Kupiłem oczyszczacz powietrza

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: Berg »

Odgrzebuję temat. Ktoś coś poleci? Co teraz jest na topie? Ma być cichy do sypialni 16mkw.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: dekas »

Sharp fp j30. Bardzo cichy szmer na trybie nocym, nie przeszkadza. Mały i zgrabny
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: Adinfo »

Berg pisze:Odgrzebuję temat. Ktoś coś poleci? Co teraz jest na topie? Ma być cichy do sypialni 16mkw.
Jak pisałem ponad półtora/rok temu - dalej można dorwać poniżej 400PLN tego Sencora SHA 8400WH + filtry w cenie do 69-75PLN za sztukę. Mam dwa te sprzęty ale w jednym (który pracował przez blisko 2.5 roku non stop 24h w pokoju dziennym - dopiero zaczęło coś popiskiwać w łożysku - jeszcze nie miałem czasu go rozkręcić co to jest, natomiast stosunek cena/wydajność jest nadal ok. Co do cichości to jest lekko słyszalny, ale to kwestia przyzwyczajenia. Nie mam aktualnie porównania do innych modeli (nowszych).

Tu jest jeszcze dostępny poniżej 400PLN:
https://www.avans.pl/agd-male/agd-male- ... gLUAfD_BwE
Filtry:
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do- ... gJ9q_D_BwE
https://allegro.pl/oferta/filtr-do-oczy ... 1308701623

Z filtrów do tego sprzętu nawet takich już lekko przytkanych mam zamiar zrobić wlot powietrza do domu dla klimatyzatora przenośnego aby filtrowało mi wlatujące powietrze - co by nie zmniejszyć wydajności tego Dimplexa co mam, 4 filtry obok siebie ustawione powinny zapewnić wystarczający przepływ wlatującego do domu powietrza.

A jak nie to jeden oczyszczacz wykorzystam z drukarkami do filtrowania - o ile jest w stanie to robić skutecznie - jak rozeznam temat.
Berg
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: Adinfo »

Mam dwa oczyszczacze Sencor, o których pisałem wcześniej. Jeden z nich po kilku latach zaczął wydawać dziwne dźwięki (rezonans, wibracje itp.) postanowiłem go rozkręcić. Okazało się, że jest prosty w budowie i nic poważnego się nie stało. Na zdjęciach widać nakrętkę z plastikowej turbiny założonej na osi silnika - nakrętka się poluzowała i turbina wydawała wspomniane wyżej dźwięki. Po dokręceniu wszystko wróciło do normy. Ciemna podłużna obudowa wewnątrz przykręcona do boku oczyszczacza - to schowana lampa UV. Wystarczyło wykręcić wszystkie śruby z przodu oraz jedną z tyłu we wnęce do przenoszenia oczyszczacza i ładnie się otworzyło - dodatkowo producent przewidział wtyczkę aby łatwo rozłączyć i rozłączyć obie części obudowy. Wrzucam te fotki bo może komuś się przydają.
Załączniki
Sencor_10.jpg
Sencor_09.jpg
Sencor_08.jpg
Sencor_07.jpg
Sencor_06.jpg
Sencor_05.jpg
Sencor_04.jpg
Sencor_03.jpg
Sencor_02.jpg
Sencor_01.jpg
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: panWiadr0 »

Berg pisze:Odgrzebuję temat. Ktoś coś poleci? Co teraz jest na topie? Ma być cichy do sypialni 16mkw.
Ja sobie do sypialni kupiłem Elecroluxa PA9 ten mniejszy.
Bardzo czuły pomiar PM1, PM2.5, PM10, LZO. Ponoć realnie skalibrowany pod nasze europejskie normy w odróżnieniu do chinoli.

Z poziomu apki jest scheduler. U mnie działa w godzinach 23:00-05:00. Na razie tyle zauważyłem, że rano wstaje bez suchego kaszlu i kapcia w ryju.

Filtry są zintegrowane i kosztują jak zintegorwane ~300pln.
Ale jest tera promo drugiego za 1pln, jest 2000 szt do wyczerpana. Mi się udało.
https://promocje-electrolux.pl/promocje ... 1637846674

No i wygląda zajebiscie przy tych plastikowych maszkarach.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: Berg »

ważne, czy da się przy tym spać, w miarę cicho chodzi. A nawet jak nie chodzi cicho, to kurcze są różne jakby barwy tego szumu jedne są do zaakceptowania, inne wkurzają.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: Adinfo »

Berg pisze:ważne, czy da się przy tym spać, w miarę cicho chodzi. A nawet jak nie chodzi cicho, to kurcze są różne jakby barwy tego szumu jedne są do zaakceptowania, inne wkurzają.
Ja odpalam Sencora przed snem na 1-3 godzin (na jedynce a są trzy szybkości), ale potem wyłączam, natomiast ten szum i tak słychać (mi to przeszkadza) - tak samo jak słyszę pompę z pieca w domu jednorodzinnym w instalacji CO - trudno powiedzieć czy inni też to słyszą/przeszkadza to bardzo.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: Berg »

Mój młody zakupił oczyszczacz Klarta Stor 2 (https://klarta.pl/oczyszczacze-powietrza/klarta-stor-2/ ) Z nim był taki problem że nawet w najcichszym trybie chodził głośno. Mało tego że szumiał to jeszcze jakby ten szum wibrował. Tak jak czasem jest w aucie jak ktoś uchyli tylną szybę.
Sprzęt został natychmiast zwrócony.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: dekas »

Berg pisze:czy da się przy tym spać,
Jeżeli ten electrolux jest wg danych technicznych cichszy od mojego, a ja przy swoim śpię, to chyba jest dobrze.
Używam tak, że chodzi w sypialni wieczorem, a potem w nocy w przedpokoju, w otwartych drzwiach sypialni.

pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

Post autor: dziobu »

Mam Philipsa AC2887. Ma on tryb "silent" gdzie tylko po LEDzie wiadomo że pracuje. W sumie to tryb auto też tak działa gdy powietrze jest czyste, ale tu wystarczy jakiś ruch, wytrzepanie koca czy coś żeby odpalił "turbo".
I sprzęt pracuje cały czas, inaczej filtry pleśnieją (nie wiem czy to przez psie kłaki czy co). W sumie wyłączam go tylko jak pracuje nawilżacz.
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”