Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: dziobu »

Kama pisze:Kilkanaście minut temu uświadomiono mi, że nie potrzebuję jakiejś zajebistej karty graficznej do tego co pewnie znacznie obniży koszt zakupu.
Zacznij od tego co wspiera Twój render.
Normalnie mam Twilight który używa tylko CPU. Działa jak działa i faktycznie karta leży i śpi (wspomaganie obliczeń jest dopiero przy filtracji obrazu).
Natomiast testowałem Thea Rener który po przełączeniu na kartę graficzną dostawał ostrego kopa.

No i oba żarły RAMu ile wlazło - ale to zależnie od złożoności obiektu (drzewa, trawa). Maksymalnie doszedłem do 30GB :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: virgin71 »

A Lenovo Yoga dla Pań i takiego zastosowania nie jest najlepszym rozwiazaniem?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: dragonn »

virgin71 pisze:A Lenovo Yoga dla Pań i takiego zastosowania nie jest najlepszym rozwiazaniem?
Z tego co widzę to szukamy woła roboczego a nie przenośną, energooszczędną popierdułkę. Chyba że są jakieś bardziej hardkorower wersji Yogi o których nie wiem.
Awatar użytkownika
Kama
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 174
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:34
x 22

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: Kama »

dziobu pisze: Zacznij od tego co wspiera Twój render.
Po weekendzie ze Sketchupem, wyrwanymi włosami, toną ku#$#@#...
Przeszliśmy na PCON.planner, który rendery wykonuje o ile się nie mylę przy użyciu OSPRay lub Yafaray.
virgin71 pisze:A Lenovo Yoga dla Pań i takiego zastosowania nie jest najlepszym rozwiazaniem?
Yoga odpada. Szukamy 15,6"
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 6
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: panWiadr0 »

Nie jestem jakoś ostatnio specjalnie na bieżąco ale wg. mnie Asus nigdy nie robił porządnych laptopów.
cardjunk, virgin71
Awatar użytkownika
to.masz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:45
x 1

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: to.masz »

Wybór oprogramowania i rendera powinien iść przed kupnem laptopa. Dopiero wtedy będziesz wiedział czy maszyna jest w stanie to pociągnać. Druga sprawa to kwestia czy wizualizacja ma powstać na miejscu u klienta czy będzie mogła się w nocy na spokojnie przeliczyć?
Z mojego doświadczenia wychodzi że praca z rozbudowanym renderem to długa historia prób i błędów oraz poświęconego czasu na sensowne zrównoważenie jakości w stosunsku do czasu wykonania renderu. W budżecie podobnym do Twojego kupiłem kilka lat temu komputer stacjonarny do 3ds max + Vray i nie powiem żeby szybkość mnie powalała na kolana.

Myślę że warto też rozważyć płatne programy przeznaczone stricte do tego -> tak kiedyś trafiłem na Cad kuchnie od Cad Project - wiem że mają też oprogramowanie do wizualizacji wnętrz. To oczywiście temat na inny wątek ale wspominam o tym ponieważ z tego co pamiętam render szedł tam dużo szybciej przy zachowaniu całkiem dobrej jakości (prawdopodobnie maszyna za 5-7 k sobie z tym poradzi w rozsądnym czasie).
Awatar użytkownika
Kama
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 174
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:34
x 22

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: Kama »

to.masz pisze:Wybór oprogramowania i rendera powinien iść przed kupnem laptopa. Dopiero wtedy będziesz wiedział czy maszyna jest w stanie to pociągnać. Druga sprawa to kwestia czy wizualizacja ma powstać na miejscu u klienta czy będzie mogła się w nocy na spokojnie przeliczyć?
Z mojego doświadczenia wychodzi że praca z rozbudowanym renderem to długa historia prób i błędów oraz poświęconego czasu na sensowne zrównoważenie jakości w stosunsku do czasu wykonania renderu. W budżecie podobnym do Twojego kupiłem kilka lat temu komputer stacjonarny do 3ds max + Vray i nie powiem żeby szybkość mnie powalała na kolana.

Myślę że warto też rozważyć płatne programy przeznaczone stricte do tego -> tak kiedyś trafiłem na Cad kuchnie od Cad Project - wiem że mają też oprogramowanie do wizualizacji wnętrz. To oczywiście temat na inny wątek ale wspominam o tym ponieważ z tego co pamiętam render szedł tam dużo szybciej przy zachowaniu całkiem dobrej jakości (prawdopodobnie maszyna za 5-7 k sobie z tym poradzi w rozsądnym czasie).
Słuszne uwagi!

Co do oprogramowania i renderów - nie będzie to główne źródło dochodu. Ma to być robione w domu na kanapie i może zostać puszczone na noc.
Wybór padł na PCON.Planner ponieważ druga połówka od razu chwyciła jak to działa - proste i intuicyjne, a efekty jak niżej.

Ps. Ich efekt przekracza moje oczekiwania :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
to.masz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:45
x 1

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: to.masz »

Kama pisze: Wybór padł na PCON.Planner ponieważ druga połówka od razu chwyciła jak to działa - proste i intuicyjne, a efekty jak niżej.
Renderki rewelacyjne. Świat poszedł do przodu. W 3ds max takie coś to było kilka dni siedzenia ;-)
Jeśli dokonaliście już wyboru programu to będzie łatwiej, szczególnie że producent określa wymagania dla sprzętu na swojej stronie, wychodzi również na to (http://help.pcon-planner.com/en/help/in ... l_tips.htm), że liczy to jednak karta graficzna a nie procesor
Awatar użytkownika
Kama
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 174
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:34
x 22

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: Kama »

to.masz pisze:
Kama pisze: Wybór padł na PCON.Planner ponieważ druga połówka od razu chwyciła jak to działa - proste i intuicyjne, a efekty jak niżej.
Renderki rewelacyjne. Świat poszedł do przodu. W 3ds max takie coś to było kilka dni siedzenia ;-)
Jeśli dokonaliście już wyboru programu to będzie łatwiej, szczególnie że producent określa wymagania dla sprzętu na swojej stronie, wychodzi również na to (http://help.pcon-planner.com/en/help/in ... l_tips.htm), że liczy to jednak karta graficzna a nie procesor
Teraz to zgłupiałem.
Jak wchodzę w menedżer urządzeń to podczas renderu użycie procesora jest 100%, przy karcie graficznej 1%.

Procesor i7-5gen.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: dragonn »

Nie polegalbym na menedżer zadań, lepiej odpal jakiś monitor temperatur i zobacz czy temperatura grafiki idzie mocno w górę.
A i pytanie czy jeśli odpalasz to na laptopie to program renderujacy ma faktycznie przydzielona dedykowaną kartę grafiki a nie zintegrowaną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”