wpięcie w komin)!
- ma być NIEWIDOCZNIE!

Słowem technologia Stealth!!!

Zrobiłem projekt w CAD, zleciłem dziś cięcie płyt i przygotowuje instalację...
Tym razem nie będzie miękkiej gry!

Na początek półtorametrowe kanały wentylacji :DD
i0hj5485gyhj.JPG
dragonn, Zepco, dziobu, MalT
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: artur_n »

Tak jak piszesz, może i można ale sens takiej zabudowy biorę pod wątpliwość. Tym bardziej pod reprapa. Nie lepiej zrobić wszechobecny projekt na stolikach z Ikei?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: dragonn »

A mi się pomysł podoba ale moim zdaniem koniecznie powinna być ta konstrukcja na stole w osi Z :P
Pajacyk0v

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: Pajacyk0v »

Robię komorę maksymalnie dużą (na tyle ile pozwalają warunki). Będzie mieć ~550x550x1100cm. CoreXY powinna pomieścić.
dragonn
kurczak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2018, 20:14
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: CR10,Ender2,saphireP
x 3

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: kurczak »

Świetny pomysł, jeśli nie masz innego miejsca na zabudowę. Ja wykorzystałem pawlacz, wyklejony gąbka stosowana w komorach silników maszyn budowlanych, oraz kanałem wentylacyjnym. Jest cicho, nie pachnie.jedyny minus, że drabina musi stać jak do drukarki zaglądam.
McKee
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: dragonn »

A nie myślałeś żeby komora już była elementem konstrukcyjnym drukarki?
Pajacyk0v

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: Pajacyk0v »

dragonn pisze:A nie myślałeś żeby komora już była elementem konstrukcyjnym drukarki?
Po walce z Lackiem i ilością rezonansu (tym samym hałaku) jaki on przenosi raczej nie.

Pełna wiórowa pewnie będzie mieć lepsze tłumienie ale to i tak tylko zwykła płyta wiórowa (na cud się nie nastawiam).
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: dragonn »

Pajacyk0v pisze: Po walce z Lackiem i ilością rezonansu (tym samym hałaku) jaki on przenosi raczej nie.

Pełna wiórowa pewnie będzie mieć lepsze tłumienie ale to i tak tylko zwykła płyta wiórowa (na cud się nie nastawiam).
Hmmm tutaj trzeba byłby się zastanowić czy czasem takie przestrzenie wtedy nie działają jak pudło rezonansowe i czy czasem jak by elementy które generują wibracje były przymocowane bezpośrednio do obudowy nie byłby czasem lepiej.
Ale to tylko taka moja teoria, generalnie jak masz problem z rezonansem to moim zdaniem musisz dołożyć masy i to takiej typu piasek/beton/żywica :D.

EDIT

A i jeszcze taka uwaga, z prędkościami, moja też rezonuje przy około 50-60mm/s ale powyżej 70mm/s znowu przestaje :P.
Pajacyk0v

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: Pajacyk0v »

dragonn pisze:
Pajacyk0v pisze:
dragonn pisze:A nie myślałeś żeby komora już była elementem konstrukcyjnym drukarki?
Po walce z Lackiem i ilością rezonansu (tym samym hałaku) jaki on przenosi raczej nie.

Pełna wiórowa pewnie będzie mieć lepsze tłumienie ale to i tak tylko zwykła płyta wiórowa (na cud się nie nastawiam).
Hmmm tutaj trzeba byłby się zastanowić czy czasem takie przestrzenie wtedy nie działają jak pudło rezonansowe i czy czasem jak by elementy które generują wibracje były przymocowane bezpośrednio do obudowy nie byłby czasem lepiej.
Ale to tylko taka moja teoria, generalnie jak masz problem z rezonansem to moim zdaniem musisz dołożyć masy i to takiej typu piasek/beton/żywica :D .
Rama Tatary (~11kg netto) ma otwory na 6 stóp.
Myślałem ostatnio czy nie wylać płyty z betonu pod nią. Sześć zatopionych gwintowanych prętów przykręconych na sztywno do ramy może poprawiłoby sprawę.
dragonn
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Kuchenne Rewolucje (3D aggro AGD)

Post autor: kapi »

dragonn pisze:moja też rezonuje przy około 50-60mm/s ale powyżej 70mm/s znowu przestaje :P.
każdy przedmiot / urządzenie, ma zakres drgań własnych, i w jednych warunkach się objawią a w innych w ogóle ich nie zauważymy,

przykładowo - źle wyważone koła w aucie najczęściej dają znać w przedziale prędkości 100-120 kmh, ale w jeździe miejskiej nikt na to nie zwraca uwagi ;)

tutaj, w przypadku drukarki masz zakres prędkości druku. a weź i postaw na ramie 1kg np cukru. - zakres się zmieni :)
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”