Duuuża, i na śrubach

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Duuuża, i na śrubach

Post autor: carving85 »

No patrząc po zdjęciach to chyba stoisko PlastCore oni tutaj mieli konto ale ostro z reklamą się wbili w pierwszym poście i nie wiem co z nimi dalej :(
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Duuuża, i na śrubach

Post autor: FlameRunner »

Tam było jakby jedno wspólne stoisko trzech firm. A może raczej: trzech marek. I jedna z nich to Dragon3D, która wytworzyła tę dużą drukarkę na śrubach.
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Duuuża, i na śrubach

Post autor: bafunio »

Odkopie temat , rozmawiałem dzisiaj że znajomym który ma 4 te drukarki dragon 3d , nie wie z jaką prędkością drukuje ale mówił Że na dyszy 0,7 zużywa 100g filamentu na godzinę , drukuje tylko z pet-g i ogólnie wydruki bardzo słabo wyglądają ale mu zależy tylko Na szybkości druku więc nie narzeka. Mówił że prety o obwodzie 3 cm i 60cm długości drukuje mu w nie całe 10h. Taka ciekawostka :)
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Duuuża, i na śrubach

Post autor: dziobu »

bafunio pisze:Odkopie temat , rozmawiałem dzisiaj że znajomym który ma 4 te drukarki dragon 3d , nie wie z jaką prędkością drukuje ale mówił Że na dyszy 0,7 zużywa 100g filamentu na godzinę ,
Co po krótkich obliczeniach, o ile się nie pomyliłem ;P, daje okolice 85mm/s przy filamencie 1.75mm i warstwie 0.5mm.
bafunio pisze:Mówił że prety o obwodzie 3 cm i 60cm długości drukuje mu w nie całe 10h. Taka ciekawostka :)
Zapewne chodziło Ci o średnicę 3cm; wtedy, przy wypełnieniu rzędu 90% też drukuję taki pręt w 10h ;p (konkretnie - dwa po 30 bo nie mam 60cm w żadnej osi; i na dyszy/warstwie 0.6/0.3mm).

Czyli drukarka...jak drukarka.
bafunio
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Duuuża, i na śrubach

Post autor: bafunio »

Tak chodziło mi o średnice :P , czyli bez rewelacji , widziałem wydruki z tej drukarki i były slabe, ale to może była wina drukarza :)
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Duuuża, i na śrubach

Post autor: dziobu »

Jeśli wydruki spełniają swoją funkcje, to nie są słabe. Nie wszystkie wydruki od razu muszą mieć jakość konkursową, zwłaszcza jeśli istotnym parametrem jest czas druku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”