Rynek używanych drukarek

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: FlameRunner »

emartinelli pisze:A może rynek jest tak mały? Są jakieś szacunki ile w Polsce sprzedaje się drukarek?
Rynek to się stał przerażająco duży. ;)
https://3dwpraktyce.pl/2019/02/top-10-n ... czen-2019/
Na samym Allegro, w styczniu, pięć najpopularniejszych drukarek sprzedało się w ilości 200 sztuk. Zauważ też, że średnia cena za Ender-3 to prawie 1000 zł.
Gdzie pozostałe drukarki, gdzie zakupy w polskich sklepach, gdzie zakupy na GearBeast i AliExpress?

W świetle powyższego, fakt że drukarka @adziaki się jeszcze nie sprzedała to jest ponury absurd.

Zresztą z nie-chinolem i nie-samoróbką też nie jest różowo: viewtopic.php?f=27&t=3486
Drukarka jak nowa, 230 h to jest komicznie mały przebieg jak na to, jak można M200 eksploatować.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: sp6vgx »

FlameRunner pisze: W świetle powyższego, fakt że drukarka @adziaki się jeszcze nie sprzedała to jest ponury absurd.
Ale tak szczerze ? Ile z tych osób trafi na to forum, nie okłamujmy się tutaj jest raczej grupa zapaleńców. Czasami ktoś tam trafia przez przypadek i tyle. Do tego to też działa na zasadzie sąsiad kupił endera to i ja kupię endera.

Z drugiej strony chińczyki - ja też nie wiem po kiego w tym owczym pędzie kupiłem sobie delte anycubica i leży w kartonie - nawet nie miałem czasu otworzyć - mam nadzieję że jest tam drukarka :mrgreen: W sumie kupiłem chyba po to że jak mnie dobije jakiś projekt który robię komercyjnie -to będę miał ucieczkę do czegoś innego aby nie myśleć o tym pierwszym ;) Więc na co mi fajna drukarka - by włączyć i tylko drukować bleee
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: FlameRunner »

sp6vgx pisze:Ile z tych osób trafi na to forum
Odpowiem tak: oferta @adziaki wisi od października, ma 3600 wyświetleń, była już kilka razy linkowana w wątkach "co kupić?", a obecna cena jest wręcz uwłaczająco (dla konstruktora) niska. To naprawdę powinno się już dawno temu sprzedać...
Berg, Artu, emartinelli
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: sp6vgx »

FlameRunner pisze:
sp6vgx pisze:Ile z tych osób trafi na to forum
Odpowiem tak: oferta @adziaki wisi od października, ma 3600 wyświetleń, była już kilka razy linkowana w wątkach "co kupić?", a obecna cena jest wręcz uwłaczająco (dla konstruktora) niska. To naprawdę powinno się już dawno temu sprzedać...
Ale to jest nasza opinia ;) przeciętny "kowalski" myśli inaczej. On nie ma pojęcia o druku kupując coś takiego - on chce sobie wazonik itp. wydrukować - lub kupuje by z starszym dzieckiem się pobawić. Jak już tutaj trafia to z tego powodu że ma problem i tak jak to się ostatnio nabijaliśmy ucieka na FB bo tutaj grupy wzajemnej adoracji ;)

3600 - wyświetleń... nie wiem ale o ile pamiętam licznik nie rozróżnia osób... ja przynajmniej kilka razy patrzyłem w ten temat. To jest dalej kropla w morzu.

Niestety tą drukarkę jak wspomniałem może kupić zapaleniec - jak wie o co chodzi... albo jak cena będzie jeszcze bardziej absurdalna jakiś gość co chce tanio i tylko to się liczy ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: sp6vgx »

Zresztą jeszcze jedno - dziwimy się że ludzie kupują endera,a nie drukarkę @adziaki - a tutaj trzeba kliknąć w fora, następnie zjechać do dołu i znaleźć dział "Sprzedam, kupię, zamienię, oddam - drukarkowe" i odnaleźć temat...

