Lego Mindstorms EV3

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Lego Mindstorms EV3

Post autor: TDI-CAD »

Chciałbym córce kupić, co by oderwała się na chwilę od gier i pobawiła czymś co może ją coś nauczyć.
Pooglądałem filmiki, przeglądnąłem instrukcje. Wydaje się być ok.
Moje pytanie do użytkowników tego lub podobnego zestawu - jakie są ograniczenia w liczbie kroków programowych?
Można dokupić jakieś elementy czujników, może optyczny, kamerka?
Tego nie ma w zestawie a widziałem, że w jednym z rozwiązać robota podążającego za białą linią...
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Lego Mindstorms EV3

Post autor: emartinelli »

Ograniczeniami w programowaniu bym na razie sie nie przejmował.
Do linefolower'a wykorzystywane sa czujniki kolorów, a o kamerce to raczej nie słyszałem aby się dało :(
Misiek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 53
Rejestracja: 25 kwie 2016, 23:47

Re: Lego Mindstorms EV3

Post autor: Misiek »

Osobiście bym proponował coś bardziej w stylu tego: https://store.husarion.com/eu/ . Na zajęciach łączymy to z silnikami i czujnikami z lego, ale np. taki czujnik zbliżeniowy w chinczykowie kosztuje dolara itp. tylko trzeba go zaprawić chyba. Co do EV3 to posiadam ten zestaw, użyłem go zaledwie kilka razy, myślę że mógłbym Ci go sprzedać w fajnej cenie, został zakupiony w połowie 1 roku studiów, teraz jestem na 4 roku a sprzęt leży i nikt nie korzysta... Ale osobiście bym polecał robocore jeżeli chcesz żeby nauka polegała na programowaniu, nie wiem ile lat ma córka ale jeżeli nie wiele i chcesz dopiero zapoznać ją z ogólnie pojętą robotyką to EV3 się nada, jest banalna w programowaniu. Co do mojego zestawu to nie pamiętam czy posiadam pudełko do niego, jak coś to się odzywaj :)
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: Lego Mindstorms EV3

Post autor: animos »

Mindstorms ma też interface graficzny programowania, jak
a) scratch (MIT)
b) labolatorium Eli (polskie, już dość stare)
W sumie to polega na ustawianiu programu z klocków.
Przykład w google szukanie "animos", "mindstorms": https://www.youtube.com/watch?v=mu4M2Nkg7yU

Można jeszcze polecić arduino, do nauki programowania pisząc tekstowo (bardzo proste, są przykłady).
O ile jednak arduino łączy programowanie z elektroniką, to Mindstorms łączy programowanie z mechaniką.
Do zestawu Mindstorms jest zestaw dodatkowych klocków, jakby potrzeba budować coś większego.
Jest ono sporo droższe niż arduino.
A jak lubimy magnesy to jest prostsze do montażu ale i droższe El-GO.

Cały problem, że takie zastawy szybko się nudzą.
Mindstorms (generalnie klocki lego technic) służą bardziej do testowania własnych rozwiązań mechanicznych niż nauki programowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”