Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Blazi »

trzeba używać dołączonego slicera - bo inaczej z cuda czy ksliccer robią się spadki temperatury - tutaj jak będzie więcej osób miało to może coś się idą zrobić.
Ogarniemy. :)
Pluć, pluje tym plastikiem ale efekty mizerne - szkoda kasy
Do ładnych wydruków mam inny sprzęt :)

Ma Repetiera, łączność USB, da się używać zewnętrzne slicery i obsługuje nadmuch na wydruk. Jeżeli konstrukcja mechaniczne nie jest skopana bardziej niż w Prusie i2 to naprawdę powinno wystarczyć żeby wyciągnąć z niej całkiem sporo.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Pjoter »

https://www.kickstarter.com/projects/m3 ... 3d-printer
Tu kickstarterze oryginału. Drukarka z jakiegoś powodu nie stała się spodziewany hitem (ponad 3 mln $). Na reddicie nawet ktoś ostatnio dodał zdjęcie wydruku z tej drukarki i pod spodem pojawił się komentarz "fajnie że ktoś uruchomił ten sprzęt i mu działa".
Ostatnio i u mnie pojawiła się potrzeba małej drukarki (120x120x120 maks, sobie założyłem). Znalazłem oryginał na OLX, uszkodzony. Opis mówił o spalonej elektronice. Po poproszeni o dokładniejsze zdjęcia całej drukarki oraz wydruków kontakt ze sprzedawcą się urwał. W internecie raczej nie mówią o niej pochlebne. Pole robocze jest większe na dole i mniejsze powyżej pewnej wysokości. Prędkość drukowania jest mocno ograniczona. Dodatkowy stol grzewczy został wyprodukowany jako osobny moduł, z osobnym zasilaczem na którym temperaturę ustawiane na czuja za pomocą potencjometr. Te sprawy spowodowały że szukałem dalej i ostatecznie upolowalem Endera-2 za 470 z OLX.
Stol 150x150 i Z=200. Też brak wentylatora chłodzącego detal (albo inaczej, jest jeden wentylator od wszystkiego). Wg mnie o wiele sensowniejsza opcja o ile się przy niej pogrzebie (ja przerabiam na V6, Bltouch i Titan). Tak tylko zarzuca pomysł jeśli ktoś faktycznie szuka małej drukarki do PLA i PETG. Niby ta drukarka z tego tematu ma konstrukcje łatwa do zamknięcia i stół nieruchomy. Ale podchodziłbym do tego bardzo sceptycznie. Czekam na recenzje wasze ;)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: dziobu »

Pjoter pisze:Tu kickstarterze oryginału.
Za dużo na ali kupujesz :D

A odnośnie do drukarki - ona jest do niczego i to z prostego powodu - jej pole robocze jest, delikatnie mówiąc, ch*jowe ;) Jako pierwsza drukarka jest bez sensu. Nie da się na tym wydrukować niczego użytecznego do domu; części nietypowe, slicer też, soft też ponoć taki sam jak wszędzie - a inny. Klasyczne modyfikacje - niemal niedostępne. Lepiej kupić cokolwiek innego.

Natomiast nie wydaje mi się żeby w tym wątku rzucił się na nią ktoś dla kogo będzie to jedyna drukarka :D
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Pjoter »

Hahahaha fakt, coś nie poszło :D

Pytanie czy pchać się w drukarkę na słabych silnikach krokowych (prędkość druku chyba maks 30 mm/s), słabym sofcie, słabej konstrukcji trudnej do modyfikacji (np zmiana hotendu jeśli jeden padnie, wszystko wiotkie itp). Czy może lepiej drukarka trochę większa, o konstrukcji łatwej do modyfikacji, na metalowej ramię, z pelnowymiarowymi silnikami (no dobra to nie są standardowe nema17 jak np w Anycubic tylko cieńsze ale też nie tak cienkie jak od titana od trianglelabs).
Moja wypowiedź jest skierowana do osób które faktycznie szukają drukarki małej do tego by zasilić swój warsztat. Odróżnić od osób które kupują ta drukarkę jako ciekawostkę i zabawkę (z założeniem że można utopić 500 zł na ten sprzęt).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Artu »

Ludziska, przecież to jest ZABAWKA dla DZIECKA, a nie profesjonalna drukarka produkcyjna :rotfl2: i tak bym na nią "patrzył" :git:
Dzieciak zaprojektuje sobie, lub ściągnie z internetu jakąś "figurkę" i ją z radością wydrukuje sobie :smile2: a czas i perfekcyjna jakość... no cóż, coś za coś.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: dziobu »

Artu pisze:Ludziska, przecież to jest ZABAWKA dla
DOROSŁYCH! :D
Pjoter
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: marek91 »

Panowie, o czym wy dyskutujecie? :roll:
Lepiej za te 400zl kupić piwo.
dragonn, emartinelli, virgin71
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: dziobu »

No ale na tym polega właśnie ta promocja. Drukarka warta (???) 700zł idzie za 400zł, zostaje 300zł na Harnasie które pozwolą na spokojnie ją sobie uruchomić ;) W efekcie zostaje taki leżak jak delta z poprzedniej "akcji" :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: FlameRunner »

Marek, nie bądź taki, daj się chłopcom pobawić!

Mnie też kusi...
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Zepco »

Piwo dziecku?! :devil:
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Zablokowany

Wróć do „O wszystkim i o niczym”