FPV, kamera cofania, cctv

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

FPV, kamera cofania, cctv

Post autor: 11master »

Mam taki mały problem: Musiałem ostatnio szwagrowi wykonać podgląd z samochodu do bukmanki, żeby wiedział jak pasażerowi się zachowują. Z założenia zestaw ma być przenośny czyli kamera w przyczepie na stałe, a monitorek ustawiamy na kokpicie; wtyczka do zapalniczki i hula. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem aby zastosować bezprzewodowy zestaw do kamer cofania. Co nie do końca okazało się dobre. Otóż kamery cofania nie są przygotowane do ciągłego nadawania i nawet pomimo poprawy chłodzenia często gęsto są przerwy w obrazie.

I tak mnie oświeciło że może fpv. I teraz pytanie dla tych co się bawią dronami, autkami: jest jakiś prosty zestaw do fpv? Mam już monitor i kamerkę PAL.

Na ali mam np. https://pl.aliexpress.com/item/RC832-TS ... 2e0exbc7ab, ale co mi nie pasuje:
* z tego co wyczytałem 600mW to na 5km starczy, ja potrzebuje z 6-7m (wliczając blachy);
* odbiornik ma 40kanałów mógłbym mieć zdecydowanie mniej;
* płytka odbiornika mogłaby być mniejsza - po prostu wmontuję ja pod wyświetlacz (już wydrukowałem pogrubienie na odbiornik w poprzedniej wersji);
* musi być prostota obsługi kładę, zasilam i działa; żadnego ustawiania.

Może cos jeszcze prostszego?
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: FPV, kamera cofania, cctv

Post autor: Artu »

Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
BartR
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:05

Re: FPV, kamera cofania, cctv

Post autor: BartR »

A nie myślałeś może o tylnej kamerze od rejestratora samochodowego? Obecnie na runku jest sporo rejestratorów typu dual - z tylną kamerą po wifi to dokupienia osobno - na pewno poradzi sobie z ciągłym podglądem bo do tego jest stworzona nie wiem tylko na ile łatwe będzie podpięcie jej to monitora.
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: FPV, kamera cofania, cctv

Post autor: 11master »

@Artu
To widziałem i odpada. Jest już monitor, muszę go wykorzystać a ponadto jest miejsce na kable i inne do schowania. Co do telefonu to szwagier ma taki smartfon że nawet w nim GPS nie ma :)

@BartR
Pomysł fajny, ale wywaliliśmy już na tę pierdołę 150zeta i chciałbym wykorzystać to co mam: kamerka i monitor.

@all Ciągle tylko mam problem z tym sposobem przesyłu. Jeśli w/w przeze mnie odbiornik ma tak, że ustawiam raz kanał i wszystko pamięta to chyba pójdę w tę stronę chyba, że ktoś coś jeszcze podpowie.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”