Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: Julian »

Cześć,
Umiera mi już moja 4ta z rzędu drukarka atramentowa i myślę że za dużo drukuję jak na jej możliwości. Za to jest bajecznie tania w eksploatacji.
Zużywam około 3 tys kartek na msc. Czy coś takiego da radę?

https://www.euro.com.pl/drukarki-lasero ... wifi.bhtml
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: dragonn »

Moje zdanie - kup coś gdzie wlewasz pojemniki, zarówno Epson jak i Brother, sam mam ten model https://www.brother.pl/printers/all-in- ... t/dcp-t300 na pewno taka drukarka to jedna z najtańszych opcji w eksploatacji.
Berg, epon
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: Adinfo »

Jeżeli chodzi o drukarki atramentowe firmy Brother to stanowczo odradzam te co mają zintegrowaną głowicę - są modele gdzie wymiana głowicy kosztuje tyle co zakup nowej drukarki (w tym przypadku głowica nie jest elementem eksploatacyjnym a serwisowym więc stąd koszt). Musiałbym rozeznać aktualnie dostępne modele aby wykluczyć te co ich powinieneś unikać. Co do tańszych laserów Brother to również kiepsko to wyglądało niedawno jeszcze - parę drukarek co mam w pracy po niecałym roku miały bardzo blady wydruk - dwa razy jaśniejszy niż inne np. HP z przebiegiem 30 000 tys. sztuk mają "ciemniejsze" wydruki niż lasery Brother z 5000-10000 stron przebiegu.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: @GUTEK@ »

Mam w pracy najtańsze laserowe DCP/MFP wielofunkcyjne Brothera i nie ma z nimi żadnego problemu. Jeśli chodzi o bladość wydruku również nie zauważyłem. Jedna ostatnio dobiła do 50k. Tyle, że to plastik więc cholera wie kiedy zacznie się sypać. Jedynie co to zdarzają się durnie sztuczne powycinane funkcje np. jeden model ma skanowanie po sieci na FTP, a odpowiednik wydany na następny rok ma już to wycięte i trzeba skanować z komputera.
Z kolei HP niby konstrukcyjnie wygląda solidniej, ale co chwila jakieś problemy, to nie chce skanować po sieci, to z Worda wydrukuje tylko jedną kopie mimo wybrania więcej i tego typu kwiatki.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: sp6vgx »

Jak nie potrzeba koloru i się więcej drukuje to nie ma sensu pchać się w atramentową (zawsze mnie denerwowały bo człowiek upaprał się tuszem jak głupi zwłaszcza jak głowica przyschła bo dłuższy czas nie drukowałem), pomijam laser kolorowy ze względu na wysokie koszty eksploatacji (chyba że coś z dużych drukarek typu BizHub od Konica Minolta).

Osobiście jakiś czas temu z HP, przesiadłem się na Koycera (niestety bęben był już do wymiany i zmieniłem - ale swoje wyrobiła). Teraz mam Brother HL-L2365DW (WIFI, LAN, DUPLEX) - niestety model już nieprodukowany, ale jakiś odpowiednik mogę polecić. W sumie jakbym miał znowu coś kupować to będzie Koycera lub Brother... Też się nie zgodzę z tym ciemniejszym wydrukiem HP. Powiem tak HP było kiedyś fajne (HP 6L, 5L - sprzęty nie do zajechania), teraz te tańsze HP to IMHO okropne badziewie. Natomiast chyba nie chodziło o głowicę tylko bęben i to jest zaleta - fakt jak się kończy lepiej kupić nową... ale nie ma problemu przy tańszych tonerach gdzie jak w HP siedzi już używany bęben i czasami smugi robi już w połowie tonera...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: dziobu »

Niemal wszyscy którym kupuje drukarki chcą "tanie" także dolną półkę mam obcykaną :D
Tak w skrócie: jest jeden model lasera, taniego, który działa. Ricoh SP112. Mam trzy, zajeżdżane od ponad 2 lat; nie dość że noszone to jeszcze obsługiwane przez kogoś kto się nie pier*oli jak sie papier zatnie. I wciąż działają.
Skądinąd wiem że bliźniacze modele są podobnie bezawaryjne.

Z kolorów, takich tanich, polecam Epsona z dolewkami. Najtańszego; nawet wielofunkcyjnego. Kupiłem ich kilka i wszyscy użytkownicy zadowoleni. Sam mam dwa i nie narzekam. One są na tusze barwnikowe także nawet jak zaschną to można je bezproblemowo wyczyścić (bez żadnych rozpuszczalników czy innych cudów). Cena dolewek jest śmieszna i to zakładając używanie oryginałów. Wadą jest jakość samych wydruków - ale to już w kategorii zdjęć a nie o tym jest ten temat. Do dokumentów wystarczy.

/btw/
W Epsonach pierwszych serii, jak L800, lecą głowice. Objawia to się przebarwieniami sąsiednich kolorów na części środkowych dysz. Stąd czasem można taką drukarkę kupić w podejrzanie niskiej cenie (moja ma to samo; też chce się jej pozbyć :D). Widać to głównie na fotografiach i na płaszczyznach które w składowych mają uwalony kolor.
Abys
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: virgin71 »

Będę wkurzający. Poszukaj czegoś starszego. Ja przerobiłem kilka nowych i się nie nadają (atramentówki to już w ogóle). Stary LaserJet 1200 drukuje mi na jednym tonerze 7500 stron, co w moim przypadku starcza na pół roku. Toner kupuję zamiennik - 45zł. Teoretycznie toner jest na 3500 stron, ale faktury mają zapisaną tylko górę. Listy przewozowe są też bez szaleństw i tak wychodzi 7500 stron:)
Aż wstyd mi, że ją wystawiłem na strych i nie używałem.
panWiadr0, dziobu, Abys
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: Berg »

Do Epsonów z wersji WorkForce można dolewać tusze ale nie ma co się w to bawić bo są tak tanie kartridże, że szkoda się brudzić
https://allegro.pl/oferta/drukarka-3w1- ... 8612565600

mam takiego z seri 3x chyba za 350zł z wifi, duplexem zarówno druku jak i podajnika do skanera.

np 20 kartridży za 59zł https://allegro.pl/oferta/20x-tusze-do- ... 7205517237
Albo same czarne 35ml po 3zł50gr jak ktoś koloru nie używa https://allegro.pl/oferta/1x-tusz-do-dr ... 7769097397
Z tym że jak się długo nie używa koloru, to po jakimś czasię zasychają dysze od koloru i potem trzeba czyścić.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa Brother (Pomoc w wyborze)..

Post autor: Adinfo »

virgin71 pisze:Będę wkurzający. Poszukaj czegoś starszego.
Też bym tak zrobił. W zasadzie też szukam drukarki i cudów nie potrzebuję. To jest tak, ze niektóre starsze modele tzw. niewypały producenta - niewypały w tym sensie, że producent drukarki wypuścił zbyt dobre modele na jego niekorzyść bo drukowały latami bez problemu, a raczej nadal drukują. Jedna z takich mniejszych drukarek co nie sprawiała większych problemów to HP LaserJet P1102 i P1102W.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”