firma complex - historia ze szczęśliwym zakończeniem

Polecasz bądź odradzasz interesy z daną osobą lub firmą?
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: dziobu »

rellike pisze:Dziobu nie ma znaczenia jaki operator naciska "zielony przycisk" na maszynie.
Ma znaczenie. Maszynę trzeba przygotować do pracy a materiał trzeba sprawdzić. Po drugie - maszyna nie jest mądra; ona zrobi to co się jej każe. I nic więcej.
Abys
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: kapi »

Osobiście widzę to tak :
1. Olo zamawia towar o określonym rozmiarze, i nie ma wiedzy o tolerancjach
2. Firma przyjmuje zamówienie i wykonuje wg swoich standardów. W domyśle przyjmuję że żadne owu nie zostały przesłane bo Olo by reagował.
3. Coś na maszynie poszło nie tak, lub mieli jakiś odpad i go użyli...
4. "produkt" został wysłany i temat się zakończył.
5. Olo stwierdza wade a firma zasłania się owu.

Podsumowując.
Jakby byli w porzadku to by poinformowali czy klient przyjmie taki towar NAWET W MOMENCIE gdy nie podał tolerancji. Nie musi się na nich znać.
A jeśli ktoś się na nie powołuje, to niech poda zakresy dla wymiarów wg normy. Samo podawanie klas w tym przypadku jest po prostu zbyciem klienta...

Inną sprawą jest to, że dokładne wykonanie np na maszynie cnc, nie kosztuje przysłowiowe 5 zł.
olo2000pm
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: virgin71 »

Ja bym reklamował, wątpię, że zrobili to specjalnie i nie przyjmą. Gadałeś z nimi o tym?
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

virgin71 pisze:Ja bym reklamował, wątpię, że zrobili to specjalnie i nie przyjmą. Gadałeś z nimi o tym?
Nie.
W poniedziałek do nich napiszę.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: virgin71 »

Nie obraź się, ale uważam, że postąpiłeś nieuczciwie. Zakładając, że to co dostałeś to błąd i zadecydował o tym czysty przypadek, a firma poczuje się do odpowiedzialności i przyśle Ci prawidłowo wyciętą płytę, zaraz po tym, jak zgłosisz problem, to Twoje niepolecenie jest efektem złości i frustracji (które są uzasadnione).
Można oczywiście powiedzieć, że oni mogli zmierzyć. Jeśli o błędzie zadecydował przypadek, a są pewni swojej maszyny na 100%, to mogli nie mierzyć. Pech.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

Tylko, że tych płyt jest 6 i żadna nie trzyma wymiaru. Pokazałem w tym wątku najgorzej przycięta płytę. Nie wiem gdzie tu widzisz moja nieuczciwość? W tym że zapłaciłem tyle ile chcieli za coś co nie do końca spełnia moje oczekiwania?
Nie byłoby tego tematu na forum gdyby się najzwyczajniej w świecie przyłożyli do swojej pracy.
A Ty jak wykonujesz jakieś zlecenie to nie sprawdzasz czy wszystko się zgadza? Co to za podejście do życia?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: Zepco »

@virgin71 ma dużo racji. Najpierw powinieneś nawiązać z nimi kontakt przedstawiając sytuację. Mogliby wysłać drugi, poprawny komplet i sprawa byłaby załatwiona pozytywnie. A tak od razu zakładasz ich całkowitą nierzetelność i wystawiasz opinie. Ja rozumiem rozgoryczenie, bo w grę wchodzi czas, którego pewnie nie masz za wiele, ale wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. I tak jak wspomniał ktoś wcześniej coraz częściej takie maszyny obsługują osoby które nie mają odpowiedniego wykształcenia i często uczą się na błędach i brak dodatkowej kontroli prowadzi do takich kwiatków.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: carving85 »

No rozumiem tutaj zdanie virgina i trochę się z tym zgadzam.
Robotę mógł spaprać jeden pracownik ale jeżeli tego nie zgłosimy do firmy to szefostwo mogą się przez długi czas nie dowiedzieć że coś takiego się w firmie dzieje.
Dobrze po prostu dać firmie szansę na zrehabilitowanie się.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 1
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: Drunk_ZoZol »

Dokładnie tak jak napisali panowie wyżej - Zadzwonić, powiedzieć że zabrałeś się do montażu ale nic nie pasuje, pomierzyłeś i jesteś ciut zdziwiony faktem, że nie trzyma kompletnie wymiarów, a odchyłki są na tyle wysokie, że nawet gdybyś chciał to ich sam nie poprawisz. Zobaczymy jak zareagują. Oczywiście jak wyślą poprawny komplet to myślę, że administracja i moderacja tegoż forum będą skłonni zmienić nazwę tematu i dokleić rozwiązanie tejże firmy w pierwszym poście..
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

Drunk_ZoZol pisze:Dokładnie tak jak napisali panowie wyżej - Zadzwonić, powiedzieć że zabrałeś się do montażu ale nic nie pasuje, pomierzyłeś i jesteś ciut zdziwiony faktem, że nie trzyma kompletnie wymiarów, a odchyłki są na tyle wysokie, że nawet gdybyś chciał to ich sam nie poprawisz. Zobaczymy jak zareagują. Oczywiście jak wyślą poprawny komplet to myślę, że administracja i moderacja tegoż forum będą skłonni zmienić nazwę tematu i dokleić rozwiązanie tejże firmy w pierwszym poście..
Tak zrobię ale nie będę dzwonił tylko wyśle do nich email.
Korespondencję wkleje do tego wątku.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komentarze”