Jakość wydruków komercyjnych

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: dziobu »

Wrzucam jako ciekawostkę.

Tyle wszyscy walczą o jakość druku, a tak wygląda mocowanie baterii i dystans w komercyjnym, wcale nie tanim, urządzeniu:
w1.jpg
w2.jpg
w3.jpg
w4.jpg
w5.jpg
Niedolane wypełnienia, wiszący support, luźne obrysy... Tak, wiem że działa, ale czy nie wstyd takie coś sprzedawać?
morf, Dawid.S, Zepco, Abys, kamilxxg
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: panWiadr0 »

Łooo gurva ale nasmarkane! Moja niedziałająca drukarka lepiej drukuje.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: Zepco »

Taki wydruk od razu wyrzuciłbym do kosza. To już obudowa do RPi na początku przygody z drukiem wyszła mi lepiej choć przez pomyłkę ustawiłem wypełnienie na 0% :-) I używam jej do dziś.
A to co pokazałeś, to jakieś nieporozumienie. Ty akurat wiesz czym jest druk 3D, ale co powie klient który się na tym nie zna?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1176
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: @GUTEK@ »

Może ktoś to rysował długopisem 3D :D
Abys, bafunio
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: dziobu »

Zepco pisze:(...)ale co powie klient który się na tym nie zna?
Pasuje? Pasuje. To nic nie powie.
Inaczej bym czegoś takiego nie zobaczył po rozkręceniu urządzenia bo ktoś by tego tam nie umieścił.

A bardziej mi chodzi o tego który te plastiki wykonał - przecież ktoś musiał spojrzeć na to i powiedzieć: "tak, to jest to co chciałem osiągnąć".
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: panWiadr0 »

Ja widze tylko jedno wytłumaczenie. To musiało być drukowane penem z łapy.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: Abys »

:eek:
dziobu pisze:
Zepco pisze:(...)ale co powie klient który się na tym nie zna?
Pasuje? Pasuje. To nic nie powie.
Inaczej bym czegoś takiego nie zobaczył po rozkręceniu urządzenia bo ktoś by tego tam nie umieścił.

A bardziej mi chodzi o tego który te plastiki wykonał - przecież ktoś musiał spojrzeć na to i powiedzieć: "tak, to jest to co chciałem osiągnąć".
Ilość nie jakość, pasuje to poszło dalej.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: Zepco »

Nawet jakbym zaprzęgł Anetę A8 zaraz po złożeniu, ustawił jej prędkość 100mm/s i wysoką warstwę, to chyba i tak wyszło by lepiej. Usiłuję jakoś zrozumieć wykonawcę i ... nic. Robiłem kilka wydruków komercyjnych dla swojej firmy, głównie jakieś osłony profili, uchwyty na barierki i obudowy na elektronikę i jakbym takie coś oddał to spaliłbym się ze wstydu. A sprzedawać na zewnątrz to już w ogóle bym się nie odważył.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: dziobu »

Abys pisze:Ilość nie jakość, pasuje to poszło dalej.
Wiem że czasy są takie że promuje się chłam i nieróbstwo, byle zbić cenę. Tyle że potem dorasta się do momentu w którym jakość wykonania zwyczajnie nabiera sensu. Bo i popatrz na te plastiki - zrobienie ich prawidłowo znacząco kosztów by nie podniosło, a pominąwszy brak wstydu jak to ktoś rozkręci (jak ja teraz), to zasadniczo zwiększasz choćby żywotność całości. Obrysy ledwie połączone z resztą czy wypełnienia wiszące w powietrzu pewnego dnia zawiedzie i puści. Czy wtedy bateria li-ion zewrze płytkę czy przyciski wpadną do środka - obojętne. Marnym zyskiem można wiele stracić. Mnie tam się podoba jak gdzieś widzę nasze urządzenie mające kilka/naście lat i pracujące tygodniami bez przerwy. Ale ja to dziwny jestem.

Tu dodam że część trzymająca baterię ma trochę luzu i gość który się tym zajmuje klei ją na taśmę... czyli te detale, nie dość że brzydkie, to jeszcze złe.
q01.jpg
q02.jpg
q03.jpg
q04.jpg
q05.jpg
Wygląda mi to na ABS (zbyt elastyczny żeby to było PLA) drukowany z brimem i wbity w szkło. Na kilku fragmentach widać że wylazłe wypełnienie (nadekstruzja) jest błyszczące, a obrys matowy. Niedolane piny pozycjonujące czy dystanse do wkrętów sugerują złe/brak chłodzenia. Ewidentnie wydruk leciał za szybko (liczne braki w wypełnieniu) i szybkość ta była niedopasowana do modelu i sprzętu. Dysza 0.4 (ścieżka ~0.40-0.45) i warstwa 0.3mm.
Nawet plastiki do podłego skanera 3D (Ciclop) są wykonane znacznie lepiej (a kiedyś mi się wydawało ze są brzydkie).

I nie jest to chińszczyzna. To produkt z UK.
Masakra.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Jakość wydruków komercyjnych

Post autor: Zepco »

Wygląda to tak jakby ktoś znał się na elektronice i wpadł na pomysł, że kupi drukarkę, żeby robić dedykowane obudowy. I bez zaznajomienia się ze slicerem robi wydruki.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”