Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: Julian »

Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: robertm »

Julian pisze:JA to tylko tu zostawię.

http://centrumdruku3d.pl/dziennika-eksp ... ze-biznes/
Mnie też korciło ale postanowiłem zadać yntelygentne pytania zamiast od razu być sarkastycznym :devil:
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
MalT
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: MalT »

Teraz się nie przyzna z czym startuje ;)
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: bandinse »

No i ucichło, a temat chodliwy. Autor się przestraszył, ale to nic dziwnego- pewnie ma jedną drukarkę w której coś się non stop pierniczy. Co do artykułu to czytałem go już i jest dość stary- podejście było złe, bo oparte na kupnie jednej drukarki jeszcze do złożenia i hurra, a wtedy aż tylu grup na fb i forach nie było z pomocą do danego modelu pewnie i dodatkowo nie było tylu drukarek, części zamiennych i filamentów w dobrych cenach co teraz. Do tego nic o własnych doświadczeniach z obróbką druków i ew. zdolnościami manualnymi.
Co jeśli mamy własną drukarkę taką do użytku domowego jako pierwsza na której się uczyliśmy i jest sprawna? Jest opcja do wydania dajmy na to 18 tyś. na start na niezawodne sprzęty i jakieś 3-4 tyś w najbliższym miesiącu po wydaniu tych 18tu (np. na dwie tańsze drukarki do mniej wymagających rzeczy), oprócz własnej drukarki jest całe piętro w domu jednorodzinnym do wykorzystania i wyposażony garaż na brudniejsze prace z kompresorem i pistoletami do malowania, jest dość wydajny laptop(na początek musi wystarczyć) jakiś ekran 27 cali żeby coś lepiej zobaczyć. W miejscu zamieszkania i okolicach firm z drukiem jest 1-2 z małymi aspiracjami, a my chcemy wejść jako firma usługowa z opcją druku przedmiotów dla klientów indywidualnych i firm, wprowadzając też własne gotowe produkty na sprzedaż jako rzeczy designerskie(wymagające właśnie garażu,farb, zdolności manualnych do obróbki etc.). W razie trudnych początków jest druga praca pewna umożliwiająca przeżycie i utrzymanie firmy.
No i tu jest kwota wejściowa 18koła można wydać na ultimaker 3 i jakieś filamenty- zły pomysł bo lecą prawie całe pieniążki. W takim razie jakie jeśli miałyby być 2-3 niezawodne drukarki w tej cenie lub 2, jedna np. prusa MMU, druga umożliwiająca druk podpór rozpuszczalnych w wodzie, pasuje mieć też na nie jakąś gwarancję. A gdzie jeszcze jakaś mała pierwsza drukarka do drukowania z żywic:D? Oprogramowanie dajmy na to Fusion360, z czego mi wiadomo w licencji jest zapisana kwota przychodu możliwa do użytku bez licencji.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: dziobu »

Ale o co chodzi? :D

Skąd te 18 tyś?
Dlaczego ekran 27"?
bandinse pisze:Co do artykułu to czytałem go już i jest dość stary- podejście było złe, bo oparte na kupnie jednej drukarki jeszcze do złożenia i hurra(...)
Czy może przypadkiem wziąłeś ten artykuł na poważnie? :D
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: bandinse »

Bo akurat 18k jest dotacja w moim urzędzie :D Wróciłem dzisiaj ze szkolenia na którym rozwiano moje wszystkie wątpliwości co do wniosku. Ekran 27 mam po prostu dodatkowo do laptopa i nie potrafię już prawie nic robić na czymś mniejszym:)

Wszędzie podają ten artykuł jako przykład do przemyśleń, a tam po prostu był pomysł robienia case-ów nieudany, co już było wtedy dość mocno powszechne, dodatkowo na drukarce która się wgl. nie sprawdzała.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: FlameRunner »

Czuję się, jakbym nagle zaczął czytać zupełnie inny wątek...?
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: bandinse »

Wciąż mowa o działalności :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: FlameRunner »

Ale jak się to ma do tego, o co pytał twórca wątku?
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Działalność gospodarcza- ogólnie prawo

Post autor: bandinse »

Dobra Flame zwracam Ci honor, chciałem od razu sam się wpiąć ze swoimi przekminami, a nóż ktoś poradziłby sprzęt którego nie znam, a wart uwagi:).
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”