firma complex - historia ze szczęśliwym zakończeniem

Polecasz bądź odradzasz interesy z daną osobą lub firmą?
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

rellike pisze:No właśnie to nie jest tak oczywiste z poziomu wykonawcy. Tam miałeś wymiar 546mm ile on faktycznie miał?
Na górze 546mm na dole 544mm
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: chemik72 »

nevix pisze:Jeżeli jesteśmy przy tolerancjach warsztatowych to należałoby zastosowań normę PN-EN 22768-1 lub tez bardziej aktualna ISO 2768. Niestety norma ta posiada 4 klasy dokładności f, m, c, v jeżeli chodzi o wymiary liniowe. I jeśli na rysunku nie określono klasy to wykonawca może przyjąć najgorszą czyli v której tolerancja dla zakresu 400-1000mm wynosi +/-4mm. Jeżeli teraz chcesz reklamować 1mm poza tolerancją to dochodzi jeszcze kwestia przyrządu pomiarowego, którym dokonałeś pomiaru i jego legalizacji (sprawdzenia przez odpowiednią jednostkę). Powyższą normę często stosuje się do elementów obrabianych a podanie jej na rysunku eliminuje konieczność wprowadzenia tolerancji do każdego wymiaru.
Natomiast jeżeli chodzi o cięcie termiczne (laserowe, gazowe, plazmowe) to trzeba przyjąć normę PN-EN ISO 9013, która definiuje 2 klasy cięcia w zależności od rodzaju ciecia. Dokładności powiązane są z grubością obrabianego materiału.

Dlatego tez osobą zamawiającym jakąkolwiek usługę wg. rysunku proponuje zawsze dodać jedną z powyższych norm( np: ISO 2768 mK) lub dodawanie tolerancji do każdego wymiaru, by później mieć podstawy do reklamowania ewentualnych niezgodności.
Nic dodać nic ująć :good: Miejmy nadzieję że się dogadacie :friends:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: FlameRunner »

olo2000pm pisze:
Gadałeś z nimi o tym?
Nie.
Serio...?
virgin71
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: Berg »

Nie czytałem pilnie wątku ale nie raz zamawiam płyty wiórowe na jakieś meble. Nigdy nie podaję stolarni tolerancji ani normy. Przyzwyczajony jestem do błędu rzędu 1mm. Przy 2 był bym zły, może bym sam zrobił jakiś szlif czy frez by skorygować, a prz 3mm bym reklamował bo po prostu by to już do siebie grubo nie pasowało.

Przy dibondzie itp na mój chłopski rozum tolerancja 1mm przy cięciu piłą elementów w tym wymiarze to jest jakiś zdroworozsądkowy max dla po prosty rzetelnej profesjonalnej roboty.

Trzeba być niechlujem albo mieć marketowy sprzęt by ciąć z błędem 5mm
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

FlameRunner pisze: Serio...?
Panowie czytający ten wątek. Nie chciałem reklamować tego cięcia bo ostatecznie bedę zakładał narożniki, które będą maskowały wszystkie niedociągnięcia. Pod wpływem tej dyskusji postanowiłem jednak zgłosić problem.
Załozyłem ten watek tylko po to, żeby w przyszłości uważać na zamówienia w tej firmie, a przy okazji dowiedziałem sie wielu ciekawych rzeczy, które w przyszłości wykorzystam.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: FlameRunner »

Póki co, nie widzę powodu, by uważać na zamówienia w tej firmie.
virgin71
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

FlameRunner pisze:Póki co, nie widzę powodu, by uważać na zamówienia w tej firmie.
To już musi sam każdy ocenić. Nie pierwszy raz zamawiam elementy ciete na wymiar i z takimi błedami sie nie spotkałem.
Na tą chwile czekam na ustosunkowanie sie do mojego zgłoszenia w/w firmy. Gdy uzyskam odpowiedź na pewno tutaj ją umieszczę.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: mcxmcx »

:crazy:

Zwyczajowo w UK jak idę do obi po płytę i tam mi facet tnie na miejscu, to rysunek rozkroku mam przykładowo z wymiarem 348mm i mam 348.
Nie 9 czy 7.

Mogę złożyć później kilka pasków i wszystkie do siebie pasują.

Jak zamawiam przez eBay to niezależnie czy chińczyk czy z UK po docięciu przychodzi na 0 lub +1mm.

Niektórzy metkuja profil lub płytę naklejka =,,> tutaj jest +1mm

(To wynika z tego, że jak mam słabo ułożony rozkroj, to nie obetną 1mm tylko minimum grubość tarczy +2mm).

Nie mam pojęcia czy Olo robi jako konsument czy firma, jako konsument może nawet po wycięciu otworów zwrócić lub poprosić i przesłanie poprawnego wymiarowo zamówienia.

I wszelkie dywagacje typu tolerancja, rozmawiałeś etc to jakiś obłęd.

Zjebało się to trzeba poprawić a nie wysyłać klientowi kiszkę.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:Póki co, nie widzę powodu, by uważać na zamówienia w tej firmie.
Popieram.

Do dzisiaj nie wiedzieli, że coś było nie tak. Nie myli się ten, co nic nie robi.

Wątpię, żeby się upierali. Ja również jak zamawiałem płytę w Leroju, to pamiętam, że jak prosiłem o 2.5 m, to dostawałem 2500mm, bez pieprzenia o tolerancji itp.

Twój email, też jest taki... hmm... dziwny. Ja bym napisał, że wymiary się nie zgadzają i co teraz proponują? Koniec.
Po co im podsuwać pod nos jakieś normy, o których nie wiesz za bardzo, co i jak?

W ogóle prowadzicie tutaj dziwną dywagację, co zrobią, a czego nie zrobią.
Czasy się zmieniają. Klient nasz Pan. Ja nigdy się nie zasłaniam żadnymi normami, pierdołami itp. Zjechana robota, to poprawiam, choćby mnie to w kosztowało dołożenie sporej kwoty.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

Jest odpowiedz firmy. Mam im odesłać płyty, oni je skorygują i odeślą dobre.
Czekam na informację kiedy podstawią kuriera.
malyhenio1
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komentarze”