firma complex - historia ze szczęśliwym zakończeniem

Polecasz bądź odradzasz interesy z daną osobą lub firmą?
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

Najgorsze w tym wszystkim jest, to że wszyscy tylko czekają na kasę, nie liczą się w ogółe z kupującym. Powymyślali tolerancje i nic nie zrobisz. Powie Ci, że przecież cięcie mieści sie w tolerancji i spadaj człowieku. To tak jakbyś przyjął zlecenie na wydrukowanie kwadratu, a Ty wydrukowałbyś lekko kopniety rąb:) Masakra.
A ja sie przejmuje, że po przekątnej mam błąd 0,6mm:) i się zastanawiam, czy nie rozkęcic drukarki żeby wyeliminowac ten błąd.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 2
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: epon »

rellike pisze:
epon pisze:Po prostu nie utrzymano przekątnej, wymiar niby jest ale za nic nie pasuje.Komuś nie chciało się sprawdzić kątownikiem czy jest przekątna
Nie że nie chciało. Klient nie zaznaczył w zamówieniu tolerancji ani raportu pomiarowego.
Klient nie musi zaznaczać tolerancji, mnie uczono o tzw.tolerancji warsztatowej i wykonanie w h10 nie jest problemem a tym bardziej zachowanie przekątnej. Chyba cudów się nie wymaga a jedynie minimum przyzwoitości wykonania.
olo2000pm
H-bot w ciągłej budowie
rellike
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 39
Rejestracja: 25 gru 2018, 17:51
Drukarka: Ender 3
x 1

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: rellike »

Tak jak napisałem wcześniej ale napiszę to jeszcze raz.
Składasz zamówienie w firmie X na kwadraty 100x100mm. Firma w ofercie daje Ci warunki usługi. Ty potwierdzasz i tym samym akceptujesz.
Na rysunku nie było zaznaczonych wymiarów tolerowanych ale w ofercie było że wykonują w tolerancji C. Jeśli wymiary kwadratu będą 101.5x100 to masz prawo do reklamacji. Druga sytuacja klient zamawia kwadrat w tolerancji M to firma jeśli jest w stanie wykonać to zlecenie to akceptuje to i klient ma prawo do reklamacji mimo ogólnych warunków, w innym przypadku informuje klienta że nie są w stanie wykonać w tolerancji M tylko w C i reszta już zależy od Ciebie czy potwierdzisz czy nie. Mam nadzieje że nie zakręciłem tego...
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

Z tego co piszesz to w zasadzie powinienem złozyc reklamacje. Odnoszac się do Twojego przykładu ja mam 97mmx102mm. Ale nie po to zakładałem ten watek. Ja to wyprowadzę, niemniej jednak jest to bulwersujące.
Po prostu uważajcie na firmę complex
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: McKee »

Jeżeli nie podano tolerancji to obowiązuje to: https://www.e-darmet.pl/wymiary-nietole ... d-124.html
... czyli przy zleceniu Ola tolerancja powinna być +/- 0.55mm a nie 5mm.
Skopane wykonanie zlecenia i już.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
rellike
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 39
Rejestracja: 25 gru 2018, 17:51
Drukarka: Ender 3
x 1

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: rellike »

Jesteś w stanie pokazać zamówienie i potwierdzenie zamówienia?
rellike
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 39
Rejestracja: 25 gru 2018, 17:51
Drukarka: Ender 3
x 1

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: rellike »

McKee pisze:Jeżeli nie podano tolerancji to obowiązuje to: https://www.e-darmet.pl/wymiary-nietole ... d-124.html
... czyli przy zleceniu Ola tolerancja powinna być +/- 0.55mm a nie 5mm.
Skopane wykonanie zlecenia i już.
Tak jeśli to było w zamówieniu lub rysunku.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: tig33r »

Gwoli ścisłości to nie da się w 99,99% przypadków wykonać jakiejś części w nominale. Zawsze jest jakaś tolerancja wykonania. W tym przypadku wystarczyło dołożyć +/-0,5 dla pewności wszelkiej.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 25
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: olo2000pm »

rellike pisze:Jesteś w stanie pokazać zamówienie i potwierdzenie zamówienia?
Ale to niczego nie zmieni. Mam juz powycinane otwory na wywiew, ekstrudery, wentylatory. Jestem juz mocno posuniety w pracach.
Wczoraj zakładałem płytę i jak zobaczyłem jak się układa na profilach to mi podskoczyło ciśnienie.
Nie chcę tego reklamować, bo szkoda mi czasu i nerwów.

Ale dobrze, żeby wszystko było jasne. Wysłałem takiego maila jak na zdjęciu. Na drugi dzień do mnie zadzwonili i potwierdzili wymiar oraz podali cene. Nie rozmawialismy o toleracji, nie wspomniali że mają rozkalibrowaną maszyne:)
Załączniki
tubond.jpg
tubond.jpg (13.37 KiB) Przejrzano 2840 razy
Ostatnio zmieniony 19 sty 2019, 20:45 przez olo2000pm, łącznie zmieniany 1 raz.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
rellike
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 39
Rejestracja: 25 gru 2018, 17:51
Drukarka: Ender 3
x 1

Re: Nie polecam firmy complex

Post autor: rellike »

tig33r pisze:Gwoli ścisłości to nie da się w 99,99% przypadków wykonać jakiejś części w nominale. Zawsze jest jakaś tolerancja wykonania. W tym przypadku wystarczyło dołożyć +/-0,5 dla pewności wszelkiej.
Dokładnie, po to ktoś wymyślał tolerancje wymiarów, kątów, wykończenia powierzchni obrabianych itp itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komentarze”