Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: Artu »

Mam taką sytuację, ze nie mogę zainstalować anteny TV, a mocna "pokojowa" się nie sprawdza. Pomieszczenie jest "na tyle" budynku w stosunku do nadajników MUX, czyli sygnał jest "zasłonięty" kilkoma ścianami.
Mam 20GB internetu w telefonie, TV ma złącze HDMI, więc może jest to jakiś "sposób" :roll:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: Jose »

Google chromecast + apka netflix i oglądasz co Ci się podoba. A jak szukasz naziemnej to np https://pilot.wp.pl/tv/ i aplikacja dedykowana na androida/appla.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: Artu »

No dobra, a jak podłączyć TV nie smart do internetu, ale z możliwością maksymalnego "obcięcia" jakości w celu zaoszczędzenia GigaBajtów.
W telefonie mam funkcję hotspot.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: Jose »

Google chromecast pozwoli na uruchomienie tv z telefonu/tabletu, ale urządzenie będzie zajęte. Jak chcesz zrobić "smart" ze zwykłego tv to dokup jakiś "android tv box" z modułem wifi. Wtedy nie potrzebujesz już chromecast'a, tylko podłączasz tv box bezpośrednio po hdmi. Co do konkretnego modelu to jedynie się mogę wypowiedzieć że tanie firmy mxq nie działają za dobrze. Obcięcie jakości to już kwestia aplikacji jaką będziesz używać.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: Artu »

Dobra, po obejrzeniu kilku filmów na YT, kupiłem XIAOMI Mi Box S, i zobaczę, czy było warto :roll:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: benekdp »

Mam tego Xiaomi, daje rade. Mam kilka małych zastrzeżeń,ale... wrzuć kodi i będzie ok !
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: Zbigu »

Uwaga na Kodi pod względem potencjalnego udostępniania filmów nawet nieświadomego w sieci. Czasami VPN też nie pomoże więc raczej byłbym ostrożny z tym wynalazkiem. W wielu przypadkach tego typu soft działa na tzw. torrentach w tle i użytkownik może nawet nie być świadomy, że rozprzestrzenia pirackie treści. To ważne.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: McKee »

Zbigu pisze:Uwaga na Kodi pod względem potencjalnego udostępniania filmów nawet nieświadomego w sieci. Czasami VPN też nie pomoże więc raczej byłbym ostrożny z tym wynalazkiem. W wielu przypadkach tego typu soft działa na tzw. torrentach w tle i użytkownik może nawet nie być świadomy, że rozprzestrzenia pirackie treści. To ważne.
Kodi nie udostępnia filmów (!)
Proszę nie siać paniki.

Są dodatki jak np Elementum, które trzeba dodatkowo (świadomie) zainstalować, i które służą do oglądania filmów przy użyciu protokołu BitTorrent, i to one ściągają i jednocześnie udostępnianiają filmy. Kodi jest OK i nie robi nic nielegalnego.

PS: na komputerze też można zainstalować klienta BitTorrent - czy to znaczy że mamy nie używać komputerów? Przecież w Windows to ledwo 2 kliknięcia. Ba.... Nawet na telefonie można. Zaprzestańmy używać telefony.
kretu, Kju, WillingMagic
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: Zbigu »

@McKee masz rację uogólniłem bo sam Kodi nie wiele wnosi dopiero te dodatki dają to co jest dla ludzi najlepsze a tam są jak wiesz już problemy natury moralnej oraz być może prawnej. Samo Kodi nie daje extra filmów etc to tylko platforma do zainstalowania wtyczek a wtyczki te to kryminał.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jak oglądać TV bez możloiwości montażu anteny ?

Post autor: McKee »

Znowu uogólniasz i znowu mijasz się z prawdą. Używam Kodi od bardzo dawna (zanim jeszcze obecna nazwa się pojawiła) i nigdy nie instalowałem żadnych torrentowych dodatków. Nie jest prawdą, że Kodi to tylko platforma do wtyczek. To normalny odtwarzacz i centrum multimedialne (sterowane z pilota lub telefonu), a jak ktoś ma kartę to także odbiornik satelitarny - i to wszystko bez żadnych dodatków / pluginów (i właśnie dlatego że nie każdy TV ma wbudowanego Netflixa np.) Jak koniecznie chcesz dodatki, to przy pomocy Kodi możesz spokojnie oglądać to co jest dostępne na YouTube czy vod.tvp.pl

Równie dobrze możesz napisać że iPhone czy Android to platforma do instalowania wtyczek a wśród tych wtyczek może być BitTorrent a to już kryminał -> czujesz absurdalność tego tekstu?
Artu, WillingMagic, dragonn, panWiadr0
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”