Natomiast "kowalski" trafiający przypadkiem na forum witany jest:
reprap_reklama.JPG
Nie mam nic do reklamy na forum itp. ale nie dziwmy się jak sami do tego wszystkiego dokładamy małą cegiełkę.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: dziobu »

Imho popełniacie błąd w ładowaniu świadomych użytkwoników, firm i "Kowalskich" do jednego wora.
"Kowalski" kupi Endera bo:
  • jest popularny a on się nie zna, więc zawsze ktos pomoże,
  • jest tani
Tu już nie wliczam ludzi żyjących w myśl zasady że drukarka=drukarka, więc po co płącić za znaczek (?) 10k jak za 900zł też są.

Firma kupi przede wszystkim na nowe FV z gwarancją i firmowym supportem. Tu już wychodzimy ponad pułap cenowy reprapów.

A świadomy użytkownik który wie ile to jest faktycznie warte i na co pozwala ma już drukarki. Szansa że trafi się ktoś kto wie co i jak, wie ile to jest warte i akurat będzie taką chciał jest niewielka. Dlatego ruch na giełdzie stoi.

Też uważam że proponowane ceny za to co sprzedajecie są czasem wręcz żenujące, ale tak niestety wygląda rynek tego sprzętu.
(stawiając się na pozycji świadomego użytkownika dodam że mam szczerą chrapkę na dwie pozycje z ogłoszeń, ale obiłem się o zupełnie inny problem... otóż...eeee fizycznie nie mam gdzie ich postawić ;/)
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: adziaki »

Z racji tego, iż drukarka, którą sprzedaję w dziale giełda została w tym temacie wywołana kilka razy chciałem napisać, iż od 5.02.2019 (wtorek) prowadziłem rozmowy odnośnie finalizacji i wysyłki tej drukarki.
Dzisiaj została sprzedana za cenę: 1000 zł.

Jak wspomniał wcześniej @FlameRunner drukarkę sprzedaję od października zeszłego roku i pierwsze zapytania o jej zakup pojawiły się, gdy cena osiągnęła "magiczne" 1 tys. zł. i żeby było mało osoby zainteresowane jej zakupem dalej próbowały się targować...
Cena początkowa była na poziomie 1900 zł., ale włączając w to oryginalny extruder Bondtecha, kamerę YI Home, sonoffa, dimafixy i inne akcesoria, ale jak już tutaj większość z was napisała dla nowicjuszy liczy się tylko niska cena.

Ciekawe jaką cenę osiągnie DZIK (inna drukarka), którego będę się niedługo też pozbywał...
FlameRunner, balgator
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: panWiadr0 »

Tak jak w przypadku wielu innych złożonych "maszyn" jak auta/motory/rowery etc... opłacalna* jest tylko i wyłącznie sprzedaż na części.

* - opłacalna w sensie minimalizacji straty i tak już utopionych w "zabawke" $$$ :?
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: toomas08 »

Ale obecnie sprzedaż czegokolwiek używanego to problem. Ja od zeszłego roku próbuję sprzedać opony ściągnięte z auta przy przebiegu 12tys km. Komplet nowych to koszt ok 1600zł. Ja wystartowałem od 1000, teraz już jest 800 i ani jednego zapytania...Auto kiedyś sprzedawałem, 5 latek krajowy przeglądy w ASO. Chciałem ciut więcej niż zagraniczne ale niestety bez szans. Ludzi nie interesowało, że zadbany..ważne, że na otomoto zagraniczne są tańsze...Także troszkę się nie dziwię, że macie problem ze sprzedażą używanych drukarek. Obecnie sprzęt trzeba sobie kupić i użytkować do śmierci technicznej.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Rynek używanych drukarek

Post autor: Julian »

Od siebie dodam małą anegdodkę.
Próbowałem ostatnio sprzedać Ultimakera 3 Extended.
Nowy kosztuje 19890 zł brutto.
Wystawilem na allegro i osiągnął cenę 8 000 zł brutto.
Maszyna ma 13 miesięcy i 400 godzin druku. Fizycznie byly to 3 wydruki.

Ostatecznie został.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”